"Lubimy czytać książki"

Uczniowie z klasy III d zaprosili dzieci z klas I-III na przedstawienie pt."Lubimy czytać książki" przygotowane pod kierunkiem p. B. Dzierżanowskiej i p. B. Łosiewicz.

Turniej Judo

W dniu 9.06.2018 reprezentanci Jagiellonia Judo Club Białystok Sekcja w Mońkach wystartowali w dwóch turniejach judo.

W Warszawie na Ogólnopolskim Turnieju Żoliborz Judo Cup 2018 po emocjonujących i zaciętych walkach srebrny medal wywalczyła Zuzanna Osicka, medal brązowy zdobył Wiktor Osicki – uczniowie naszej szkoły.

Natomiast w Łapach na turnieju "Olimpiadka Kubusia Puchatka" złoty medal zdobył Mateusz Ciborowski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Memoriał Lekkoatletyczny Marcina Jabłońskiego.

Dnia 7 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach odbył się III Memoriał Lekkoatletyczny Marcina Jabłońskiego. Impreza miała charakter powiatowy, w zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych powiatu monieckiego: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa w Boguszewie, Szkoła Podstawowa w Kuleszach, Szkoła Podstawowa w Trzciannem.
Memoriał lekkoatletyczny to inicjatywa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2, która w sposób czynny ma podtrzymywać pamięć o tragicznie zmarłym w 2014 r. nauczycielu, wychowawcy, koledze, propagatorze sportu - Marcinie Jabłońskim. Główna idea, jaka przyświecała organizacji tego sportowego przedsięwzięcia to oddanie hołdu zmarłemu nauczycielowi i koledze.
Wszystkich zebranych na płycie boiska przy SP nr 2 przywitał gospodarz imprezy - Dyrektor szkoły - Dariusz Jaworowski. Memoriał LA Marcina Jabłońskiego swoją obecnością uświetnili: Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski oraz rodzice Marcina - Teodora i Marian Jabłońscy, którzy ufundowali specjalną nagrodę dla najlepszego sportowca zawodów- Jakuba Olszyńskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach.
Zawody zostały przeprowadzone w kategorii dziewcząt i chłopców z podziałem na dwie grupy wiekowe (klasy IV- V i klasy VI-VII). Na starcie stanęło 218 dzieci i młodzieży szkolnej. Uzyskano wiele bardzo dobrych wyników.
Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom – zawodnikom wodę. Puchary, dyplomy i nagrody zwycięzcom poszczególnych konkurencji zapewniła Gmina Mońki, która finansowo wsparła organizację Memoriału Lekkoatletycznego. Medale ufundowało Powiatowe Zrzeszenie LZS. Logo Memoriału przygotował Mariusz Oszczapiński.

Serdecznie dziękujemy sponsorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego przedsięwzięcia.

Dzień Dziecka w "małej dwójce"

Wyjazd do Teatru Drmatycznego

29 maja uczniowie klasy IV c i IV d uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku, gdzie obejrzeli w Teatrze Dramatycznym spektakl "W pustyni i w puszczy 3". Po przedstawieniu uczniowie mieli okazję spotkać się z aktorami grającymi w spektaklu. Udało się nam również zrobić pamiątkowe zdjęcie na deskach teatru.

Dzień Matki

Apel z okazji Dnia Matki przygotowany przez klasę IV d pod kierunkiem p. Anety Kirejczyk.

Podwójna laureatka

Julia Zalewska uczennica klasy VII b została podwójną laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego i Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pokaz Cisco

23 maja w naszej szkole odbył się pokaz nowoczesnego systemu komunikacji Cisco Spark/ Webex Board. Podczas spotkania cała społeczność szkoły miała możliwość połączenia się z inżynierami Cisco. Nasi goście opowiadali o swojej pracy, systemie Cisco oraz odpowiadali na pytania uczniów i nauczycieli.

Powiatowe Igrzyska Dzieci w trójboju LA

22.05.2018 roku na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Mońkach odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w trójboju lekkoatletycznym. Do zawodów zgłosiły się 4 zespoły dziewcząt i 2 chłopców. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową.
Klasyfikacja końcowa szkół:
dziewczęta chłopcy
I m- SP 2 Mońki – 648 pkt. I m- SP 2 Mońki - 514 pkt.
II m- SP Krypno – 510 pkt. II m- SP Trzcianne - 289 pkt.
III m- SP Knyszyn – 432 pkt.
IV m- SP Trzcianne – 363 pkt.
Najlepsze wyniki indywidualnie uzyskali:
Dziewczęta
I m- Zabielska Martyna – SP 2 Mońki – 144 pkt.
II m- Markowska Paulina – SP Krypno - 137 pkt.
III m- Rutkowska Julia – SP 2 Mońki - 132 pkt.
IV m- Hinc Julia – SP 2 Mońki - 130 pkt.
V m- Balcewicz Dominika - SP 2 Mońki - 129 pkt.
VI m- Borysiewicz Anna - SP Knyszyn - 125 pkt.
Chłopcy
I m- Wojtach Jakub – SP 2 Mońki - 149 pkt.
II m- Osicki Wiktor – SP 2 Mońki - 109 pkt.
III m- Łapiński Hubert – SP 2 Mońki - 99 pkt.
IV m- Mroczko Sebastian – SP Trzcianne – 83 pkt.
V m- Ruszczyk Dawid – SP 2 Mońki - 81 pkt.
VI m- Kawałko Bartosz – SP 2 Mońki – 76 pkt.

Startujące zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami, dyplomami ufundowanymi ze środków starostwa powiatowego w Mońkach – dziękujemy w imieniu młodzieży.
Serdeczne podziękowania kieruję na ręce dyrektora Szkoły Podstawowej Nr2 w Mońkach pana Dariusza Jaworowskiego za udostępnienie stadionu lekkoatletycznego, a także wszystkim nauczycielom wf za pomoc w sędziowaniu i bardzo sprawnym przeprowadzeniu zawodów.
Pełnomocnik PSZS w Mońkach

Stanisław Filewicz