Rok szkolny 2009/2010

Finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych

W roku szkolnym 2009/2010 finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych zostali:

MATEMATYKA

 • Maciej Iwanicki
 • Marek Ciborowski

PLASTYKA

 • Patrycja Roszko
 • Dominika Porzecka

Gratulujemy uczniom i uczennicom, których do konkursów przygotowywały panie: Elżbieta Kuklo-Bogdan (matematyka), Anna Porębska (plastyka).

1 września 2009

1 września po wakacjach wróciliśmy do szkoły.  Odbył się uroczysty apel. Spotkaliśmy się z koleżankami i kolegami. Każdy z nas opowiadał gdzie był, co przeżył. Szkoda, że wakacje już się skończyły...

Czas rozpocząć naukę.

Apel
Dnia 22 września 2009, w budynku przy ulicy Tysiąclecia, odbył się uroczysty apel w związku z 70. rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej (01.09.1039r.) oraz napaści Związku Radzieckiego na Polskę (17.09.1939r.).  Apel przygotowali uczniowie klasy VIc. Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Agnieszki Januszewskiej.
Wycieczka do Jurajskiego Parku w Jurowcach
2 października 2009 (piątek) 45 uczniów klas IV-VI pojechało na wycieczkę szlakiem wymarłych gadów. Po zapoznaniu się ze sposobem życia i odżywiania, z wielkością i umaszczeniem gadów, był czas na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Pogoda nam dopisała.

Świetnie bawiliśmy się również w parku linowym, przy automatach do gier, a niekktórzy mieli okazję pojeździć samochodzikami. Zobacz zdjęcia w galerii zdjęć.

Podsumowanie konkursu plastycznego
 9 października 2009 w MOK odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego ph. "Zachowaj bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym". Uczniowie naszej szkoły wykonali bardzo dużo pięknych prac, które zostały docenione przez jury. Wszystkie prace można podziwiać na wystawie w Monieckim Ośrodku Kultury.
Dzień Edukacji Narodowej

14 października (środa) przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu nie odbywały się zajęcia dydaktyczne. 

O godz. 10.00 rozpoczął się uroczysty apel. Podczas apelu p. Joanna Kulikowska - zastępca Burmistrza Moniek - złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły życzenia. W imieniu Burmistrza Moniek szczególnie wyróżniającym się nauczycielom p. J. Kulikowska wręczyła Nagrody Burmistrza. Nagrody otrzymali: p. Dariusz Jaworowski, p. Katarzyna Oszczapińska, p. Stanisław Filewicz, p. Krystyna Kolendo, p. Bożena Łosiewicz.

Część artystyczną w wykonaniu uczniów klasy II a przygotowałą p. Barbara Adamczyk.

Zabawne przedstawienie teatralne przygotowali uczniowie z koła teatralnego pracujący pod kierunkiem p. Elżbiety Smółko.

Po apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami klas.

IX Dzień Papieski

Dnia 16 października 2009 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach wzięli udział  apelu poświęconym rocznicy wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Tegoroczny IX Dzień Papieski odbył się pod hasłem "Papież Wolności".  przygotowała Pani Helena Radomska. Apel urozmaiciły śpiewy scholki "Boże Nutki" pod kierownictwem s. Małgorzaty Raczkowskiej.

NOWE GODZINY PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Od dnia 2 listopada 2009 świetlica w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach czynna będzie od godz. 7.00 do godz. 18.00.

Wychowanków do świetlicy przyjmujemy na podstawie Karty zgłoszenia wypełnionej przez rodziców.

Naszym wychowankom proponujemy następujące zajęcia:

 • zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze
 • zajęcia czytelnicze
 • zajęcia plastyczno - techniczne
 • zajęcia artystyczne
 • konkursy
 • projekcję filmów dla dzieci
 • pomoc w odrabianiu prac domowych
 • gry i zabawy ruchowe

Od dnia 2 listopada 2009 świetlica w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach czynna będzie od godz. 7.00 do godz. 18.00.

Wychowanków do świetlicy przyjmujemy na podstawie Karty zgłoszenia wypełnionej przez rodziców.

Naszym wychowankom proponujemy następujące zajęcia:

 • zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze
 • zajęcia czytelnicze
 • zajęcia plastyczno - techniczne
 • zajęcia artystyczne
 • konkursy
 • projekcję filmów dla dzieci
 • pomoc w odrabianiu prac domowych
 • gry i zabawy ruchowe
Wszystkich świętych

W dniu 30 października w szkole przy ul. Konopnickiej odbył się apel poświęcony Uroczystości Wszystkich Świętych. Święci, to przyjaciele Boga, którzy razem z Nim zamieszkują w Niebie. Świętość jest darem i zadaniem dla każdego z nas. W czasie apelu dzieci wysłuchały "Mądrości drzew", które przypomniały, że świętość w naszym codziennym życiu polega na dawaniu siebie innym z radością, to troska o drugiego człowieka. Pełne szczęście osiągniemy w życiu z Bogiem, które dokonuje się poprzez śmierć. Śmierć nie jest końcem życia, ale przejściem do nowego życia - do życia z Bogiem. 

Śmierć jest nauczycielem, który nigdy się nie myli i wypowiada swoje sądy. Oto co mówi:

"Wykorzystaj ten krótki czas, by świadczyć dobro, by kochać, by umieć przebaczać",

"Życie nie jest zbieraniem, ale jest zostawianiem po sobie dobra, które uczyniliśmy".

"Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno".

"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą".

"Każda chwila naszego życia zbliża nas do spotkania z Jezusem- Panem i Przyjacielem". 

Apel przygotowali uczniowie z kółka teatralnego - "Co słychać w Bożym świecie". Opiekunem kółka jest s. Małgorzata.

Spotkanie autorskie

3 listopada w monieckim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z pisarzem - panem Arkadiuszem Niemirskim. Pan A. Niemirski jest autorem kontynuacji serii przygód "Pana Samochodzika".

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie klas szóstych.

Konkurs na najlepsze przebranie

W ramach poznawania kultur i zwyczajów innych narodów uczniowie z koła języka angielskiego przygotowali przedstawienie pod kierunkiem p. Marty Pisanko.

Odbył się też konkurs na najciekawsze przebranie. W konkursie mogli uczestniczyć wszyscy chętni uczniowie. Niektórzy popisali się oryginalnymi przebraniami.

I miejsce - Alicja Jankowska

II miejsce Ania Sadkowska

III miejsce Paweł Bogdan

wyróżnienia otrzymały: Malwina Zabielska i Luiza Magnuszewska.

Był też konkurs na na najpiękniejszą dynię - w całej szkole znalazły się aż dwie!

Święto szkoły
 slub1.jpg

 Dnia 10 listopada rozpoczęły się w naszej szkole tradycyjne obchody Święta Szkoły. Jak co roku, właśnie podczas obchodów Święta Szkoły, uczniowie klas pierwszych składają uroczyste ślubowanie i stają się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach.

Na uroczystość ślubowania przybył Burmistrz Moniek pan Zbigniew Karwowski. Obecna też była przewodnicząca Rady Rodziców pani Barbara Iwanicka. Uroczystośc prowadził dyrektor szkoły pan Dariusz Jaworowski.

 apel2.jpg

 Ślubowanie pierwszaków miało bardzo odświętny charakter. Po ślubowaniu uczniów klas pierwszych, uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w apelu poświęconym życiu i twórczości Jana Kochanowskiego - patrona naszej szkoły. Apel przygotowali uczniowie klasy VIa pod kierunkiem pani Jolanty Rafało.

Po apelu odbył się konkurs recytatorski poezji Jana z Czarnolasu.

Dalsze obchody Święta Szkoły zaplanowano na czwartek - 12 listopada 2009

Konkurs

Dnia 12.11.2009 r. odbył się "Konkurs wiedzy o Polsce oraz najbliższej okolicy". Był on przeznaczony dla klas II i III.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły z poszczególnych klas. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, znakomicie odpowiadali na pytania. I miejsce zajęli reprezentanci klasy II a, II miejsce -III b, a III miejsce - III c. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. Konkurs przygotowały p. Krystyna Kolendo i p. Halina Wojtach.  

Astrid Lindgren w SP 2 - uroczysta premiera

 lind1.jpg

W związku z kolejną rocznicą urodzin Astrid Lindgren uczniowie klasy IIIa postanowili zachęcić inne dzieci do czytania książek. W tym celu mali aktorzy przygotowali przedstawienie o Lindgreniakach.

