"Fotobudka"

8 lutego w naszej szkole działała "Fotobudka". Uczniowie mieli okazję na zrobienie wesołych zdjęć w nietypowym przebraniu. Każdy fotomodel mógł dobrać sobie dostępne gadżety. Sesję zdjęciową przygotował Samorząd Uczniowski "Jaś" pod opieką Pani Joanny Kulikowskiej.

Bezpieczeństwo zabaw zimowych

18 stycznia odbył się apel poświęcony bezpieczeństwu ferii zimowych zorganizowany przez klasę II a  pod kierunkiem p. B. Kalinowskiej, po którym nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego "BEZPIECZNE ZABAWY ZIMOWE"  oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Organizatorem konkursu była         p. Marta Waśkiewicz.

Gratulacje wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursu.

Dyskoteka karnawałowa

17 stycznia odbyła się dyskoteka karnawałowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski "Jaś".

Link do relacji z dyskoteki:

Zabawa choinkowa

16 stycznia kl.II a, II b i III d udały się na zabawę choinkową do Fikolandu.

Jasełka 2017

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły  przedstawili inscenizację narodzin Pana Jezusa zwaną Jasełkami. Na wstępie głos zabrał pan Dyrektor Dariusz Jaworowski, który  powitał gościa - Komendanta Powiatowego Policji w Mońkach nadkom. Bartosza Loreca i złożył wszystkim świąteczne życzenia.  W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy III b i III c, którzy pod kierunkiem s. Haliny Wojtkiewicz, p. Haliny Wojtach i p. Bożeny Żak przygotowali przedstawienie jasełkowe. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Na koniec pan Dyrektor symbolicznie połamał się opłatkiem z przedstawicielami klas.

Spotkanie opłatkowe pracowników szkoły

Tradycyjnie każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia organizowane jest spotkanie opłatkowe pracowników naszej szkoły. Rosnąca z roku na rok ekipa miała okazję do wspólnego spotkania i złożenia sobie nawzajem życzeń. Tegoroczna wigilia jak zwykle przebiegała w uroczystej atmosferze. Dyrektor szkoły Dariusz Jaworowski przywitał zaproszonych gości i złożył wszystkim serdeczne życzenia. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, Inspektor Oświaty Mieczysław Klimowicz, Przewodniczący Rady Rodziców Rafał Supiński oraz emerytowani pracownicy naszej szkoły. W ten uroczysty wieczór, Asia- uczennica klasy V a zagrała na skrzypcach, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Świąteczną dekorację sali przygotowano pod kierunkiem Kierownik świetlicy.

Programu Erasmus+

Uczniowie naszej szkoły włączają się w realizację unijnego programu Erasmus+ ("Identity, Recognition, Tolerance – School Museums as a Way of Sharing the Cultures of the Diverse School Population" - "Tożsamość, uznanie, tolerancja - muzea szkolne jako sposób na dzielenie się kulturami różnorodnej społeczności szkolnej"). Razem z grupą młodzieży z gimnazjum wzięli udział w cyklu wycieczek muzealnych do: - Muzeum Kultury Żydowskiej i Synagoga w Tykocinie; - "Pacowa Chata" Wioska tematyczna - Przysiółek Szlachecki i Muzeum historyczno-etnograficzne; - Muzeum Ikon w Supraślu; - Muzeum Wojska w Białymstoku. Uczestnicząc w muzealnych warsztatach edukacyjnych, przeprowadzając wywiady i ankiety z pracownikami tych instytucji poznawali zasady funkcjonowania muzeów, sposoby gromadzenia eksponatów i zbiorów muzealnych. Pozyskiwana wiedza, zarówno ta teoretyczna jak i praktyczna, będzie bardzo pomocna w przygotowywaniu szkolnego wirtualnego muzeum, które ma być efektem końcowym realizowanego projektu.

Elżbieta Grygo

MIKOŁAJKI

Dzisiaj (6 grudnia) naszą szkołę odwiedził Mikołaj, a że byliśmy grzeczni, to przyniósł nam prezenty.