Rok szkolny 2008/2009

ZŁOTO DLA UKS OLIMPIK
Dnia 26 maja w SP 21 w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Minisiatkówce "dwójki" dziewcząt. W zawodach wzięło udział 36 zespołów: MOSiR Bielsk Podlaski, Pomorzanka Sejny, Knyszyn, Sokółka, Orion Bielsk Podlaski, Dziadkowice, Oczko Białystok, Gim - Net Mońki i Olimpik Mońki. Po rozegraniu meczy eliminacyjnych w 6 grupach, do półfinału awansowały m.in. trzy zespoły z UKS "Olimpik" Mońki - M. Rafało i J. Szczepańska, O. Grygo i A. Wierzbińska, A. Sadkowska i P. Woźniak.
Dwójka M. Rafało i J. Szczepańska wygrywając jeden z trzech półfinałów awansowały do finału. W finale pokazały na co je stać, wygrywając zdecydowanie z UKS "Oczko" Białystok 25:12, a z Pomorzanką Sejny 25:13.
Klasyfikacja końcowa: I miejsce - UKS "Olimpik" Mońki - Magdalena Rafało i Julita Szczepańska
II m. - Pomorzanka Sejny
III m. - UKS "Oczko" Białystok
IV m. - Pomorzanka Sejny
V m. - Pomorzanka Sejny
VI m.- UKS,,Olimpik" Mońki- Anita Świerzbińska i Oliwia Grygo
X m - UKS,,Olimpik" Mońki- Ania Sadkowska i Paulina Woźniak
Dziewczęta rozegrały 10 meczy, wszystkie wygrywając mimo zmęczenia cieszyły się bardzo ze zdobycia mistrzostwa województwa i wyjazdu na Mistrzostwa Polski do Zabrza, który odbędzie się pod koniec września.

Jolanta Rafało

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "CZYTAM-WYOBRAŻAM-MALUJĘ"
15 maja w sali widowiskowej Monieckiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastcznego "Czytam - wyobrażam - maluję". Konkurs zorganizowała Biblioteka Publiczna w Mońkach. Uczniowie mieli za zadanie stworzenie ilustracji do opowiadań Renaty Opali.
Autorka książek dla dzieci i młodzieży - Renata Opala - nie wzięła osobiście udziału w podsumowaniu konkursu, ale część nagrodzonych uczniów otrzymało nagrody z autografem autorki.
Uczniowie nagrodzeni to: Monika Szypcio IIb, Jakub Kamiński Ia, Jacek Szypcio IIb, Ewelina Trybułowska IIa, Natalia Dąbrowska IIIb, Anna Zabielska IIIc, Elwira Wilamowska IIIb, Maciej Jurgielewicz IIIa, Joanna Wojtach VIb, Wioletta Łosiewicz VIb, Agnieszka Buńkowska VIb, Justyna Buńkowska Vb, Piotr Grygo VIb, Kamila Wojtach Vb. Uczniowie z klas I-III wykonywali swoje prace pod okiem wychowawców, uczniowie klas IV-VI wykonali swoje prace podczas zajęć kółka plastycznego (opiekun A. Porębska).
16 maja w Młodzieżowym Ośrodku Kultury w BIałymstoku odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego "Krajobraz Polski - tradycje , teraźniejszość, przyszłość". Nagrodę w tym konkursie otrzymała Kamila Wojtach z klasy Vb (opiekun A. Porębska), a wyróżnienia uczniowie klasy Ia - Mikołaj Kasabuła i Jakub Dąbrowski (opiekun B. Adamczyk)
WYCIECZKA PO SUWALSZCZYŹNIE
12 maja uczniowie z klas trzecich uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej po Suwalszczyźnie. W wycieczce wzięło udział 54 uczniów wraz z wychowawcami, siostra Małgorzata oraz ksiądz Piotr Karpiesiuk. Rejs statkiem Sajno, wizyta w Sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej, zwiedzanie Muzeum M. Konopnickiej w Suwałkach oraz zwiedzanie klasztaru na Wigrach to tylko niektóre atrakcje, w których uczestniczyli uczniowie.
WYCIECZKI DO JURAJSKIEGO PARKU
4 maja klasy VI b i VI c uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Jurajskiego Parku Dinozaurów w Jurowcach. W takiej samej wycieczce dnia 19 maja uczestniczyli uczniowie klas czwartych. Celem wycieczek było poznanie wielkich gadów, które żyły wiele milionów lat temu. Uczniowie zaznajomili się z wyglądem, długością, masą ciała oraz sposobem odżywiania tych zwierząt sprzed okresu zlodowacenia. Miejsce to pozwoliło nam przenieść się na chwilę w czasie wiele milionów lat wstecz. Można było również wspaniale się zabawić oraz dobrze wypocząć przy ognisku i pieczonych kiełbaskach. Uczniowie korzystali również z dodatkowych atrakcji w postaci: parku liniowego, zjeżdżalni, toru gokartowego, "ciuchci". Chętni kupili sobie liczne pamiątki.
MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO
9 maja w SP nr1 w Mońkach odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Minisiatkówce "Trójek" dziewcząt o Puchar Kinder+Sport. W zawodach wzięło udział 13 zespołów: UKS "Oczko" Białystok, SP 32 Białystok, Bielsk Podlaski, UKS "Podlasiak" Knyszyn, MUKS Gim-Net Mońki i UKS "Olimpik" Mońki.
Po rozegraniu meczy w grupach, zespół UKS "Olimpik" zmierzył się w półfinale z MUKS Gim-Net wygrywając 25:5, a mecz o pierwsze miejsce rozegrał z UKS "Oczko" Białystok, wygrywając zdecydowanie 25:7.
Klasyfikacja końcowa: I miejsce-UKS "Olimpik" Mońki - Magdalena Dzierżanowska, Patrycja Jeleń i Weronika Wojtach
II miejsce- UKS "Oczko" Białystok
III miejsce - MUKS Gim-Net Mońki
Dziewczęta będą reprezentować nasze województwo na Mistrzostwach Polski, które odbędą się pod koniec września w Zabrzu.

Trener zespołu-Jolanta Rafało

KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE NASZYCH SIATKAREK
W dniach 25-26 kwietnia w Bełchatowie odbył się I Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt. W turnieju w kategorii "dwójek" i "trójek" wzięły udział następujące zespoły: KS Dziewiątka Łódź, MUKS "Dargfil" Tomaszów Maz., UKS "Czwórka" Aleksandrów, UKS Środa Wielk., UKS "Trójka" Leżajsk, UKS "13 Joker" Tomaszów Maz., SP 50 Wrocław, SP 97 Gwardia Wrocław, SPS "Sparta" Braniewo, EKS "Skra" Bełchatów i UKS "Olimpik" Mońki. W kategorii "trójek" w ciągu całego turnieju rozegrano 13 meczy (eliminacje, półfinały i finały).
Nasze zawodniczki z UKS "Olimpik" Mońki w składzie: Dzierżanowska M., Jeleń P., Wojtach W. i Andraka S. zajęły I miejsce nie przegrywając ani jednego meczu. Magda straszyła przeciwniczki swoimi silnymi atakami, Patrycja w polu broniła jak "lwica", a swoją silną zagrywką utrudniała odbiór przeciwniczkom, Weronika i Sylwia robiły wszystko, aby jak najlepiej wystawić piłkę. Magdalena Dzierżanowska została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.
Klasyfikacja końcowa "trójek":
I miejsce -UKS "Olimpik" Mońki
II m.- EKS "Skra" Bełchatów
III m.- UKS "13 Joker" Tomaszów Mazowiecki
IV m. - SP 97 Gwardia Wrocław
V m.- UKS Środa Wielkopolska
VI m. - SP 97 Gwardia Wrocław II
W kategorii "dwójek" po rozegraniu 14 meczy podczas eliminacji, półfinału i finału wyłoniono najlepsze zespoły. Nasza drużyna ustępowała zdecydowanie warunkami fizycznymi, a dodatkowo zawodniczka Magdalena Rafało była najmłodszym uczestnikiem turnieju. W duecie z Julitą Szczepańską (rez. Anna Sadkowska) wywalczyły srebrne medale.
Klasyfikacja końcowa "dwójek":
Im.- KS "Dziewiątka" Łódź
II m. - UKS "Olimpik" Mońki
III m.- SP 50 Wrocław
IV m.- UKS Środa Wielkopolska
V m.- UKS Środa Wielkopolska II
VI m.- EKS "Skra" Bełchatów
Największą atrakcją turnieju był udział naszych zawodniczek na meczu finałowym Plus Ligi Mężczyzn pomiędzy PGE SKRA BEŁCHATÓW i RESOVIĄ RZESZÓW, oraz oczywiście zdjęcia z najlepszymi siatkarzami Polski.