Uroczysta premiera z udziałem dyrekcji szkoły, władz miasta, dyrekcji Biblioteki Publicznej, nauczycieli i licznie zgromadzonych rodziców miała miejsce 19 listopada o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach.

 lind2.jpg Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem p.Bogusławy Kalinowskiej przy współpracy z p.Alicją Kamińską (biblioteka szkolna) i p. Barbarą Kuprel (Biblioteka Publiczna w Mońkach). 

Owacje na stojąco świadczyły o tym, że występ bardzo się widzom podobał. Następne przedstawienie - 20 listopada (piątek) o godz. 10.30 - klasy I-III i o 12.30 - klasy IV-VI. W poniedziałek - 23 listopada o godzinie 9.30 mali aktorzy wystąpią przed najmłodszymi czytelnikami Biblioteki Publicznej.

Próbny sprawdzian kompetencji
26 listopada - uczniowie klas szóstych pisali próbny sprawdzian kompetencji.
Andrzejki klasowe - 26.11.2009
Tradycyjnie już - w ostatni czwartek listopada odbyły się klasowe imprezy integracyjne - dyskoteki andrzejkowe. Uczniowie klas I-III zabawy andrzejkowe zorganizowali w czasie zajęć lekcyjnych. Uczniowie klas IV-VI dyskotekę mogli urządzić dopiero po szóstej godzinie lekcyjnej. Zabawa w "dużej szkole" trwała do ostatnich odwozów.
Koncert

Dnia 9 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z Filharmonią i Operą Podlaską w Białymstoku. W ramach koncertu dla klas IV - VI wystąpił zespół ludowy z Litwy. Muzycy zaprezentowali piosenki ludowe wykonywane na oryginalnych instrumentach muzycznych.

 

Spotkanie z pracownikiem KRUS-u
10 grudnia w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie dla klas szóstych z pracownikiem KRUS-u, który powiedział kilka słów o zagrożeniach, jakie mogą nas spotkać w różnych miejscach. Następnie wybrał 9 osób do konkursu, który dotyczył nezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych i domowych. Pytania były dosyć łatwe, ponieważ wcześniej szóste klasy obejrzały film pt. ,,Rodzina Porażków", poruszający sprawy bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Konkurs wygrali: Patryk Wojtach Mateusz Roszko Sylwia Andraka W nagrodę otrzymali MP4. A pozostali uczestnicy konkursu otrzymali m. in. piłki ręczne i koszykowe. Na koniec pracownik KRUS obdarował nas ulotkami dotyczącymi oznakowaniami w nocy.
Konkurs przedmiotowy z plastyki
Dnia 11 grudnia odbył się szkolny etap konkursu przedmiotowego z plastyki. W konkursie wzięło udział 20 uczestników. Pięć osób zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Konkurs przedmiotowy z plastyki jest organizowany po raz pierwszy. Liczymy, że uczniowie będą godnie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach rejonowych.
Spotkanie opłatkowe pracowników szkoły
21 grudnia w późnych godzinach popołudniowych odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe pracowników szkoły. Na spotkaniu obecny był Burmistrz Moniek p. Zbigniew Karwowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Barbara Iwanicka. Miło nam było gościć grono emerytów. Spotkanie upłynęło w miłej świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd.
Wspólna edukacja - edycja II

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego pozytywnie zaopiniował wniosek Stowarzyszenia Przyjaciół "Dwójki" na realizację projektu EFS "Wspólna edukacja - II edycja" (dotacja z Unii Europejskiej na kwotę 49.991 zł,- )

Projekt będzie realizowany w okresie luty 2010 - czerwiec 2010.

W projekcie przewidziano wycieczki edukacyjne dla klas czwartych, piątych i szóstych, dodatkowe zajęcia z rytmiki, zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego, matematyki oraz spotkania z filharmonią.

Koordynatorem projektu będzie p. Anna Porębska.

Monitory 19-calowe
Szkoła zakupiła niedawno 4 monitory 19 calowe LCD. Monitory wzbogacą szkolną pracownię komputerową.
Bezpieczny Internet

W dniach 5-15 stycznia 2010 realizowany był  w naszej szkole program dotyczący bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Program realizowany był w klasach IV-VI podczas lekcji informatyki.

Materiały edukacyjne "3...2...1...Internet!", zostały wspólnie opracowane przez Microsoft i Fundację Dzieci Niczyje, we współpracy z Fundacją "Kierowca Bezpieczny". Ambasadorem programu został Krzysztof Hołowczyc, znany kierowca rajdowy.

Pomoc  na temat cyberprzemocy można uzyskać pod bezpłatnym numerem telefonu 0 800 100 100 oraz na stronie internetowej www.helpline.org.pl

Spotkanie z filharmonią

Dnia 15 stycznia 2010 roku, w piątek do naszej szkoły przyjechała filharmonia. Tematem jej było tango. W międzyczasie pani prowadząca opowiadała uczniom o historii tego tańca i o różnych rodzajah muzyki do tanga. Zaprezentowano uczniom polskie, hiszpańskie i francuskie i oczywiście argentyńskie tango. Muzyka była pięknie zzagrana na kontrabasie, skrzypcach, akordeonie i flecie. Do niektórych utworów artyści śpiewali.

  

II Przegląd kolęd i pastorałek

Dnia 22 stycznia w Szkole Podst. nr 2 w budynku przy ulicy Konopnickiej odbył się II Przegląd Kolęd i Pastorałek.

W Przeglądzie uczestniczyli uczniowie kl. I-III z następujących szkół:

SP Kalinówka Kościelna,

SP Knyszyn,

SP2 Mońki.

Uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Organizatorem Przeglądu była siostra Małgorzata

Bezpieczne zabawy zimowe

Dnia 19 stycznia 2010 roki w klasach I-III odbył się apel pod hasłem "Bezpieczne zabawy zimowe". Uczniowie klasy II a pod kierunkiem Barbary Adamczyk  zaprezentowali przedstawienie pt. "Bawmy się bezpiecznie i zdrowo". Po obejrzeniu tej inscenizacji wszystkie dzieci będą na pewno przezorni i ostrożni podczas zabaw.

 

                                                                                                               Barbara Adamczyk

Ferie zimowe w szkole

W czasie ferii zimowych w szkole odbywały się zajęcia dla naszych uczniów. W ciągu dwóch tygodni dzieci miały możliwość uczestniczenia w różnych zajęciach

 • plastyczno - technicznych, integracyjnych, ruchowych, muzycznych oraz w wielu konkursach.

Na zakończenie każdego dnia dzieci otrzymywały słodką bułkę oraz soczek.

 Ze względu na silne mrozy z półzimowiska skorzystało niewielu uczniów.

Remonty w czasie ferii

W czasie ferii zimowych w szkole dokonano małych napraw i remontów. Pomalowano pierwszą część górnego korytarza.

odnowiony górny korytarz

KONKURS DLA KLAS V-VI

KONKURS pt."Słynni pisarze i poeci w programie PowerPoint"

Regulamin konkursu:

1. Na konkurs należy dostarczyć prace własnoręcznie wykonane na podpisanym nośniku (płyta CD lub dyskietka)

2. Prace należy składać do 19 kwietnia 2010 r.

3. Prezentacja powinna zawierać podstawowe wiadomości na temat życia i twórczości wybranego autora. Udział w konkursie należy zgłosić w bibliotece szkolnej.

4. Materiały do prezentacji udostępnione będą w bibliotece, można również wykorzystać inne materiały podając ich źródła.

5. Przewiduje się przyznanie nagród i wyróżnień (kryterium oceny: układ treści, estetyka wykonania, wykorzystanie efektów dźwiekowych i multimedialnych oraz grafiki)

6. Prezentacje oceni powołana komisja

7. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 5 maja 2010 r. (na tablicy ogloszeń i na szkolnej stronie www)

8. Najciekawsze prace zostaną wykorzystane na zajęciach dydaktycznych, wzbogacą zasoby biblioteki, mogą być umieszczone na stronie internetowej szkoły.

WYWIADÓWKA

Dnia 18 lutego o godzinie 17.00 (czwartek) w budynku przy ul. Tysiąclecia 17 odbyło się zebranie wszystkich Rodziców uczniów naszej szkoły. Dyrektor Szkoły p. Dariusz Jaworowski przedstawił zebranym zakres przeprowadzonych prac remontowych w szkole, przekazał bieżące informacje dotyczące funkcjonowania placówki. Sprawozdanie ilustrowane było prezentacją multimedialną.

Rodzice uczniów osiągających średnią ocen 5,0 i wyżej i mających wzorowe zachowanie otrzymali Listy Gratulacyjne.  

Przewodnicząca Rady Rodziców p. Barbara Iwanicka poinformowała zebranych o wpływach i wydatkach Rady Rodziców. Zaapelowała również do rodziców o wpłaty, ponieważ obecny stan konta znacznie ogranicza zakup nagród uczniom na zakończenie roku szkolnego

Po spotkaniu z dyrektorem odbyły się spotkania Rodziców z wychowawcami klas.

Spotkanie

19 lutego 2010 roku na zaproszenie p. B. Kuprel uczniowie naszej szkoły pod opieką p. E. Skibickiej

i p. A. Kamińskiej wzięli udział w spotkaniu z cyklu: „Żyj z pasją”.

Gościem spotkania była Barbara Mydlak  - autorka książki ,, Cały rok wśród ptaków”.

Spotkanie odbyło się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach.

 

Wspólna edukacja - Edycja II

22 lutego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Departamencie Funduszy Unijnych odbyło się oficjalne podpisanie umowy projektu "Wspólna edukacja - edycja II. W imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół "Dwójki" umowę podpisywał Prezes Stowarzyszenia - Dariusz Jaworowski i Wiceprezes - Anna Porębska.

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego umowę podpisał Marszałek Województwa - Jarosław Dworzański i Wicemarszałek - Bogusław Dębski.

Projekt realizowany będzie w okresie luty - czerwiec 2010 w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach. Wartość projektu to 49.991 zł,-

Wojewódzki Konkurs z Plastyki

Dnia 11 marca 2010 odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Plastyki. Konkurs przedmiotowy z plastyki odbywał się w tym roku po raz pierwszy. Konkurs dotyczył przede wszystkim historii sztuki, umiejętności rozpoznawania stylów i kierunków w sztuce od starożytności aż po czasy współczesne.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się uczennice kl. Vc - Patrycja Roszko i Dominika Porzecka.

Uczennice uzyskały tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Plastyki.

Do konkursu uczniów przygotowywała p. A. Porębska.

Spotkanie z filharmonią
Dnia 11 marca po raz kolejny gościła w naszej szkole Filharmonia i Opera Podlaska w Białymstoku. Tematem audycji muzycznej przeznaczonej dla klas IV-VI były "Motywy ludowe w twórczości Fryderyka Chopina".
Krzyżacy

W czwartek - 11 marca odbyło się w szkole przedstawienie z cyklu: "Żywa lekcja historii". Artyści na początek powiedzieli kilka słów o sobie, a następnie rozpoczęło się przedstawienie. Tematem przedstawienia były rozrywki w średniowieczu.

 

 

Konkurs plastyczny

UWAGA UCZNIOWIE!
Do dnia 18 marca (czwartek) można przynosić pisanki i palmy na konkurs:
"Zdobnictwo obrzędowe cyklu wiosennego i świąt wielkanocnych".
Na konkurs można wykonać:

 • 3 pisanki zdobione zgodnie z ludową tradycją Podlasia
 • palmę wielkanocną
 • papierowe kwiaty, słomkowe pająki

Wszystkie prace proszę dostarczać do p. A. Porębskiej do 18.03.10 (czwartek, do godz. 14.30).

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Monieckim Ośrodku Kultury 28 marca o godz. 11.00.

Konkurs matematyczny 2010
W dniu 18 marca 2010r w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach odbył się konkurs matematyczny "KANGUR". Jak co roku uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich podjęli rywalizację o jak najszerszą znajomość zagadnień matematycznych. "Kangur" - jest konkursem międzynarodowym, w którym udział biorą uczniowie nie tylko naszego państwa, ale całej Europy.

 

W tym roku w naszej szkole przystąpiło do konkursu 124 uczestników z następującyh szkół:

 - Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach - 85 osób

 - Gimnazjum w Mońkach - 39 osób.

Konkurs podzielony jest na grupy wiekowe w następujących kategoriach:

"KANGUREK" - uczniowie klas II

"MALUCH" - uczniowie klas III - IV

"BENIAMIN" -  uczniowie klas V - VI

"KADET" - uczniowie klas I - II gimnazjum

"JUNIOR" - uczniowie klas III gimnazjum i I klasa szkoły średniej

"STUDENT" - uczniowie klas II - III szkoły średniej.

Aby uzyskać dobry wynik i jak największą ilość punktów należało wykazać się szybkim i logicznym myśleniem, koncentracją uwagi. Ostateczne wyniki konkursu ogłoszone zostaną w maju

Nowy plac zabaw

Będzie nowy plac zabaw przy "małej" szkole! W ramach projektu "Radosna Szkoła 2010" otrzymaliśmy dofinansowanie do budowy i wyposażenia placu zabaw.

Laureatka konkursu recytatorskiego

Uczennica klasy IV b Marta Dzięgielewska zdobyła III miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim poezji księdza Jana Twardowskiego ph. "Słowa jak pacierze" (organizowanym przez GOKSiT w Jasionówce). Uczennicę do konkursu przygotowała p. Aneta Kirejczyk. Gratulujemy!

Wiosna w naszej szkole

24 marca w naszej szkole odbyły się Dni Wiosny. Uczniowie na 6 lekcyjnej przygotowywali plakaty na ten temat oraz pisali wiersze pod tytułem "Wiosna tuż, tuż...". Do szkoły mieli też przynieść gotowe pisanki. Pierwsze miejsce w kategorii Plakat zdobyła klasa VIc, a drugie klasa VIb. W kategorii Wiersz prym wiodła Vc, a tuż za nią była Va. Natomiast najlepszą pisankę wykonała klasa IVc. Drugie miejsce w tej kategorii zdobyła ponownie VIb. Prace uczniów były oceniane na 7 lekcyjnej. W tym czasie reprezentanci klas czytali swoje wiersze. Plakaty zostały rozwieszone na I piętrze.

Sprawdzian kompetencji 2010

Dnia 8 kwietnia odbył się ogólnopolski sprawdzian kompetencji uczniów klas szóstych, w którym wzięło udział 83 uczniów klas szóstych.

Sprawdzian trwał 60 minut. Wyniki będą znane dopiero pod koniec maja.

Żałoba narodowa

Od 10 kwietnia od godz. 18. trwa w Polsce żałoba narodowa w związku z tragicznym wypadkiem polskiego samolotu pod Smoleńskiem, w którym zginął Prezydent Lech Kaczyński oraz wybitni politycy i działacze, członkowie Rodzin Katyńskich.

Podczas najbliższych dni powinna nam towarzyszyć refleksja, zaduma i modlitwa.

 

 

Apel Ministra Edukacji Narodowej do nauczycieli i uczniów

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz wszystkich osób, które zginęły w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem, zwracam się do uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów polskich szkół i placówek oświatowych o uczczenie pamięci ofiar tego dramatu.

Proszę o rozpoczęcie poniedziałkowych (12 kwietnia) zajęć minutą ciszy. Apeluję również do dyrektorów i nauczycieli o zorganizowanie w okresie żałoby narodowej spotkań z uczniami poświęconych tej tragedii.

Katarzyna Hall
Minister Edukacji Narodowej


 

Szkolny Konkurs Recytatorski "Baje, bajki, bajeczki"

Dnia 20.04.2010 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Baje, bajki, bajeczki". W konkursie wzięło udział 26 uczniów z klas I-III. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wezmą udział w powiatowych eliminacjach XXIII Małego Konkursu Recytatorskiego dnia 06.05.2010 r.

Przedstawienie - Dzień Ziemi"

22 kwietnia uczniowie klas IV - VI mieli okazję obejrzeć przedstawienie poświęcone Dniowi Ziemi. Przygotowany przez szkolne kółko recytatorskie - Martę, dwie Dominiki, dwie Pauliny, Agnieszkę, Malwinę, Wiktorię i Patrycję - spektakl bardzo zaciekawił szkolną publiczność. Młode aktorki bawiły się zresztą równie dobrze jak ona :)

opiekun kółka recytatorskiego: Aneta Kirejczyk

Wycieczka klas czwartych

Dnia 8 maja (sobota) 75 uczniów klas czwartych uczestniczyło w wycieczce "szlakiem tatarskim i rękodzieła ludowego Podlasia" organizowanej w ramach projektu "Wspólna Edukacja - II edycja". Uczniowie mieli możliwość poznania bogatej sztuki ludowej Podlasia, zwiedzanie pracowni rzemieślniczych, takich jak kuźnia, pracownia garncarska, rzeźbiarstwa ludowego, tkactwa; zapoznanie z kulturą tatarską i religią muzułmańską, zwiedzanie meczetu i mizaru w Bohonikach.

kowal2     kowal1

Wycieczka klas piątych

Dnia 15 maja uczniowie klas piątych uczestniczyli w wycieczce Szlakiem polskiego prawosławia. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu "Wspólna edukacja - edycja II". Uczniowie zwiedzali muzeum przyrodnicze w Białowieży, poznawali bogatą sztukę sakralną prawosławia na Podlasiu, oglądali zabytkowe cerkwie i inne obiekty kultu. Mieli możliwość wejścia do czterech cerkwii: św. Mikołaja w Białowieży, św. Dymitra w Hajnówce, św. Apostołów w Siemiatyczach, zwiedzili też świętą Górę Grabarkę i obejrzeli znajdującą się tam cerkiew i kilka tysięcy krzyży, które przynieśli na górę pielgrzymi.

praw2    praw_grab2

Dworek carski w Białowieży                                          Święta góra Grabarka

Spektakl profilaktyczno - wychowawczy

W dniu 18.05.2010r. odbył się spektakl profilaktyczny pt.: „W szkolnej ławce” wystawiony przez Teatr „Kurtyna” z Krakowa. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas IV – VI.

          Spektakl przedstawia codzienne życie szkoły (przemoc fizyczna i psychiczna, cyberprzemoc, wulgaryzmy, papierosy). Ukazuje uczniom jak unikać agresywnych zachowań w szkole. W jaki sposób radzić sobie z problemami i gdzie szukać pomocy.

Konkurs plastyczny "Marzena małe, większe, największe"

Dnia 1 czerwca (wtorek) ok. godziny 14:00 na placu przy fontannie (Al. Niepodległości) odbędzie się uroczyste wręczenie nagród za konkurs plastyczny "Marzenia małe, większe, największe".

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu. Nagrody będzie wręczał osobiście Burmistrz Moniek -Zbigniew Karwowski.

28 maja (piątek) do Monieckiego Ośrodka Kultury przekazano ponad 150 prac uczniów klas III-V. Oto niektóre z prac konkursowych:

marzenia1   marzenia2

Dzień Dziecka i Dzień Sportu

Jak co roku 1 czerwca - Dzień Dziecka to czas gier, zabaw i rozrywki w naszej szkole.

We wtorek na boisku szkolnym toczyły zmagania klasy czwarte (dwa ognie) i klasy piąte (palant). Gra w unihokeja rozgrywana była w sali gimnastycznej.

W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy dokonano podsumowania całorocznej pracy uczniów w różnego rodzaju kołach zainteresowań, konkursach i zawodach sportowych. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Jak dużo tego było? Oceńcie sami....

nagrody     dyplomy

A na koniec była niespodzianka - nauczyciele przygotowali specjalną wersję "Kopciuszka na zawodach".

"Wiersze i powiastki Stanisława Jachowicza"

W ramach obchodów Święta Książki klasa III b wraz z biblioteką szkolną przygotowała przedstawienie pt. "Wiersze i powiastki Stanisława Jachowicza".

Stanisław Jachowicz (1796-1857), poeta, pedagog i czołowy bajkopisarz polski pisał bajki dla dzieci

o charakterze moralizatorskim. Dzisiaj niestety twórczość tego XIX wiecznego autora literatury dziecięcej została zapomniana. Wielką przyjemność sprawiła klasa III b, która sięgnęła do zbioru ,,Bajek i powiastek” Jachowicza i przypomniała naszym uczniom i zaproszonym dzieciom klas,,0” twórczość  i postać tak wybitnego bajkopisarza.

Przedstawienie zakończono gromkimi brawami. Bez dwóch zdań, klas III b zasłużyła na takie owacje.

W prostych i mądrych słowach opowiedziała o tym, co w życiu najważniejsze. Że zawsze warto mówić prawdę, że trzeba bronić słabszych, że przez życie powinno się iść z uśmiechem, że dobre jest nie to co śliczne, ale to co ekologiczne.

Wycieczka do Warszawy

Wszyscy uczniowie klas szóstych mieli możliwość wzięcia udziału w wycieczce do Warszawy organizowanej w ramach projektu "Wspólna edukacja - edycja II". Wycieczka odbyła się 19 czerwca. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Starówki, lekcje z historii sztuki w Muzeum Narodowym, kino w formacie 5D oraz spacer po Cmentarzu Powązkowskim - nekropolii wpisanej na listę światowego dziedzictwa kultury.  

Wwa1   Wwa2

   15 czerwca 2010 roku szkolne kółko recytatorskie miało zaszczyt wystąpić na „prawdziwej” scenie domu kultury. Przedstawienie pt. „Ratujmy Ziemię” obejrzały tym razem przedszkolaki uczęszczające na zajęcia do biblioteki, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz rodzice występujących dziewczynek. Publiczność naprawdę dopisała.

Fragmenty przedstawienia można obejrzeć w Monieckiej Telewizji Internetowej /wydanie 12 (83)/ 

Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie Pani Basi Kuprel – organizatorce przedsięwzięcia.

opiekun szkolnego kółka recytatorskiego – Aneta Kirejczyk

Kim jest sensei?

23 czerwca uczniowie klasy IV a, pod opieką pań: Alicji Kamińskiej i Anety Kirejczyk, mieli okazję do pogłębienia swojej wiedzy na temat Japonii. Tego dnia uczestniczyli oni w spotkaniu z nauczycielami ze szkoły języka japońskiego zorganizowanym przez Panią Barbarę Kuprel w Bibliotece Publicznej dla dzieci. Zajęcia były niezwykle ciekawe.

Bal absolwentów

Dnia 23 czerwca odbył się Bal Absolwentów, który przygotowali rodzice uczniów kończących szkołę. Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Barbara Iwanicka oraz dyrektor szkoły pan Dariusz Jaworowski krótkimi wystąpieniami rozpoczęli bal.

Uczniowie klas szóstych bawili się przy zespole Post Scriptum. Atrakcją wieczoru był też występ zespołu tańca współczesnego. Zabawa była wyśmienita.

bal1   bal6a

Absolwenci mają już wakacje

Dnia 24 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie świadectw absolwentom naszej szkoły. W uroczystym apelu uczestniczył Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, który w swoim wystąpieniu podkreślał ogromną ilość różnorodnych osiągnięć uczniów naszej szkoły. (Stypendia naukowe i sportowe bedą wypłacone uczniom 25 lipca podczas Dni Moniek)

Z rąk dyrektora szkoły wyróżniający się uczniowie odbierali mnóstwo nagród i wyróżnień nie tylko za osiągnięcia w nauce, ale również za osiągnięcia sportowe. Podczas apelu nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru - od dziś pieczę nad nim trzymać będą uczniowie klas piątych.

Mamy nadzieję, iż tegoroczni absolwenci mile będą wspominać pobyt w naszej szkole.

WItajcie wakacje

Dnia 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010. Apel swoja obecnością uświetnili następujący goście: ksiądz proboszcz Henryk Miron, przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Iwanicka, p. Barbara Kuprel - pracownik Bibliioteki Publicznej MiG Mońki. Licznie przybyli na uroczystość rodzice uczniów.

Apel był również okazją do podziękowań przyjaciołom szkoły. Pani B. Iwanickiej dziękowano za czteroletnie przewodnictwo w Radzie Rodziców. Pani Barbara Kuprel i pani Alicja Kamińska zostały wyróżnione za współpracę bibliotek oraz propagowanie ciekawych form zajęć. Po siedmiu latach pracy w SP 2 pożegnano s. Małgorzatę Raczkowską, która otrzymała nową misję.

Uczniom za ten rok ciężkiej pracy również podziękowano. Podczas apelu wręczane były tylko nagrody za szczególne osiągnięcia naukowe i osiągnięcia sportowe (uzyskane w czerwcu). Większość nagród za różnego rodzaju osiągnięcia, w tym sportowe, została wręczona uczniom w dniu 1 czerwca. W sumie w bieżącym roku szkolnym wręczono uczniom ponad 440 różnych nagród i dyplomów, co oznacza, że średnio przynajmniej raz każdy uczeń był wyróżniony.

Podczas apelu klasa IVa zaprezentowała krótką część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem p. P. Gulewicza i p. A. Januszewskiej. Po apelu wszyscy uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami klas.

Życząc wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji żegnamy się ze szkołą do 1 września.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )