Aktualności

Finał Wojewódzki w drużynowych biegach przełajowych

14.04.2018 roku na leśnych trasach biegowych w Supraślu rozegrano Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci ( klasy IV – VI ze szkół podstawowych)  w drużynowych biegach przełajowych. Zawody rozegrano przy bardzo słonecznej pogodzie i temperaturze powietrza około 20 stopni.

Reprezentacja szkoły  składała  się z 12 zawodników, po 4 zawodników z  klas: czwartej, piątej i szóstej. Zawodnicy klas czwartych biegli na dystansie 600 m, piątych 700 m, szóstych 800 m. Po rozegraniu  półfinałów wojewódzkich  do zawodów finałowych  w kategorii chłopców zgłosili się zawodnicy 41 szkół z całego województwa podlaskiego.

 W każdym z biegów brało udział około 60 biegaczy, zajęte przez nich  miejsca były przeliczane na punkty, a punkty zdobyte przez wszystkich zawodników danej szkoły były sumowane i dały końcowy rezultat zawodów.

 Bardzo dobry występ w tych zawodach  zanotowali młodzi biegacze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mońkach, którzy zajęli wysokie lokaty indywidualnie i  pewnie zwyciężyli w tych zawodach drużynowo uzyskując  tytuł  mistrzów województwa.

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych w kategorii chłopców:

I m- SP 2 Mońki          530 pkt.

II m – SP 5 Białystok   497 pkt.

III m- SP 2 Wasilków   424 pkt.

IV m – SP 4 Zambrów  389 pkt.

V m- SP 11 Suwałki      387 pkt.

VI m- SP 3 Augustów    378 pkt.

Najlepsze wyniki indywidualnie osiągnęli:

II m – Porzecki Łukasz

IV m- Wojtach Jakub

VII m- Balcewicz Szymon

XI m- Zasłona Szymon

XIII m- Łapiński Hubert

XIV m- Osicki Wiktor

XV m- Zasłona Jakub

XVI m- Roszkowski Patryk

XVII m- Kuklo Jakub

VIII m- Olszyński Jakub ( kl. VII) w biegu na 1.5 km w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Reprezentacja naszej szkoły na wszystkich etapach tych zawodów  występowała w składzie:

Borawski Miłosz, Łapiński Hubert, Osicki Wiktor, Oświeciński Daniel, Rudnicki Igor, Wojtach Jakub, Amonowicz Damian, Kuklo Jakub, Zasłona Jakub, Zasłona Szymon, Roszkowski Patryk, Potocki Błażej, Jankowski Tomasz,  Porzecki  Łukasz, Balcewicz Szymon,  Gutowski Krystian, Szmyga Dominik, Bujnarowski Hubert, Olszyński Jakub, Szorc Szymon, Kropiewnicki Kacper, Skutnik Mateusz, Turczyński Mateusz.

W tym miejscu pragnę podziękować prezesowi MUKS Neptun Mońki panu Zbigniewowi Tekień, który na co dzień jest trenerem  Łukasza Porzeckiego – srebrnego medalisty  na dystansie 800 m. Zawodnik ten jest doskonałym pływakiem i  zdobywcą wielu medali na zawodach szczebla wojewódzkiego i krajowego.

 Gratuluję wszystkim zawodnikom oraz ich rodzicom zwycięstwa w zawodach finałowych oraz    dziękuję wszystkim  za ciężką pracę  i wysiłek  włożony podczas  treningów.                                                  

                                                                                                                                                    trener -  Stanisław Filewicz

 

 

Dzień Czekolady

Dnia 12 kwietnia obchodzony jest Dzień Czekolady. Z tej okazji Samorząd Uczniowski „Jaś” pod opieką p. Joanny Kulikowskiej zorganizował kiermasz czekoladowych słodkości. Na kiermaszu można było kupić ciasteczka czekoladowe, wafle przekładane czekoladą, babeczki z czekoladą oraz kakao. Słodkości wszystkim posmakowały i wszystko znikało bardzo szybko. Mamy nadzieję, że to był trafiony pomysł?

 

życzenia

Żywa lekcja historii "Polska sarmacka"

W środę 28 marca gościliśmy w naszej szkole Mistrza Jacentego Ordowskiego, który po raz kolejny przeprowadził żywą lekcję historii. Tym razem opowiadał  o Polsce sarmackiej. Uczniowie wzięli udział w fascynującej podróży do czasów Polski szlacheckiej. Aktorzy gniewskiego Teatru Historycznego, poza rysem historycznym epoki, szczególnie interesująco przedstawili zagadnienia dotyczące kultury sarmackiej. Uczniowie mieli okazję poznać elementy stroju szlacheckiego oraz  stroju polskiego husarza. Barwny i zabawny wykład na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.

 

 

Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w łyżwiarstwie szybkim

Dnia 26.03.2018 roku  na tafli lodowiska BOSiR w Białymstoku rozegrano Finał Wojewódzki w łyżwiarstwie szybkim szkół  podstawowych. W zawodach tych z powodzeniem  od wielu już lat startuje młodzież SP Nr 2 w Mońkach. 

Zawody polegają  na przejechaniu dwóch okrążeń lodowiska  ( 250 m) na czas, który jest sumowany i daje wynik drużyny. Drużyny, które  po przejechaniu 250 m zajmą miejsca I – VI ścigają się w wąskim finale na 4 okrążenia ( 500 m), a czas jest ponownie sumowany i daje ostateczny wynik w klasyfikacji końcowej.

Bardzo dobry start  w tych zawodach zaliczyli młodzi łyżwiarze SP Nr 2 w Mońkach, którzy drużynowo zajęli V miejsce. Wynik tym bardziej cieszy, że wszyscy zawodnicy naszego zespołu są z klasy piątej, a podjęli wyrównaną walkę ze starszymi od siebie o rok kolegami z innych zespołów. W zawodach w kategorii chłopców wystartowało 11 zespołów.

 

Klasyfikacja końcowa szkół w kategorii chłopców:

I m- SP 1 Białystok

II m- SP 6 Białystok

III m- SP 1 Sokółka

IV m- SP 3 Augustów

V m- SP 2 Mońki

VI m- SP Supraśl

  

Drużyna naszej szkoły wystąpiła w składzie:

Burawski Patryk, Ciborowski  Mateusz, Dobrydnio Kacper, Koda Szymon, Miniewicz Kacper, Zasłona Jakub, Zasłona Szymon.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz ich rodziców.

                                                                                                 

                                                                                                                                                                                       trener – Stanisław Filewicz

 

"Dzień otwarty"

W sobotę, 24 marca 2018 r Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach zorganizowała „dzień otwarty”. Dyrekcja i nauczyciele zaprosili przyszłych uczniów i ich rodziców do odwiedzenia obu budynków szkoły i do zapoznania się z faktyczną i realną ofertą, jaką oferuje szkoła swoim wychowankom. Rodzice mieli możliwość obejrzenia w jakich warunkach od 1 września będą uczyły się ich pociechy, a dzieci miały okazję do wzięcia udziału w różnego rodzaju zajęciach, jakie przygotowały panie uczące w klasach I-III. Największym powodzeniem cieszyły się ozoboty-małe roboty, które po zaprogramowaniu przez dzieci poruszały się po wyznaczonych im trasach. Jak widać po zdjęciach, ozoboty wzbudziły także zainteresowanie rodziców. Przyszli uczniowie z zapałem wykonywali również prace plastyczne, które tematycznie były związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Dzieci własnoręcznie wykonywały plamy, ozdabiały tekturowe jajka motywami świątecznymi i wiosennymi. Na tablicach interaktywnych mogły również sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności z zakresu języka polskiego i matematyki oraz języka angielskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia prowadzone przez logopedów w obu budynkach szkoły. Po wyczerpujących zajęciach na maluchy czekał słodki poczęstunek. Dzieci wychodziły ze szkoły szczęśliwe i zadowolone.

 

 

"Wagariada 2018"

21 marca w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny po raz kolejny odbyła się „Wagariada”. W tym dniu wszyscy przyszli do szkoły ubrani w wiosenne kolory. Na hali sportowej odbył się turniej 6 drużyn, które reprezentowali zaproszeni goście- przedstawiciele Biebrzańskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Knyszyn, Policji, Straży Pożarnej oraz Belferek i Belfrów z SP 2. Pan Dyrektor Dariusz Jaworowski przywitał wszystkich uczestników oraz Inspektora Oświaty Mieczysława Klimowicza. 
Organizatorem imprezy był SU „Jaś” pod opieką p. Joanny Kulikowskiej. Drużyny miały możliwość wykazania się w różnych konkurencjach: kalambury, plakat „Wiosno, ach to ty”, Państwa miasta oraz konkurencje sportowe: bieg kelnera, skoki w workach, slalom, najdłuższy skok i podawanie piłki nad głową. Na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć przeciągania liny. 
Przedstawiciele wszystkich drużyn zostali uhonorowani pamiątkową statuetką. 
Słodki poczęstunek uczestnikom imprezy zapewnił PPH Revmod Sp. z o.o.

 


 

21 marca

21 marca przywitaliśmy w „małej szkole” Panią Wiosnę. Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie „Witaj Wiosno” przygotowane przez klasę III a pod kierunkiem p. I. Zajko-Korniluk, a później spaliliśmy Marzany.

 

Dzień kobiet

Tradycyjnie 8 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Aby umilić ten dzień wszystkim paniom i dziewczętom, męska część klasy VII c przygotowała część artystyczną z dużą dawką humoru. W ramach niespodzianki chłopcy zatańczyli „Jezioro Łabędzie”, za co otrzymali owacje na stojąco. Na koniec Pan Dyrektor Dariusz Jaworowski złożył życzenia wszystkim paniom - tym młodym i troszkę młodszym.

 

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )