Zabawa karnawałowa

W czwartek, 17 stycznia w małej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci obejrzały też przedstawienie przygotowane przez klasę II b pod kierunkiem p. Krystyny Kolendo pt. „Zima - bezpieczne ferie”.

Jasełka

Dnia 21 grudnia w naszej szkole wystawiono jasełka przygotowane przez uczniów z klasy IIa pod opieką pani Barbary Adamczyk i s. Haliny Wojtkiewicz z oprawą muzyczną pani Haliny Wojtach. Przedstawienie, koncert kolęd oraz spotkania opłatkowe z wychowawcami wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój pełen nadziei i radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

Spotkanie wigilijne

Corocznym zwyczajem naszej szkoły są spotkania wigilijne Dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. W tym roku, 20 grudnia, gościliśmy Burmistrza Moniek – Zbigniewa Karwowskiego, Przewodniczącą Rady Miejskiej – Barbarę Iwanicką, Inspektora Oświaty- Mieczysława Klimowicza oraz Przewodniczącego Rady Rodziców- Rafała Supińskiego. Po wspólnej modlitwie i wysłuchaniu Ewangelii Pan Dyrektor oraz zaproszeni goście złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

Wycieczka

14 grudnia cztery klasy - IV a, IV c, V a i V b - wzięły udział w wycieczce do Białegostoku. Pierwszym punktem w programie wyjazdu były zajęcia w "najmniejszej na świecie fabryce słodyczy" - Cukier Lukier Manufakturze. Uczniowie zobaczyli tam, jak powstają cukierki karmelki oraz lizaki. Mogli też wykonać własne lizaki, które, po udekorowaniu, zabrali do domu.
Następnie wszyscy udali się do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, gdzie obejrzeli uwspółcześnioną interpretację powieści polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza - "W pustyni i w puszczy". Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z aktorami, w czasie którego zadawali pytania dotyczące nie tylko pracy w teatrze. Na zakończenie wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. Niecodzienne przeżycia sprawiły, że młodzież niechętnie opuszczała gmach teatru.
To była bardzo ciekawa wycieczka i z pewnością na długo zostanie w pamięci uczniów.

ROK ZBIGNIEWA HERBERTA

W listopadzie w naszej szkole podsumowano konkursy ogłoszone w ramach obchodów ROKU ZBIGNIEWA HERBERTA. Uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość spotkania z wielkim poetą, twórcą Pana Cogito, biorąc udział w konkursie na album poświęcony życiu i twórczości Zbigniewa Herberta oraz konkursie wiedzowym. Niezmiernie cieszy fakt, że wielu spośród naszych uczniów, korzystając z różnych źródeł informacji, podjęło trud samodzielnego studiowania literatury a także przetwarzania zdobytej wiedzy.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2018 został ogłoszony Rokiem Zbigniewa Herberta. W ten sposób oddano hołd "jednemu z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX w." w związku z mijającą w tym roku 20. rocznicą jego śmierci.

Wycieczka 06.12.2018 r.

6 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Białegostoku i Supraśla połączoną z wizytą w szpitalu oraz domu dziecka. Grupa uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami udała się do chorych dzieci przebywających na oddziałach Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku oraz do podopiecznych Domu Dziecka w Supraślu. Młodzi wolontariusze zabawą, rozmową i upominkami starali się rozweselić dzieci i sprawić, aby choć na chwile zapomniały o cierpieniu i poczuły się szczęśliwe. Spotkania z dziećmi były niezwykłym przeżyciem. Rozbudziły one wrażliwość, empatię w młodych wolontariuszach. W Supraślu, oprócz wizyty w Domu Dziecka, uczniowie zwiedzili Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa.

Z wizytą u św. Mikołaja

We wtorek, 4 grudnia, uczniowie z kl. I a i I b udali się z wizytą do "Wioski św. Mikołaja" w Pomigaczach.

II Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki Dziewcząt

Dnia 01.12.2018r. po raz pierwszy w tym roku szkolnym dziewczęta kl. V a wzięły udział
w II Mikołajkowym Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Wasilkowa.
W sumie wystartowały 24 zespoły: Rekord Zambrów, SAS Sejny, Choroszcz, BAS Białystok, Wasilków, SP1 Mońki, SP2 Mońki. Organizacja turnieju stała na wysokim poziomie. Grom towarzyszyły bardzo duże emocje. Nasze trzy zespoły rozegrały po 9 spotkań każdy, ostatecznie plasując się na miejscach 7, 10, i 12.
Dziewczęta wystąpiły w składach:
Mońki 1- Julia Rutkowska, Oliwia Lutyńska, Zuzanna Olechno- (miejsce 10)
Mońki 2- Natalia Wilamowska, Zuzanna Rutkowska, Klaudia Mróz- Supińska- (miejsce 7)
Mońki 3- Martyna Zabielska, Klaudia Skutnik, Oliwia Mielniczuk, Diana Dochód(R)- (miejsce 12)
Zuzanna Olechno została wybrana najwszechstronniejszą zawodniczką naszej szkoły.

Spotkania z Filharmonią

29 listopada odbyło się ostanie spotkanie z cyklu "Spotkań z Filharmonią". Zadanie publiczne pn. "Spotkania z Filharmonią" dofinansowane zostało przez Gminę Mońki.