tekst: Jolanta Rafało

Finał Wojewódzki w biegach przełajowych Zrzeszenia LZS
Dnia 25.04.2009 roku na leśnej trasie Pietrasze w Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki w biegach przełajowych Zrzeszenia LZS. Zawodnicy ze szkół podstawowych biegali w dwóch kategoriach wiekowych:
- klasy IV - 600 m
- klasy V - VI - 1000 m
Gminę Mońki w kategorii szkół podstawowych reprezentował zespół chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 2.
Drużynowo nasz zespół zajął II miejsce ulegając jedynie drużynie z Wasilkowa.
Indywidualnie najlepiej wypadli:
IV miejsce - Marcin Mocarski w kategorii klas IV - tych
VII miejsce - Rafał Czajkowski w kategorii klas V - VI
IX miejsce - Kamil Olszyński w kategorii klas V - VI (jest o rok młodszy)
Zawody swoją obecnością uświetnił olimpijczyk z Barcelony trójskoczek Eugeniusz Bedeniczuk.

tekst: Stanisław Filewicz

RYCERZE Z GNIEWU
23 kwietnia 2009 r. odbyła się żywa lekcja historii. Uczniowie klas IV-VI bawili się świetnie.
APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI
Dnia 22 kwietnia 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Po raz pierwszy dzień ten ogłoszono w Stanach Zjednoczonych w latach 70-tych. Z czasem obchody tego dnia przyjęły się w innych krajach. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano je w 1990 roku. Dziś jest to święto międzynarodowe. Ludzie na całym świecie łączą, się w obronie największego wspólnego dobra - domu całej ludzkości - planety Ziemi, której grozi zagłada ze strony człowieka. Z tej okazji część artystyczną pt. "Odnawialne źródła energii" przygotowali uczniowie kl. IV B pod kierunkiem Pani Elżbiety Skibickiej przy akompaniamencie Pani Agnieszki Januszewskiej. Ziemia woła do nas wszystkich:
"Ludzie zmieńcie się! Ja Wam daję życie, a Wy mnie zniszczenie i śmierć. Dźwigam umarłe drzewa, rzeki, które nie chcą płynąć, kwiaty, które straciły sens życia, wyschłe trawy, martwe zwierzęta.Dźwigam całą chorą przyrodę. Ludzie pomóżcie mi, pomóżcie sobie!"
21.04.2009- PRÓBNA EWAKUACJA
Przed południem w budynku przy ulicy Tysiąclecia przeprowadzona została próbna ewakuacja na wypadek ewentualnego pożaru. Po sygnale dźwiękowym wszyscy uczniowie udali się do wyjść ewakuacyjnych, a następnie na boisko szkolne. Ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie. Według przepisów takie ćwiczenia powinny się odbywać w szkole przynajmniej raz na cztery lata.
FESTIWAL PIOSENKI WIELKANOCNEJ
Odpowiadając na zaproszenie Stowarzyszenia Miłośników Muzyki "Musica Sacra" uczennice z naszje szkoły z klas II-VI należące do scholki "Boże nutki" uczestniczyły 18 kwietnia 2009 w festiwalu, który odbył się w parafii p. w. Świętego Ducha w Białymstoku. Uczennice wykonały pieśni wielkanocne: "Zmartwychwstał Pan" oraz "Alleluja - o dniu radosny". Scholka otrzymałą wyróżnienie za wykonanie pieśni.
DO festiwalu uczennice przygotowywała siostra M. Raczkowska.
PROJEKTY SPORTOWE UKS OLIMPIK
W wyniku otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Burmistrza Moniek Uczniowski Klub Sportowy "Olimpik" uzyskał dotacje do następujących projektów:
1. Upowszechnienie i popularyzacja uprawiania lekkiej atletyki w gminie Mońki - dofinansowanie w kwocie 5.000 zł.
2. Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży - dofinansowanie w kwocie 9.000 zł.
3. Organizacja wypoczynku letniego dzieci i młodzieży szkolnej w czasie wakacji - dofinansowanie w kwocie 3.000 zł.
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )