Aktualności

Ślubowanie klas pierwszych

Szkoła Podstawowa Nr 2 w listopadzie obchodzi swoje święto. W związku z tym 16.11.2017 r. dzieci z klas I złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostały pasowane na pełnoprawnych uczniów.

Na uroczystości ślubowania obecni byli zaproszeni goście –Inspektor Oświaty Mieczysław Klimowicz, Proboszcz Parafii Św. Brata Alberta ks. Henryk Radziewicz oraz Przewodniczący Rady Rodziców Rafał Supiński. Nie mogło też zabraknąć rodziców uczniów z klas pierwszych.

W tym roku do uroczystego ślubowania przystąpiło 75 uczniów z trzech klas pierwszych: klasa Ia - wychowawczyni Pani Barbara Adamczyk, klasa Ib - Pani Krystyna Kolendo i klasa Ic Pani Małgorzata Zajkowska.

Po części oficjalnej, na której nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów, "pierwszaki" zaprezentowały krótką część artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem swoich Pań. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki - przygotowane przez uczniów i wychowawców ze świetlicy szkolnej. Następnie pierwszoklasiści wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek i pierwszą szkolną dyskotekę.

 

ANKIETY

Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach bierze udział w projekcie Cyfrowobezpieczni. W ramach realizacji projektu prosimy całą społeczność szkolną: nauczycieli, uczniów i rodziców o wypełnienie ankiet. Im więcej osób weźmie udział w badaniach, tym lepiej.

Badanie realizowane jest WYŁĄCZNIE drogą internetową.

Zwracamy uwagę, że ankieta jest w kilku wersjach - inny link jest dla rodziców, inny dla nauczycieli, a inny dla uczniów. Ważne jest również by zwrócić uwagę na etap szkolny na jakim znajdują się badani uczniowie oraz nauczyciele. Odmienne są również ankiety dla rodziców w zależności od tego na jakim etapie nauki znajduje się ich dziecko.

SZKOŁA PODSTAWOWA klasy 1-3
Uczniowie: https://www.webankieta.pl/…/badania-kompetencji-wiedzy-i-po…

Rodzice: https://rodzice1-3.webankieta.pl/

Nauczyciele: https://www.webankieta.pl/…/badania-kompetencji-wiedzy-i-po…

SZKOŁA PODSTAWOWA klasy 4-6
Uczniowie: https://www.webankieta.pl/…/badania-kompetencji-wiedzy-i-po…

Rodzice: https://www.webankieta.pl/…/badania-kompetencji-wiedzy-i-po…

Nauczyciele: https://www.webankieta.pl/…/badania-kompetencji-wiedzy-i-po…

7 KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Uczniowie: https://www.webankieta.pl/…/badania-kompetencji-wiedzy-i-po…

Rodzice: https://www.webankieta.pl/…/badania-kompetencji-wiedzy-i-po…

Nauczyciele: https://www.webankieta.pl/…/badania-kompetencji-wiedzy-i-po…

Badanie jest w pełni anonimowe i ma charakter ogólnopolski. Wypełniający ankietę nie są identyfikowani ani na poziomie konkretnej osoby ani nawet na poziomie szkoły - będziemy w ankiecie prosić wyłącznie o określenie województwa. Celem badania jest określenie poziomu wiedzy i świadomości związanych z zagrożeniami dla uczniów w świecie cyfrowym na skalę całego kraju. Dlatego też bardzo nam zależy na całkowitej szczerości i autentyczności odpowiedzi.

Bardzo prosimy również aby osoby, które powinny wziąć udział w badaniu, wypełniły ankiety do końca listopada bieżącego roku.

 

Apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada klasa V a pod kierunkiem p. S. Filewicza z oprawą muzyczną p. E. Grygo przygotowała część artystyczną z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  

 

 

Otrzęsiny klas czwartych

Dnia 9.11. 2017. Odbyły się w naszej szkole Otrzęsiny klas IV przygotowane przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Joanny Kulikowskiej.

Klasy czwarte wraz z wychowawcami wzięli udział w szeregu konkurencji sprawdzających ich pomysłowość, kreatywność i sprawność fizyczną. Nad wszystkim czuwało jury w składzie p. Elżbieta Smółko, p. Elżbieta Kuklo-Bogdan oraz p. Paweł Gulewicz. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce ex aequo zajęły klasa IV a i IV b, drugie miejsce klasa IV d a trzecie miejsce IV c.

Dziękujemy wszystkim za udział i świetną zabawę. 

 

Wycieczka

8 listopada 2017 r. uczniowie klasy IV c i IV d pojechali na wycieczkę do Białegostoku. W Galerii "Alfa" obejrzeli film animowany pt. "Emotki", a następnie uczestniczyli w zajęciach interaktywnych w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego ph. "W pracowni rzeźbiarza". Podczas nich dzieci miały okazję spróbować swoich sił w rzeźbieniu w glinie. Niektóre z wykonanych prac okazały się naprawdę interesujące.

Aneta Kirejczyk

 

Śniadanie daje moc

8 listopada, po raz kolejny, wzięliśmy udział w akcji Śniadanie daje moc".

 

Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki w Kategorii Dwójek Dziewcząt o Puchar Starosty Zambrowskiego

W dniu 05.11.2017. sześć dziewcząt z klasy 4a naszej szkoły, wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki w Kategorii Dwójek Dziewcząt o Puchar Starosty Zambrowskiego.
W turnieju uczestniczyło 30 drużyn z : Wasilkowa, Sejn, Zambrowa, Mysiadła, Błoni i Moniek.
Każda z drużyn rozegrała kilkanaście spotkań do 15 pkt. w secie, zgodnie z przepisami PZPS dotyczącymi mini siatkówki w kategorii dwójek.
Rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Nasze przeciwniczki rozegrały już kilka takich turniejów co było widać w obyciu na boisku oraz umiejętnościach.
Ostateczne wygrał zespół z Zambrowa I pokonując Błonie I. Brąz przypadł zespołowi z Zambrowa II.
Nasze zawodniczki: Oliwia Mielniczuk w parze z Klaudią Skutnik uplasowały się na 20 miejscu. Martyna Zabielska wraz z Zuzanną Rutkowską na 25, a Julia Rutkowska i Oliwa Lutyńska na miejscu 27. 
Był to debiut naszych uczennic , które dzielnie postawiły pierwsze kroki i przetarły nowe szlaki dyscypliny jaką jest siatkówka. Nasze dziewczęta pomimo tak krótkiego czasu podjętego treningu zaprezentowały się bardzo dobrze. 
Nowe doświadczenia zdobyte podczas wyjazdowych meczów i chęci do gry wykorzystamy w dalszej pracy.
Magdalena Osicka

 

Szkolni judocy z medalami

Dwa medale przywieźli uczniowie naszej szkoły, reprezentujący Jagiellonia Judo Club Białystok z Międzynarodowego Turnieju Judo w Łapach. W zawodach wystartowało około 200 zawodniczek i zawodników z Polski i zagranicy. Złoty medal wywalczyła Zuzanna Osicka wygrywając wszystkie swoje walki przed upływem regulaminowego czasu. Medal brązowy przypadł Wiktorowi Osickiemu.  Gratulujemy! :) 

 

Dzień Jabłka

W ramach realizacja zadania publicznego pn. „Dzień Jabłka” dofinansowanego przez Gminę Mońki w szkole zostały przeprowadzone 3 konkursy adresowane do uczniów klas I - VII.
"Jabłuszko tam i tu" konkurs plastyczno -techniczny,
" Ciasto z jabłkami" konkurs kulinarny
oraz "Wiem, co to zdrowie" konkurs poetycki.
Głównym celem było zachęcanie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin. Uświadomienie o wartościach odżywczych dla prawidłowego rozwoju, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się.
Konkursy rozwijały twórczość uczniów oraz pomysłowość. Przyczyniły się do ciekawie spędzonego czasu i współpracy z rodzicami.

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )