Rok szkolny 2010/2011

Początek roku szkolnego 2010/2011

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Niesprzyjająca aura nie pozwoliła na przeprowadzenie apelu na placu przed budynkiem szkolnym. W maleńkiej sali gimnastycznej odbyła się inauguracja roku szkolnego uczniów klas I-III. Na apelu obecni byli: Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, ksiądz proboszcz Henryk Miron, sekretarz Rady Rodziców - p. Agnieszka Dajnowska Cimoch. Licznie przybyli na uroczystość rodzice.

 roz1   roz2

W czasie, gdy trwał apel uczniów klas I-III, uczniowie klas IV-VI mieli spotkania z wychowawcami. Druga tura inauguracji odbyła się o 9.45. Podczas spotkania obecne były przedstawicielki Powiatowej Policji, które apelowały o rozsądek i ostrożność podczas poruszania się po drogach.

Remont łazienek w "dużej szkole'

W wakacje odbył się remont łazienek (damskiej i męskiej). Po odnowieniu toalety wyglądają o wiele ładniej.

 Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi, że podjął się tego zadania.

                                                                                                                                                         Uczniowie kl.IV-VI

Apel

Dnia 17 września kółko religijne przygotowało apel o Świętym Stanisławie Kostce. Było to pierwsze przedstawienie w tym roku szkolnym, odbyło się na drugiej godzinie lekcyjnej. Niestety nie wszyscy uczniowie mogli go zobaczyć, lecz pozostali uczniowie słuchali z zaciekawieniem.     

Dziękujemy Pani Helenie Radomskiej za zorganizowanie tego przedstawienia, i czekamy na następne.

Bicie rekordu Guinessa

W niedzielę 19 września 2010 w Goniądzu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawej akcji bicia rekordu Guinessa. Ponad tysiąc osób ułożyło z własnych ciał największego bociana na świecie.

ptak1    ptak3

Wycieczka do Silvarium

29 września uczniowie klasy VI a i VIb uczestniczyli w wycieczce do Silvarium.

SILVARIUM to leśny ogród  Puszczy Knyszyńskiej położony w Nadleśnictwie Krynki w Poczopku.

Można tu zobaczyć "w pigułce" najważniejsze informacje o leśnym środowisku przyrodniczym. Najciekawsze eksponaty w Galerii na skraju puszcz to szklany ul z leśnymi pszczołami i szklane formikarium (mrowisko). Zainstalowano tu słoneczny poromierz fenologiczny, czyli zegar pokazujący nie tylko pory dnia (godziny), ale również pory roku wynikające z cykliczności zjawisk zachodzących w przyrodzie.

sil1   sil3

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

Dyrektor szkoły, biorąc pod uwagę warunki lokalowe i możliwości organizacyjne szkoły może w danym roku szkolnym ustalić dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Wymiar tych dni wolnych dla szkół podstawowych to 6 dni

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010, Dz. U. Nr 187, poz. 125

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach ustala następujące dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

 • 14 października 2010 (piątek)
 • 12 listopada 2010 (piątek)
 • 7 stycznia 2011 (piątek)
 • 5 kwietnia 2011 (wtorek) - sprawdzian kompetencji uczniów klas szóstych
 • 2 maja 2011 (poniedziałek
 • 4 maja 2011 (środa)

W tych dniach dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki, czynna będzie świetlica szkolna.

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 14 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej  

   den4   denm2

Czarownice, wiedźmy, wróżki...

28 października odbył się konkurs na najciekawsze przebranie wśród uczniów klas I-III.

Wyniki konkursu poznacie na najbliższym apelu. Wtedy też wręczone zostaną nagrody i dyplomy.

    mhal2       mhal6

Halloween

28 października upłynął w naszej szkole pod hasłem  halloween. Już od wczesnych godzin rannych oba budynki szkolne opanowały duchy, wiedźmy i wampiry. Nie brakowało też terrorystów, bandytów i złodziei, a diabły straszyły elfy, kreizolki, babcie i księżniczki. Oj się działo... A jaka extra dyskoteka była... :)

hal1    hal2

100 rocznica urodzin Marii Konopnickiej

   24 listopada uczniowie klas IV - VI obejrzeli przedstawienie dotyczące życia i twórczości Marii Konopnickiej, które przygotowane zostało przez uczniów klas Va i Vb uczęszczających na zajęcia koła polonistycznego.

 

konop konop1

 25 listopada to samo przedstawienie zaprezentowane zostało uczestnikom konkursu recytatorskiego ph. "Figle i psoty Marii Konopnickiej" w Monieckim Ośrodku Kultury. Nasi młodzi aktorzy zostali tam zaproszenie przez Panią Basię Kuprel - kierownika Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej.

W przygotowaniach do obu występów pomocą służyła Pani Ala Kamińska, która zainicjowała całe przedsięwzięcie, znajdując interesujący scenariusz. Serdecznie dziękujemy.

Aneta Kirejczyk

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

9 listopada 2010r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W uroczystości wzięli udział, poza pierwszoklasistami, także zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele.

slub8   slub9

Dzień pluszowego misia

25 listopada w budynku przy ulicy Konopnickiej uroczyście obchodzono światowy Dzień Pluszowego Misia. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były panie: Barbara Adamczyk i Alicja Kamińska. Nagrody w konkursie sponsorowało Stowarzyszenie Przyjaciół "Dwójki".

mis1   mis2

Konkurs Recytatorski utworów Jana Kochanowskiego

10 listopada 2010r. odbył się Konkurs Recytatorski utworów Jana Kochanowskiego. Pierwsze miejsce zdobyła Dominika Porzecka, drugie Dominika Kibiersza, a trzecie Sandra Zalewska. Wyróżnienia otrzymali: Karolina Paniczko i Adam

Spotkanie z kulturą japońską

30 listopada 2010 (wtorek) w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z panią Anną Kuligowska oraz panem Hiroshi Nemoto (z Japonii) - nauczycielami ze szkoły języka japońskiego "AKARI" w Białymstoku. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III a oraz dziewczęta z klasy VIb i VIc.

Pan Hiroshi opowiadał o życiu, szkole, domu, oraz kulturze kraju kwitnącej wiśni. Cierpliwie odpowiadał na bardzo wiele pytań. Pani Ania pośredniczyła w rozmowie jako tłumacz. Wszyscy uczniowie byli zaskoczeni informacją, iż japońskie dzieci same sprzątają szkołę. Inaczej przebiega rok szkolny i ferie zimowe - Japończycy mają tylko ferie świąteczne, które kończą się na początku stycznia. A na wakacje, które trwają tylko 6 tygodni, zadawana jest praca domowa!

Uczniowie obejrzeli krótkie filmy prezentujące japońską szkołę i tradycyjne wnętrze domu. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał karteczkę ze swoim imieniem zapisanym za pomocą znaków kanji.

Szczególne podziękowania kierujemy do p. Alicji Kamińskiej, która to spotkanie organizowała.

japo1

     japo4

Święto Szkoły

10 listopada 2010 - zgodnie z wieloletnią tradycją - obchodziliśmy Święto Szkoły w rocznicę nadania naszej szkole imienia i sztandaru. Cykl imprez przygotował Samorząd Szkolny "Jaś".

Uroczystość rozpoczął apel poświęcony życiu i twórczości Jana Kochanowskiego. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VIa pod kierunkiem p. Alicji Anszczak.

koch1   koch2

Otrzęsiny klas czwartych. Do rywalizacji stanęli uczniowie wraz z wychowawcami. 

Zabawa była wyśmienita.

Szkolne eliminacje konkursów przedmiotowych
 • 15 listopada 2010 odbył się Szkolny Konkurs Informatyczny, w którym wzięło udział 14 uczniów z klas piątych i szóstych. Test okazał się zbyt trudny i nikt nie zakwalifikował się do etapu rejonowego.
 • 16 listopada (wtorek) odbył się Szkolny Konkurs z Plastyki. Wzięło w nim udział siedem uczennic z klas szóstych. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się dwie uczennice: Dominika Porzecka i Patrycja Roszko z klasy VIc.
 • 22 listopada (poniedziałek) odbył się Szkolny Konkurs z Języka Polskiego. Uczestniczyło w nim 44 uczniów z klas piątych i szóstych. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Karolina Paniczko z klasy VIb.
 • 23 listopada (wtorek) odbył się Szkolny Konkurs z Przyrody. Spośród sześciu uczniów klas szóstych nikt nie uzyskał minimum kwalifikacyjnego do etapu rejonowego.
 • 24 listopada (środa) odbył się Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego, w którym wzięło udział 19 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Marta Dzięgielewska kl. Vb, Maciej Adamczyk VIa, Natalia Cimoch VIa, Magdalena Rafało VIa, Karolina Paniczko VIb.
 • 25 listopada (czwartek) odbył się Szkolny Konkurs z Matematyki. Zadania okazały się zbyt trudne dla 37 uczniów - nikt nie zakwalifikował się do etapu rejonowego.
 • 26 listopada odbył się Szkolny Konkurs z Historii. Żadna z osób uczestniczących w konkursie nie uzykała 90% minimum, które kwalifikowało do udziału w etapie rejonowym.
Święto Kota

17 lutego w naszej szkole po raz pierwszy odbyło się Święto Kota. Gościem honorowym była pani Monika Chojnowska - lekarz weterynarii. Towarzyszył jej oczywiście kot.

Uczniowie klas I-III dowiedzieli się podstawowych wiadomości z "życia kota" oraz jak należy pielęgnować czworonożnego przyjaciela.

Organizatorem spotkania była pani B. Adamczyk z klasą III z oraz pani A. Kamińska - nauczyciel bibliotekarz.

Klasa III a wprowadziła wierszem "Pan kotek" w klimat spotkania.

Dnia 7 grudnia 2010 r.dla wychowanków świetlicy z klas I-III

został zorganizowany wyjazd do kina w  Białymstoku na film pt.,,Zaplatani" w wersji 3D.Sfinansowany został przez ,,Stowarzyszenie Przyjaciół Dwójki".

Organizatorem wycieczki była świetlica i biblioteka szkolna.

Jasełka

Apel z okazji Świat Bożego Narodzenia (klasy I-III) odbył się w budynku przy ul. Konopnickiej 22 grudnia 2010 o godz. 11.00.

Próbny sprawdzian kompetencji

Dnia 13 stycznia odbył się próbny sprawdzian kompetencji uczniów klas szóstych. Sprawdzian przygotowała zewnętrzna firma OPERON.

Wycieczka do Warszawy

21 stycznia 65 uczniów uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. To była SUPER wycieczka. Lekcja historii sztuki w Muzeum Narodowym, zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej przy Woronicza i na koniec wielkie szaleństwo w Centrum Nauki Kopernik.

W TVP niektórzy mieli okazję otrzymać autograf od Piotra Kupichy.
    Wwa_2011_069     Wwa_2011_078

Walentynki

Dnia 14 lutego w klasach I - III odbyła się dyskoteka z okazji walentynek. Tego dnia większość uczniów ubrała się na czerwono i przygotowała niespodzianki swoim koleżankom i kolegom. Podczas przerw międzylekcyjnych wszyscy świetnie się bawili.

DSC02366m DSC02382m

spotkanie z rodzicami

Dnia 17 lutego odbyło się spotkanie z Rodzicami uczniów naszej szkoły. Dyrektor p.Dariusz Jaworowski przedstawił Rodzicom zakres prac remontowych i modernizacyjnych, jakie zostały wykonane w ciągu roku 2010. Rodzice mogli obejrzeć zdjęcia pomieszczeń szkolnych, w których dokonano zmian - przygotowano prezentację multimedialną.

Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Dajnowska - Cimoch przedstawiła sprawozdanie finansowe z działalności Rady za 2010 r. Zaapelowała jednocześnie do Rodziców o wpłaty na rzecz Rady Rodziców.

Dyrektor szkoły wręczył listy gratulacyjne Rodzicom uczniów, którzy osiągnęli średnią powyżej 5,0 i uzyskali wzorowe zachowanie. W tym roku 35 uczniów uzyskało tak wysokie wyniki.

Po spotkaniu ogólnym odbyły się spotkania z wychowawcami klas.

Wyjątkowe przedstawienie z okazji Dnia Kobiet

8 marca to Międzynarodowy Dzień Kobiet. Szkolne koło teatralne "Marzenie" przygotowało z tej okazji fantastyczne przedstawienie o różnorodności płci pięknej. W rolę "słodkiej idiotki", kobiety anioła, wampa, bogini, przyjaciela i innych kobiet wcielili się z powodzeniem panowie - aktorzy. Panie - aktorki w tym przedstawieniu miały typowo męskie role: mąż, dziadek, profesor, syn.  

Super rewelacyjne przedstawienie z telewizjomanią w 3D w roli głównej przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Elżbiety Smółko. Gratulujemy pomysłu i jakości przedstawienia.

Poniżej kilka fotek z przedstawienia i prób.

 8_marca_009   8_marca_002      

"Konopnicka" po raz trzeci

16 marca 2011r. czternaścioro uczniów z klas Va i Vb gościło po raz drugi na "scenie" Monieckiego Ośrodka Kultury. Stanowią oni połączone siły (działających osobno od ferii świątecznych) dwóch grup doskonalących swoje zdolności sceniczne na zajęciach koła zainteresowań z języka polskiego. Młodzi aktorzy występowali w tym miejscu (a także w naszej szkole) w tym samym przedstawieniu pod koniec listopada ubiegłego roku.

Tym razem "spektakl" mówiący o życiu i twórczości Marii Konopnickiej obejrzeli goście zgromadzeni na uroczystym podsumowaniu powiatowego konkursu plastycznego pn. "Moja ulubiona postać z utworów Marii Konopnickiej" (w ubiegłym roku obchodziliśmy 100. rocznicę śmierci pisarki), a do współpracy zaproszeni zostaliśmy przez "dorosłą" Bibliotekę Publiczną.

Za zaproszenie, miłe przyjęcie oraz udostępnienie zdjęć dziękujemy Pani Wiesi Filipkowskiej - dyrektor Biblioteki Publicznej w Mońkach. opiekun grupy - Aneta Kirejczyk

Kangur - konkurs matematyczny

Dnia 17 marca 2011 r. (czwartek) o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny "Kangur".

Podaruj życie innym - konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny na rzecz upowszechniania i propagowania idei transplantologii.

Cele konkursu:

- uświadomienie uczniom, że można uratować życie wielu ludzi poprzez

 • dobrowolne oddawanie krwi;
 • zgłoszenie siebie jako dawcy szpiku kostnego;
 • wyrażenie zgody na możliwość pobrania narządów do transplantacji.

Warunki uczestnictwa:

Przygotowanie plakatu, ulotki, hasła, wiersza związanego z ideą upowszechniania i propagowania transplantologii.

Konkurs zostanie rozegrany w trzech kategoriach:

- szkoła podstawowa

- gimnazjum

- szkoła ponadgimnazjalna TERMIN WYKONANIA PRAC do 28 marca.

Już wiosna

21 marca klasy I-III powitały Panią Wiosnę w zielonym kolorze. Ten niezwykły gość udzielił krótkiego wywiadu podczas którego opowiadał dzieciom o swoich obowiązkach i upodobaniach.

Utalentowani uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje niezwykłe umiejętności. Każdy z uczestników programu ,, Mam Talent " otrzymał "czek" do zrealizowania w naszej szkole. Potem każda klasa wykonała zadania pozostawione przez Panią Wiosnę.

