Z wizytą u św. Mikołaja

We wtorek, 4 grudnia, uczniowie z kl. I a i I b udali się z wizytą do "Wioski św. Mikołaja" w Pomigaczach.

Wycieczka 06.12.2018 r.

6 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Białegostoku i Supraśla połączoną z wizytą w szpitalu oraz domu dziecka. Grupa uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami udała się do chorych dzieci przebywających na oddziałach Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku oraz do podopiecznych Domu Dziecka w Supraślu. Młodzi wolontariusze zabawą, rozmową i upominkami starali się rozweselić dzieci i sprawić, aby choć na chwile zapomniały o cierpieniu i poczuły się szczęśliwe. Spotkania z dziećmi były niezwykłym przeżyciem. Rozbudziły one wrażliwość, empatię w młodych wolontariuszach. W Supraślu, oprócz wizyty w Domu Dziecka, uczniowie zwiedzili Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa.

II Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki Dziewcząt

Dnia 01.12.2018r. po raz pierwszy w tym roku szkolnym dziewczęta kl. V a wzięły udział
w II Mikołajkowym Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Wasilkowa.
W sumie wystartowały 24 zespoły: Rekord Zambrów, SAS Sejny, Choroszcz, BAS Białystok, Wasilków, SP1 Mońki, SP2 Mońki. Organizacja turnieju stała na wysokim poziomie. Grom towarzyszyły bardzo duże emocje. Nasze trzy zespoły rozegrały po 9 spotkań każdy, ostatecznie plasując się na miejscach 7, 10, i 12.
Dziewczęta wystąpiły w składach:
Mońki 1- Julia Rutkowska, Oliwia Lutyńska, Zuzanna Olechno- (miejsce 10)
Mońki 2- Natalia Wilamowska, Zuzanna Rutkowska, Klaudia Mróz- Supińska- (miejsce 7)
Mońki 3- Martyna Zabielska, Klaudia Skutnik, Oliwia Mielniczuk, Diana Dochód(R)- (miejsce 12)
Zuzanna Olechno została wybrana najwszechstronniejszą zawodniczką naszej szkoły.

Spotkania z Filharmonią

29 listopada odbyło się ostanie spotkanie z cyklu "Spotkań z Filharmonią". Zadanie publiczne pn. "Spotkania z Filharmonią" dofinansowane zostało przez Gminę Mońki.

Dzień Ziemniaka

W listopadzie 2018 r. zostały rozstrzygnięte konkursy organizowane w ramach realizacji projektu "Dzień Ziemniaka". Konkurs plastyczno - techniczny "Ziemniaki cudaki", konkurs poetycki "Wiem co to zdrowie" i konkurs kulinarny "Ziemniaczane pyszności". W konkursach wzięli udział uczniowie klas I - VIII. Prace były ocenianie w dwóch kategoriach wiekowych. Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały nagrody rzeczowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom za udział w konkursach oraz pomysłowość w wykonaniu prac plastycznych, wierszy i przepysznych potraw ziemniaczanych.

Zajęcia w ramach "Programu dla szkół"

W dniach 27.11 2018 r. - 28 11.2018 r. uczniowie z klas I - V wzięli udział w zajęciach w ramach "Programu dla szkół" (owoce, warzywa oraz produkty mleczne w szkole).

Temat zajęć: Degustacja koktajli owocowych, pogadanka na temat zdrowego odżywiania.

Turniej Judo

Ponad setka uczestników wystartowała, w zorganizowanym po raz dziesiąty, międzynarodowym turnieju „JAGIELLONIA JUDO CLUB BIAŁYSTOK CUP 2018”. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć, na co dzień trenujących w Jagiellonia Judo Club Białystok w Sekcji w Mońkach, uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach.

W dniu 24.11.2018 podopieczni trenerów Marcina Orłowskiego i Mateusza Kazberuka, zdobyli łącznie 3 medale.

Na pierwszym miejscu zawody zakończył Wiktor Osicki, który wygrał wszystkie swoje pojedynki przed upływem regulaminowego czasu.

Drugie miejsce przypadło Zuzannie Osickiej.

Trzecie miejsca zajął Stanisław Dyszkiewicz

Gratulujemy!

Wycieczka klas piątych

19 listopada uczniowie klas V d i V c wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. W pierwszej kolejności odwiedzili najmniejszą fabrykę cukierków "Cukier Lukier", w której każdy z nich zobaczył na własne oczy, jak powstają cukierki, a także własnoręcznie wykonał lizaki. Było to niesamowite doświadczenie, a skomponowane podczas warsztatów słodkości wyszły naprawdę pyszne. Kolejną atrakcją był udział w interaktywnym przedstawieniu zatytułowanym "Zebranie", które również dostarczyło nam niezapomnianych przeżyć.

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 15.11.2018 r.  dzieci z klas I złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostały pasowane na pełnoprawnych uczniów.  W tym roku do uroczystego ślubowania przystąpiło 70 uczniów z trzech klas pierwszych: klasa Ia - wychowawczyni Pani Izabela Zajko-Korniluk, klasa Ib - Pani Bożena Łosiewicz i klasa Ic Pani Bożena Żak.  Po części oficjalnej, na której nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów, „pierwszaki” zaprezentowały krótką część artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem swoich Pań. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki - przygotowane przez uczniów i wychowawców ze świetlicy szkolnej. Następnie pierwszoklasiści wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek i pierwszą szkolną dyskotekę.