klasa II b - wychowawczyni pani Bożena Żak

WYCIECZKA

Dnia 8 czerwca byliśmy na wycieczce. Najpierw zwiedziliśmy Park Jurajski w Jurowcach. Następnie w Sokolarni Białostockiego Muzeum Wsi uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych "Nasze ptaki drapieżne i sowy". Wycieczka bardzo nam się podobała.

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

1 czerwca byliśmy na wycieczce w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o pracy strażaków. Widzieliśmy sprzęt, który służy do gaszenia pożarów oraz ratowania ludzkiego życia. Wizyta w straży była bardzo ciekawa i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

OBCHODZIMY DZIEŃ DZIECKA

25 maja świetnie bawiliśmy się podczas szkolnych obchodów Dnia Dziecka.

KOCHANEJ MAMIE

Dnia 23 maja odbyło się w naszej klasie spotkanie z okazji Dnia Matki. Najpierw zaprezentowaliśmy naszym mamom część artystyczną, a następnie złożyliśmy życzenia oraz wręczyliśmy drobne upominki. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić przyjemność naszym mamusiom, które tak bardzo kochamy.

W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

17 maja 2016 roku udaliśmy się do Biblioteki Publicznej w Mońkach, gdzie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach pn."CZY ZNASZ DWIE DOROTKI?". Zajęcia odbywały się w oparciu o baśń Janiny Porazińskiej pt."Dwie Dorotki".

"DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI"

Pod koniec kwietnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczno - techniczny pn. "Drugie życie śmieci". Nagrody w tym konkursie otrzymali: Wiktor, Kacper, Zosia, Natalia K., Filip, Sebastian, Piotrek, Julek, Dawid i Szymon. Gratulujemy!

LEKCJA BIBLIOTECZNA

Dnia 26 kwietnia byliśmy w Bibliotece Publicznej. Uczestniczyliśmy w imprezie bibliotecznej pn. "PODRÓŻ DO KRAINY BAŚNI". Zajęcia prowadzone przez p. Barbarę Kuprel bardzo nam się podobały.

KONKURS RECYTATORSKI

W kwietniu odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Baje, bajki, bajeczki...". W kategorii klas pierwszych Julia S. zajęła I miejsce, Julia O. - II, a Wiktoria - III. Gratulujemy!

AUDYCJA MUZYCZNA

20 kwietnia wzięliśmy udział w audycji muzycznej pt."Pippi w krainie bajek".

OGLĄDAMY WYSTAWĘ

23 marca obejrzeliśmy w Monieckim Ośrodku Kultury pokonkursową wystawę palm i pisanek. W Wojewódzkim Przeglądzie Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych nasza klasa otrzymała nagrodę za palmę.

WITAJ WIOSNO!

21 marca wzięliśmy udział w szkolnych obchodach pożegnania zimy i powitania wiosny.

WYCIECZKA

15 marca 2016 roku, wspólnie z klasą I a, byliśmy w kinie Helios w Białymstoku na filmie pt."Zwierzogród".

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Dnia 19 stycznia 2016 r. odbył się w naszej klasie bal karnawałowy. Były tańce, zabawy, słodki poczęstunek oraz wizyta niespodziewanych gości - Żyrafki Lokatki i Pancernika. Było bardzo wesoło.

SPOTKANIE OPŁATKOWE

22 grudnia dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia oraz śpiewaliśmy kolędy. Wzięliśmy również udział w apelu z okazji świąt Bożego Narodzenia, podczas którego obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów klasy III c.

MIKOŁAJKI

6 grudnia obchodzone są mikołajki. W tym roku wypadły one w niedzielę, więc Mikołaj odwiedził naszą klasę następnego dnia i każdemu wręczył upominek. Bardzo ucieszyła nas wizyta takiego gościa.

SPOTKANIE AUTORSKIE

30 listopada 2015 roku, w bibliotece szkolnej, odbyło się spotkanie autorskie pn. "Śpiewająca biblioteka". Jego bohaterką była bajkopisarka i ilustratorka p. Edyta Zarębska, której towarzyszył Jej mąż, muzyk i kompozytor - p. Robert Zarębski. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie mogliśmy zakupić książeczki oraz zdobyć autograf pisarki. Bardzo dziękujemy Paniom z biblioteki szkolnej za zaproszenie.

ANDRZEJKI

27 listopada bawiliśmy się podczas klasowych andrzejek. Były wróżby, tańce oraz słodki poczęstunek.

DZIEŃ MISIA

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu koła teatralnego "Marzenie", a nasze ulubione pluszaki towarzyszyły nam podczas zajęć szkolnych.

PASOWANIE NA "ŚWIETLIKA"

17 listopada 2015 r. odbyło się ślubowanie i pasowanie na "Świetlika". Najpierw zostaliśmy poddani sprawdzianowi, który przeszliśmy pomyślnie. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy uczniowie uczęszczający do świetlicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ

16 listopada wzięliśmy udział w audycji muzycznej pt. "Kosmiczne piosenki".

ŚLUBOWANIE

Jak co roku, w pierwszych dniach listopada, nasza szkoła obchodzi swoje święto połączone ze ślubowaniem pierwszoklasistów. W związku z tym, 10 listopada złożyliśmy ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostaliśmy pasowani na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele oraz rodzice. Po części oficjalnej zaprezentowaliśmy część artystyczną, a następnie udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz pierwszą szkolną dyskotekę.

ŚNIADANIE DAJE MOC

6 listopada wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Tego dnia zjedliśmy wspólnie drugie śniadanie.

WARSZTATY EKOLOGICZNE

12 października wzięliśmy udział w warsztatach ekologicznych pn."Dobre rady na odpady".

JESIENNY SPACER

5 października udaliśmy się do parku. Była to okazja do obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie jesienią oraz rozpoznawania w środowisku naturalnym poznanych gatunków drzew.

AUDYCJA MUZYCZNA

1 października wzięliśmy udział w audycji muzycznej pt. "Niezwykłe wybryki Doktora Muzyki".

NASZE ULUBIONE ZABAWKI

Pod koniec września rozmawialiśmy o zabawkach. Była to również okazja, aby przynieść do szkoły nasze ulubione zabawki.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

8 września wzięliśmy udział w spotkaniu z przedstawicielkami Komendy Powiatowej Policji w Mońkach na temat bezpieczeństwa.

WITAJ SZKOŁO!

1 września 2015 roku rozpoczął się rok szkolny. Od tego dnia jesteśmy uczniami klasy I b.