Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Dnia 22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Życzymy udanych wakacji! :)

Dzień Angielski w SP 2

15.06.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach odbyła się impreza integracyjna "Dzień Angielski w SP 2" organizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 w Mońkach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół "Dwójki", realizowana w ramach zadania publicznego pn. „Dzień Angielski w SP 2” dofinansowanego przez Gminę Mońki. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie języka angielskiego na terenie naszej szkoły, jak również współpraca i wymiana doświadczeń w tej dziedzinie ze szkołami powiatu monieckiego. Uczniowie poprzez swe zaangażowanie w konkursach pokazali, że nauka języka, to nie tylko obowiązek, ale i przyjemność oraz dobra zabawa.
Podczas imprezy "Dzień Angielski w SP 2" podsumowano dwa konkursy:
- "Powiatowy konkurs na prezentację multimedialną o wybranym kraju anglojęzycznym" adresowany do uczniów klas IV-VII,
- "Szkolny konkurs na ilustrowany słownik angielsko-polski" adresowany do uczniów klas I-III SP2 w Mońkach oraz przeprowadzono IX Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej.

Konkurs na prezentację multimedialną o wybranym kraju anglojęzycznym wymagał wykazania się umiejętnościami wyszukiwania informacji i tworzenia prezentacji w PowerPoint. W konkursie nagrodzono 10 najciekawszych prezentacji.
Konkurs piosenki angielskiej oceniał nie tylko predyspozycje wokalne i językowe, ale również prezencję, strój i wrażenie artystyczne. Do konkursu zgłosili się soliści i zespoły z siedmiu szkół podstawowych (2 szkoły z Moniek, z Kalinówki Kościelnej, Goniądza, Jasionówki, Knyszyna oraz Trzciannego). Przed uczniowską publicznością wystąpiło 10 solistów i 10 zespołów 2-3 osobowych. Wśród solistów zwyciężyła uczennica z SP 1 w Mońkach – w kategorii klas I-III i uczennica SP w Knyszynie w kategorii klas IV - VII. Wśród zespołów I miejsce w kategorii IV-VII przyznano dziewczętom z SP 2 w Mońkach. W kategorii klas I-III I miejsce zdobyły dziewczęta z SP 1 w Mońkach.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Ostatnia lekcja matematyki w tym roku szkolnym - kreatywne tworzenie brył

Najlepsi z najlepszych

Dnia 13 czerwca odbył się apel podsumowujący rok szkolny, podczas którego wyróżnieni zostali uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w różnych konkursach oraz zawodach sportowych organizowanych w naszej szkole jak i poza nią. Zostały również wręczone wychowankom nagrody i dyplomy za pracę na rzecz świetlicy szkolnej. Pan Dyrektor Dariusz Jaworowski pogratulował wszystkim nagrodzonym i życzył dalszych sukcesów

"Lubimy czytać książki"

Uczniowie z klasy III d zaprosili dzieci z klas I-III na przedstawienie pt."Lubimy czytać książki" przygotowane pod kierunkiem p. B. Dzierżanowskiej i p. B. Łosiewicz.

Turniej Judo

W dniu 9.06.2018 reprezentanci Jagiellonia Judo Club Białystok Sekcja w Mońkach wystartowali w dwóch turniejach judo.

W Warszawie na Ogólnopolskim Turnieju Żoliborz Judo Cup 2018 po emocjonujących i zaciętych walkach srebrny medal wywalczyła Zuzanna Osicka, medal brązowy zdobył Wiktor Osicki – uczniowie naszej szkoły.

Natomiast w Łapach na turnieju "Olimpiadka Kubusia Puchatka" złoty medal zdobył Mateusz Ciborowski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Memoriał Lekkoatletyczny Marcina Jabłońskiego.

Dnia 7 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach odbył się III Memoriał Lekkoatletyczny Marcina Jabłońskiego. Impreza miała charakter powiatowy, w zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych powiatu monieckiego: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa w Boguszewie, Szkoła Podstawowa w Kuleszach, Szkoła Podstawowa w Trzciannem.
Memoriał lekkoatletyczny to inicjatywa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2, która w sposób czynny ma podtrzymywać pamięć o tragicznie zmarłym w 2014 r. nauczycielu, wychowawcy, koledze, propagatorze sportu - Marcinie Jabłońskim. Główna idea, jaka przyświecała organizacji tego sportowego przedsięwzięcia to oddanie hołdu zmarłemu nauczycielowi i koledze.
Wszystkich zebranych na płycie boiska przy SP nr 2 przywitał gospodarz imprezy - Dyrektor szkoły - Dariusz Jaworowski. Memoriał LA Marcina Jabłońskiego swoją obecnością uświetnili: Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski oraz rodzice Marcina - Teodora i Marian Jabłońscy, którzy ufundowali specjalną nagrodę dla najlepszego sportowca zawodów- Jakuba Olszyńskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach.
Zawody zostały przeprowadzone w kategorii dziewcząt i chłopców z podziałem na dwie grupy wiekowe (klasy IV- V i klasy VI-VII). Na starcie stanęło 218 dzieci i młodzieży szkolnej. Uzyskano wiele bardzo dobrych wyników.
Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom – zawodnikom wodę. Puchary, dyplomy i nagrody zwycięzcom poszczególnych konkurencji zapewniła Gmina Mońki, która finansowo wsparła organizację Memoriału Lekkoatletycznego. Medale ufundowało Powiatowe Zrzeszenie LZS. Logo Memoriału przygotował Mariusz Oszczapiński.

Serdecznie dziękujemy sponsorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego przedsięwzięcia.

Dzień Dziecka w "małej dwójce"

Wyjazd do Teatru Drmatycznego

29 maja uczniowie klasy IV c i IV d uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku, gdzie obejrzeli w Teatrze Dramatycznym spektakl "W pustyni i w puszczy 3". Po przedstawieniu uczniowie mieli okazję spotkać się z aktorami grającymi w spektaklu. Udało się nam również zrobić pamiątkowe zdjęcie na deskach teatru.