Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 12 października 2018 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji na uroczystym apelu spotkali się uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili Pan Burmistrz Zbigniew Karwowski, Dyrektor MOK- Dariusz Gwiazda oraz Przewodniczący Rady Rodziców- Rafał Supiński. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Pan Dyrektor Dariusz Jaworowski, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej i ważnej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie, cierpliwość, wyrozumiałość okazywaną uczniom oraz życzył siły i wytrwałości w dalszej pracy. Do życzeń dołączyli się przybyli goście. Przy tej też okazji Pan Burmistrz oraz Pan Dyrektor wręczyli nagrody wyróżnionym nauczycielom. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez koło teatralne „Marzenie” pod kierunkiem Pani Elżbiety Smółko. O oprawę muzyczną zadbała Pani Elżbieta Grygo z chórem szkolnym.

Z wizytą w teatrze

Dnia 10. 10. 2018 r. klasy VII a i VII b wybrały się na wycieczkę do Białegostoku. Głównym elementem wyjazdu był spektakl pt. „Zemsta” w Teatrze Dramatycznym. Następnie korzystając z pięknej pogody udaliśmy się na krótki spacer po ogrodach Pałacu Branickich. Wycieczka zakończyła się wizytą w galerii Alfa.

Spotkanie z filharmonią. „Brzechwałki, czyli Brzechwa dzieciom”.

Półfinał Wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych

Wycieczka klas piątych

2 października klasy piąte uczestniczyły w wycieczce do Białegostoku. Uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Świat legend" przygotowane przez artystów z Wrocławia. Autorzy spektaklu w bardzo ciekawy sposób połączyli wątki polskich legend z elementami współczesnego świata.
Po spektaklu uczniowie udali się na małe "conieco" w KFC.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - 29.09.2018 r.

Wycieczka do Twierdzy Osowiec.

24 września 2018 r. o godz. 9.00 niezrażone deszczową pogodą klasy IV a i IV b wraz z opiekunami wyruszyły na wycieczkę integracyjną do Osowca. Na miejscu przywitał nas pan Mirosław Worona, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił historię związaną z Twierdzą Osowiec. Wysłuchaliśmy też legend o Czarnej Damie i tunelu śmierci. Następnie udaliśmy się na pole biwakowe, gdzie przygotowane było ognisko. Tam upiekliśmy kiełbaski, a pozostały czas spędziliśmy na wspólnej zabawie. Pogoda okazała się być nam niestraszną.
Roześmiani, w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.
Wycieczka organizowana była w ramach zadania publicznego pn. "Nasza Mała Ojczyzna - Podlasie" dofinansowanego przez Gminę Mońki.

Wycieczka klas szóstych

Wycieczka Mazurskie Safari odbyła się 21.09.18 w piękny, słoneczny piątek. Zobaczyliśmy twierdzę Hitlera, perłe baroku, świątynię w Sw. Lipce, zamek i Stare Miasto w Reszlu. Ostatnim punktem programu był park dzikich zwierząt w Kadzidlowie. W wycieczce uczestniczyły kl. 6a, 6b, 6c i 7a., opiekunami byli P. Elżbieta Smolko, P. Elżbieta Grygo, P. Beata Jóźwiak, P. Stanisław Filewicz a organizatorem P. Izabela Sobczyk.

Podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Szkół