Realizujemy projekt Play and Learn

21 marca otrzymaliśmy dotację w wysokości 11.995 zł na sfinansowanie projektu związanego z nauką języka angielskiego. Projekt będzie finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach programu English Teaching - Small Grants 2011.

Od 1 kwietnia będziemy realizowali drugą edycję projektu "Play and Learn". Od przyszłego tygodnia ruszają zapisy na dodatkowe zajęcia doskonalące z języka angielskiego (szczegółowe informacje podamy 28 marca w komunikatach). Zajęcia dodatkowe będą w klasach I-III i IV-VI.

W czerwcu odbędzie II Powiatowy Przegląd Piosenki Anglojęzycznej. Już od dziś możecie kompletować zespoły lub ćwiczyć solówki. Będą nagrody! Zapraszamy!

Koordynator projektu Anna Porębska

Laureatka konkursu wojewódzkiego

Karolina Paniczko - uczennica klasy VI b uzyskała tytuł LAUREATA w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego. Uczennicę do konkursu przygotowywała p. Alicja Anszczak. Gratulujemy!

Laureat konkursu przedmiotowego jest zwolniony z pisania sprawdzianu kompetencji. Karolina na świadectwie otrzyma za sprawdzian maksymalną liczbę - 40 punktów.

22 marca w Szkole Podstawowej nr 50 w Białymstoku odbyło się podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Nasz laureatka - Karolina Paniczko odebrała dyplom podczas tej uroczystości.

GRATULUJEMY!

„Młodzież zapobiega pożarom”

24 marca w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach odbyły się eliminacje powiatowe 34 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W zmaganiach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Turniej polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań na temat m. in. tradycji, historii straży pożarnej, organizacji i zadań ochrony przeciwpożarowej. Najlepsza trójka dodatkowo w dogrywce odpowiadała przed komisją na 5 pytań ustnych. 

Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice:

Marta Dzięgielewska, Karolina Paniczko, Patrycja Roszko i Dominika Porzecka

Po przeprowadzeniu testów pisemnych i ustnych Karolina Paniczko zajęła I miejsce i zakwalifikowała się na eliminacje wojewódzkie, które odbędą się w dniu 28 kwietnia w Piątnicy w powiecie łomżyńskim. Ponadto Marta Dzięgielewska zajęła IV m (zabrakło 1 punktu do dogrywki). Karolinie należą się ogromne gratulacje, gdyż tematyka konkursu jest bardzo trudna.

Życzymy powodzenia w finale.

                                                                                                                                 Marcin Jabłoński

Wielkanocne pisanki

Dnia 29 marca uczniowie klasy Vc oraz chętni uczniowie z koła plastycznego wzięli udział w warsztatach, na których uczyli się wykonywać pisanki metodą batiku. W warsztatach w sumie wzięło udział 32 uczniów.

Warsztaty zorganizował Moniecki Ośrodek Kultury. Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację o zwyczajach wielkanocnych przygotowną przez p. Barbarę Lewkowską. Zwiedzili też regionalną izbę z wytworami świątecznymi: pisanki, palmy, pająki i wycinanki z przeglądów zdobnictwa obrzędowego z poprzednich lat. Następnie - pod okiem twórczyń ludowych - uczyli się ozdabiać pisanki metodą gorącego wosku czyli batiku.

To była bardzo ciekawa lekcja tradycji Podlasia.

Jan Paweł II - apel

2 kwietnia obchodziliśmy kolejną rocznicę śmierci Jana Pawła II. 4 kwietnia, w poniedziałek, odbyło się przedstawienie przybliżające uczniom klas IV - VI postać Papieża - Polaka. Przygotowali je uczestnicy koła zainteresowań z języka polskiego z klasy Vb.

Uroczyste spotkanie zakończył mini koncert piosenek związanych z Janem Pawłem II przygotowany przez zespół wokalno-muzyczny prowadzony przez Panią Agatę Sienkiewicz. Wszyscy mogliśmy zobaczyć, że część jego członków nie tylko śpiewa, ale i gra na gitarze!

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )