Szkoła Podstawowa nr 2

w Mońkach

Menu główne
Schronisko młodzieżowe
O nas
Dokumenty
Przyjaciele Szkoły
Archiwum

Klub sportowy "Olimpik"

stronę redaguje p. S. Filewicz

 

Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych w Warszawie - 14.12.2012

14.12.2012 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie  odbyły się Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych

 ( blitzu ). Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 11 podwójnych rund

( mecz i rewanż – zawodnik gra jedną partię białym kolorem, następnie czarnym), w tempie 3 minuty plus 2 sekundy za każdy wykonany ruch.

Grać należy bardzo szybko, a przy tym wykonywać same  poprawne posunięcia, gdyż błędny ruch powoduje natychmiastową przegraną.

 

W zawodach wystartowało 445 zawodników z 27  krajów całego kontynentu, podzielonych na 10 kategorii wiekowych, o randze zawodów niech świadczy fakt  udziału w nich 58 arcymistrzów  z europejskiej elity szachowej.

 

W zawodach  tych wzięło udział 2 szachistów UKS Olimpik Mońki – Radosław i Przemysław Filewicz, którzy rozegrali wiele bardzo dobrych partii i zajęli w swoich kategoriach bardzo wysokie miejsca. Przez cały turniej musieli walczyć z przeciwnikami, którzy posiadali o wiele wyższe kategorie od naszych zawodników.

 

Rewelacyjnie w turnieju spisał się młodszy z zawodników – Radosław, który zanotował 6 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki, co dało mu medal w kategorii chłopców do 12 lat.

 

Klasyfikacja końcowa grupy  B- 12 ( grało 54 zawodników ):

 

I m- Szmer Aleksander        – UKS Rodło Opole           – 13 pkt.

II m- Filewicz Radosław   – UKS Olimpik Mońki     - 12.5 pkt

III m- Drozdowski Konrad -UKS Rotmistrz Grudziądz- 12 pkt.

IV m- Shakhov Mikhail     - Ukraina  - 12 pkt

V m- Aleksandrov Grigorij – Rosja    - 11.5 pkt

 

Jest to pierwszy medal zdobyty na tak wysokim szczeblu zawodów przez  naszego zawodnika w krótkiej historii sekcji szachowej w naszym klubie.

 

Starszy z zawodników – Przemysław, również spisał się bardzo dobrze, w całym turnieju zdobył 12 pkt. zanotował 4 zwycięstwa, 4 remisy i tylko 3 porażki, co dało mu XXIII miejsce  do 16 lat  w stawce 113 zawodników w tej kategorii wiekowej.

 

Serdeczne podziękowania składam dyrektorowi SP Nr 2 w Mońkach panu Dariuszowi Jaworowskiemu za okazaną pomoc finansową, dzięki której to przedsięwzięcie mogło zostać zrealizowane.

 

                                                                                                                                               Stanisław Filewicz 

III Turniej Szachowy o Puchar Podlaskiego Kuratora Oświaty i Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego - 27.10.2012 w Sokółce

27.10.2012 roku w Sokółce rozegrano III  Turniej Szachowy o Puchar Podlaskiego Kuratora Oświaty i Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego.

 

Turniej podzielono na 2 grupy  według posiadanych kategorii szachowych.

W grupie A zagrali zawodnicy posiadający minimum II kategorię szachową PZSzach, natomiast w grupie B zawodnicy z maksymalnie III kategorią szachową.

 

Zawody w grupie B rozegrano systemem szwajcarskim  na dystansie  7 rund, w tempie 20 minut plus 5 sekund za każde wykonane posunięcie. Poziom zawodów był  wysoki  za sprawą wielu mocnych  zawodników z Białorusi. W tej kategorii bardzo udanie wystartowało 4 zawodników UKS ,,Olimpik” Mońki, którzy dzięki swojej bardzo dobrej grze zdobyli IV kategorie szachowe i zajęli w stawce 42 zawodników wysokie lokaty, a byli to:

 

Kibiersza Damian – V m, Łoś Patryk – VII m, Łoś Marcin – XIII m ,Łoś Dawid  - XV m

 

W grupie A zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, w tempie 10 minut plus 5 sekund za każde wykonane posunięcie. Poziom grania stał na bardzo wysokim poziomie, gdyż grali tu juniorzy i bardzo mocni seniorzy zza wschodniej granicy oraz z naszego województwa.

W grupie tej swych sił próbowało 2 zawodników naszego klubu, którzy rozegrali bardzo dobre zawody i zajęli wysokie lokaty.

 

Klasyfikacja końcowa grupy A:

 

I m- Smirnov Aleksandr ( Białoruś)    – k ( 2200)  - 8 pkt.

II m- Filewicz Przemysław UKS Olimpik Mońki- I ( 2000) – 6 pkt.

III m- Petruskievich Maksim ( Białoruś) – k ( 2200) – 5.5 pkt

IV m-  Roshikin Igor  ( Białoruś)             - m ( 2300) – 5 pkt.

……………………………………………………..

X m- Filewicz Radosław UKS Olimpik Mońki – II ( 1800) ­-5 pkt

 

Naszych dwóch zawodników grających w tej grupie zdołało zająć III miejsce drużynowo, gdzie do punktacji liczono zdobyte punkty aż  4 zawodników.

 

Ogromne podziękowania za okazaną pomoc finansową składam dyrektorowi SP Nr2 Mońki panu Dariuszowi Jaworowskiemu, a  panu Andrzejowi Radziwonowicz za wspaniałe przygotowanie formy  wszystkich zawodników.

 

                                                                                                                                             Stanisław Filewicz

 

XIX Edycja Czwartków Lekkoatletycznych w Łomży - runda jesienna 2012

15.10.2012 roku w Łomży  zawodnicy naszej szkoły wzięli udział w czwartkach lekkoatletycznych, które są  eliminacjami do  przyszłorocznych zawodów krajowych w Łodzi.

Zawodnicy naszej szkoły zaliczyli bardzo udany start i  w większości zwyciężyli w swoich konkurencjach, a byli to:

 

 Świętochowska Julia ( IV b) – I m w biegu na 60 m

                                                    I m- skok w dal

 

Rutkowska Klaudia ( IV b)  - I m w skoku wzwyż

                                   II m- w biegu na 60 m

 

Olszyńska Joanna ( IV b)- I m w biegu na 600 m

 

Pawelski Paweł ( IV b) – I m w rzucie piłeczką palantową

                                         II m w biegu na 60 m

 

Rożenko Dawid ( V a ) -  I m w rzucie piłeczką palantową

 

Danowski Hubert ( V a) – II m w biegu na 1000 m

 

Kozłowski Rafał ( V a) – II m w biegu na 300 m

Jabłonowski Paweł ( V a) – III m w biegu na 300 m

 

Filewicz Radosław ( V b) – II m w skoku wzwyż

 

Koda Kacper ( VI c) – I m w biegu na 60 m

                                    II m- skok w dal

Czajkowski Karol ( VI a) – I m w rzucie piłeczką palantową

 

Grygorczyk  Artur-( VI a) – III m w rzucie piłeczką palantową

 

Chojnowski Jakub ( VI a) – I m w biegu na 1000 m

                                          - IV m w skoku w dal

 

Pruszyński Dawid ( VI a) – II m w biegu na 1000 m

                                             III m w skoku w dal

 

Kuc Paweł ( VI a) –I m w biegu na 300 m

 

Olechno Karol( VI a) – III m w biegu na 300m

 

 

Ogromne podziękowania wszystkim naszym zawodnikom za włożony wysiłek podczas treningów, jak i samych zawodów.

 

                                                                                                                                       Marcin Jabłoński

 

                                                                                                                                      Stanisław Filewicz

 

 

 

Mistrzostwa Makroregionu Podlasko - Lubelskiego w szachach - 21-26.09.2012 w Puławach

W dniach 21.09- 26.09.2012 roku w przepięknym obiekcie Hostel Olimpic w Puławach odbyły się eliminacje Międzywojewódzkie Strefy Podlasko- Lubelskiej do Mistrzostw Polski Juniorów w szachach.

Zawody zgromadziły na starcie najlepszych szachistów z obu  województw, którzy wcześniej przeszli eliminacje wojewódzkie w wielu kategoriach wiekowych.

 

Zawody rozgrywano zarówno systemem szwajcarskim, jak i systemem kołowym w ilości od 7 do 11 rund w tempie od 60 minut plus 30 sekund do 90 minut plus 30 sekund za każdy wykonany ruch.

W zawodach tych wzięło udział czworo młodych szachistów UKS ,,Olimpik” Mońki, którzy grali w trzech kategoriach: C- 11, D -13, C-15.

 

W kategorii D -13 zagrały dwie nasze zawodniczki – Jóźwicka Anna i Wojtach Klaudia dla których był to absolutny debiut na tak wysokim poziomie rozgrywek, jednak dziewczęta poradziły sobie ze stresem i rozegrały dobre zawody.

Klasyfikacja końcowa grupy D-13:

I m- Murawko Julia – Javena Hańcza Suwałki

II m- Topolan Agata – MKS Start Lublin

III m- Ziziuk Martyna – Orient Sokółka

………………………………………..

VII m- Jóźwicka Anna UKS Olimpik Mońki

VIII m- Wojtach Klaudia UKS Olimpik Mońki

 

W kategorii C-11 zagrał Filewicz Radosław, który do przedostatniej rundy zajmował IV  miejsce, jednak niespodziewana porażka w ostatniej rundzie zepchnęła go na miejsce poza awansem.

Klasyfikacja końcowa grupy C-11:

I m- Topolan Paweł  - MKS Start Lublin                 - 6.5 pkt.

II m- Wierzbicki Michał – Javena Hańcza Suwałki – 6.5 pkt.

III m – Pytel Maciej – Stoczek 45 Białystok            - 6.5 pkt.

IV m- Popławski Maciej – Javena Hańcza Suwałki  -5.5 pkt.

………………………………………………………………

VIII m- - Filewicz Radosław – UKS Olimpik Mońki  - 5.0 pkt.

 

Największą niespodziankę w grupie C-15 sprawił nasz zawodnik Filewicz Przemysław, który mając czwarty numer startowy w swojej grupie i bardzo silnych zawodników z województwa lubelskiego rozegrał doskonałe zawody – zwyciężył w 8 partiach, jedną zremisował i tylko w jednej przegrał. System rozgrywek  w tej grupie  był bardzo ciężki – 11 rund ( przez 2 dni rozegrano 6 partii), w ciągu dnia 3 partie –  czas gry  3 partii dochodził do 9 – 10 godzin.

 

Dodatkowo nasz szachista wypełnił drugą normę na I kategorię szachową Polskiego Związku Szachowego-( niezbędny  ranking to 2000,nasz zawodnik uzyskał 2101), dało mu to zwycięstwo w swojej grupie i upragniony awans na  Mistrzostwa Polski, które odbędą się w marcu przyszłego roku  w Szczyrku.

 

Klasyfikacja końcowa C-15:

 

I m- Filewicz Przemysław UKS Olimpik Mońki                    – 8.5 pkt.

II m- Żądło Maciej UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski         - 8.5 pkt.

III m- Czerw Dawid  LUKS Tempo Ożarów                             - 8.5 pkt.

IV m- Siedlanowski Łukasz Astra Leśniowice                         - 7.0 pkt.

 

Serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom za włożony trud i godne reprezentowanie naszego miasta.

 

                                                                                                                                     Stanisław Filewicz

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w szachach - 24 - 31.08.2012 w Dąbkach/k. Koszalina

 

W dniach 24.08- 31.08.2012 roku w Dąbkach k/ Koszalina ( woj. zachodniopomorskie ) odbyły się XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych  w szachach klasycznych.

 

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie 90 minut na partię dla każdego zawodnika.

 Jedynym reprezentantem Moniek   był  zawodnik UKS ,,Olimpik” Mońki  Filewicz Przemysław, który rozegrał bardzo dobre zawody.

Na 7 rund rozegranych  w całym  turnieju wygrał 5 partii, jedną zremisował i tylko jedną przegrał, co dało mu srebrny medal.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 

I m- Ogonowski Jakub        - UKS Czternastka Warszawa    - 5.5 pkt.

II m- Filewicz Przemysław – UKS Olimpik Mońki            - 5.5 pkt.                                                

III m- Wesołowski Edgar   – UKS Szach Wolsztyn               - 5.0 pkt

IV m- Litner Igor               – MKS Polonia Warszawa          - 4.0 pkt.

V m- Kowalec Maciej        - MKS Polonia Warszawa           - 4.0 pkt.

VI m- Tyński Aleksander   - TKKF Rzemyk Gdynia             - 4.0 pkt.

 

 

28.08.2012 roku w Dąbkach rozegrano  XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w szachach błyskawicznych tzw. Blitzu.

  

Zawody rozegrano na dystansie 9 rund w tempie 3 minuty plus 2 sekundy za każde wykonane posunięcie .

Grać tu należy bardzo szybko, jednak  posunięcia muszą być prawidłowe, gdyż jeden nieprawidłowy ruch powoduje natychmiastową przegraną.

 

Doskonałe zawody rozegrał  Filewicz Przemysław, który na 9 rund  rozegranych w turnieju zwyciężył w 8 partiach i tylko w jednej rundzie zanotował remis, co dało mu zdecydowane zwycięstwo i złoty medal.

 

 

Klasyfikacja końcowa zawodów:

 

I m- Filewicz Przemysław- UKS ,,Olimpik” Mońki        – 8.5 pkt.

II m- Koseski Damian –MTSz. Mińsk Mazowiecki             - 6.5 pkt.

III m- Niewiarowski Mieszko – TKKF Rzemyk Gdynia        -  6.0 pkt.

IV m- Olechnicka Karolina – SKF Korsarz Gdynia            -  6.0 pkt.

V m- Monczak Mariusz      - LUKKS Kielce                     -  6.0 pkt.   

VI m- Kowalec Mariusz – MKS Polonia Warszawa          -  5.5 pkt.

 

 

 

Był to więc bardzo udany wyjazd, bo rzadko się zdarza by zdobyć 2 medale na zawodach tej rangi. Medale cieszą tym bardziej, że są  pierwszymi, jakie zdobyto w bardzo krótkiej  historii  sekcji szachowej naszego klubu.

 

                                                                                                                                                        Stanisław Filewicz

Międzywojewódzkie Mistrzostwa juniorów w szachach w Lublinie

W dniach 21.09 – 26.09.2010 roku w Lublinie odbyły się zawody makroregionu podlasko- lubelskiego w szachach.

 

Prawo startu mieli zawodnicy, którzy zakwalifikowali się podczas finałów wojewódzkich rozgrywanych w Suwałkach i Lublinie w czerwcu 2010 roku.

Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, w tempie 90 minut dla zawodnika plus 30 sekund za każdy wykonany ruch i miały za cel wyłonić po 5 zawodników na Finał Mistrzostw Polski.

 

Mońki były reprezentowane przez 2 uczniów SP Nr 2, a trenujących w UKS Olimpik Mońki. W kategorii do 9 lat bardzo dobrze spisał się Radosław Filewicz, który zajął VI m ( do przedostatniej rundy zajmował III m ), zdobył tyle samo punktów co poprzedzający go zawodnik który zdobył awans.

 

Kolejność zawodników do 9 lat:

 

I m- Pytel Maciej MUKS Stoczek 45 Białystok -7.5 pkt

II m- Topolan Paweł MKS Start Lublin - 6 pkt

III m- Węgrzyniak Paweł Międzyrzec Podlaski - 6 pkt

IV m- Anzel Paweł KSz. Javena Hańcza Suwałki – 6 pkt

V m- Kamiński Maciej MUKS Stoczek 45 Białystok- 5.5 pkt

VI m- Filewicz Radosław UKS Olimpik Mońki - 5.5 pkt

 

Drugim zawodnikiem był Przemysław Filewicz, który startował w kategorii do 13 lat. Tu poziom grania zawodników był już znacznie wyższy, a nasz zawodnik zajął ostatecznie X m pokonując kilku bardzo dobrych graczy. Dużym problemem było dające się we znaki zmęczenie, które szczególnie występowało w rundach popołudniowych, gdyż wiele partii trwało po 4 – 5 godzin. Za sukces należy uznać już sam wyjazd na tak wysoki szczebel rozgrywek, zajęcie tam bardzo wysokich lokat, gdyż nasi zawodnicy trenują w klubie dopiero od roku i jeden z nich był naprawdę blisko by awansować na szczebel krajowy.

Zawodników do zawodów przygotował p.Andrzej Radziwonowicz.  

 

 

Serdeczne podziękowania dla dyrektora SP Nr 2 p. Dariusza Jaworowskiego za pomoc finansową w realizacji wyjazdu.

 

 

 Stanisław Filewicz

XV Edycja Czwartków Lekkoatletycznych w Łomży- runda jesienna ( 2010)

W rundzie jesiennej zaliczyliśmy tylko jeden start w zawodach. Startowało 15 zawodników, niektórzy z nich uzyskali doskonałe rezultaty i zajęli następujące miejsca:

 

Rzut piłeczką palantową:

Im – Mocarski Marcin VI a- 66m

II m- Czajkowski Karol

III m- Olechno Karol

IV m- Olszyński Damian

 

Bieg na 300m:

 

III m- Olszyński Damian

II m- Wojtach Karol

 

Bieg na 1000 m:

 

Im – Chojnowski Jakub( IV a) – 3.54 min. 

II m- Czajkowski Karol

III m- Olechno Karol

I m- Sulewski Rafał ( V a) – 3.31min.

III m- Stypułkowski Rafał ( V a)

 

Skok w dal: I m- Łapiński Norbert ( VI a) – 4.78 m

I m- Sygit Karol ( V a) – 4.58 m

II m- Wojtach Karol

III m- Łapiński Konrad ( V c)

IV m- Sulewski Rafał

 

Bieg na 60 m:

 

I m- Łapiński Norbert 

I m- Sygit Karol

III m- Leszkowicz Julian

 

 

 trener - Stanisław Filewicz

Turnieje Szachowe zawodników UKS OLimpik

Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Łomża - 09.10.1010 roku w Łomży  

 

 

  W turnieju wystartowało 93 zawodników podzielonych na 4 kategorie wiekowe. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, w tempie 15 minut na partię dla zawodnika.

Nasz klub reprezentowało 2 zawodników, którzy w zawodach spisali się bardzo dobrze.

 

Wyniki kategorii do10 lat:

 

I m – Filewicz Radosław - UKS Olimpik Mońki – 5 pkt

II m- Sienkiewicz Szymon – Żak Łomża - 4.5 pkt

III m- Salamoński Piotr - Żak Łomża - 4 pkt

 

Wyniki kategorii do 16 lat:

 

I m- Niedbała Piotr - Żak Łomża – 5.5 pkt

II m- Filewicz Przemysław – UKS Olimpik Mońki – 5 pkt

III m- Salamoński Paweł – Żak Łomża - 5 pkt

 

 

 

XVI edycja Białostockiej Ligi Szachowej -16.10.2010 roku w Białymstoku.

 

 

W zawodach wzięło udział 148 zawodników podzielonych na 4 kategorie wiekowe – do 10, 13, 16 i 20 lat. Zawodnicy biorący udział w zawodach pochodzą z wielu miast całego Podlasia.

Bardzo dobrze spisał się Radosław Filewicz, który w kategorii do lat 10 zajął III miejsce w stawce 81 zawodników.

 

Końcowa klasyfikacja do 10 lat:

 

I m- Kossakowski Jakub - Białystok – 6.5 pkt

II m- Kamiński Maciej - Białystok – 6 pkt

III m- Filewicz Radosław – Mońki - 5.5 pkt

 

Drugim zawodnikiem, który brał udział w zawodach jest Filewicz Przemysław. Startuje on od tego roku w kategorii do 16 lat ( sam ma 13 lat ). Zajął on bardzo dobre VIII m – w stawce 26 zawodników w tej kategorii wiekowej. Trzeba tylko dodać, że w tej kategorii wiekowej w Białymstoku są bardzo mocni szachiści, gra m.in. medalista Mistrzostw Polski – Nasuta Grzegorz. Zawodnik ten reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Swiata, które rozgrywane są aktualnie w Halkidiki ( Grecja ) i po 4 rozegranych rundach ma 3.5 pkt.

 

 

 

 

 

 

            I Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego i Podlaskiego Kuratora Oświaty.  

 

 

 

 

 

 

    W Sokółce w dniu 23.10.2010 roku rozegrano zawody szachowe w 4 kategoriach wiekowych – 10, 13, 16, 20 lat. Startowało 65 zawodników, którzy reprezentowali prawie całe woj. podlaskie. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, w tempie 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Bardzo dobrze spisali się w turnieju zawodnicy naszego klubu.

 

Klasyfikacja zawodników w kategorii do 10 lat:

 

I m- Filewicz Radosław– Olimpik Mońki – 6 pkt

II m-Kamiński Maciej - Stoczek 45 Białystok – 5 pkt

III m- Skrodzki Mateusz Żak Łomża - 5 pkt

 

 

Klasyfikacja zawodników do 16 lat:

 

I m- Oleksza Radosław - Orient Sokółka – 4.5 pkt

II m- Filewicz Przemysław – Olimpik Mońki – 4.5 pkt

III m- Gorbacz Filip – Stoczek 45 Białystok - 4 pkt

 

W zawodach wystartował też nowy zawodnik klubu Patryk Łoś, który w swoim debiucie w kat. do 13 lat zajął bardzo dobre VI miejsce.

 

 

 

Stanisław Filewicz

Turniej Szachowy w Białymstoku


W dniach 01.05 – 03.05.2010 roku w Białymstoku odbył się Turniej Klasyfikacyjny ,, Białystok – Wiosna 2010” w szachach. W grupie zawodników z rankingiem krajowym 1600 i niższym rywalizowało dwóch zawodników reprezentujących UKS ,,Olimpik” Mońki przy SP Nr 2.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 60 minut na partię dla zawodnika. Przedział wiekowy tej grupy wahał się od 9 do 73 lat.

Bardzo dobrze spisał się w zawodach Przemysław Filewicz, który zwyciężył w całym turnieju, po drodze zanotował 3 remisy i ani jednej porażki.

Do samego końca ważyły się losy zwycięstwa, gdyż żaden z zawodników nie miał wystarczającej przewagi nad rywalami.

Młodszy z zawodników klubu - Radosław Filewicz po bardzo dobrej grze zajął miejsce w połowie stawki zdobył 4 pkt. i był o krok od podniesienia kategorii z IV na III.


Klasyfikacja końcowa:


I miejsce - Filewicz Przemysław UKS Olimpik Mońki - 7.5 pkt.

II miejsce - Dargiewicz Michał LUKSz. Orient Sokółka - 7.0 pkt.

III miejsce - Romowski Julian MKSz - MDK Białystok - 6.5 pkt.


Dodatkowo dwóch pierwszych zawodników wypełniło normę Polskiego Związku Szachowego na II kategorię szachową, co jest bardzo dużym osiągnięciem.



                                                                                                                         Stanisław Filewicz 

Finał Wojewódzki LZS w szachach w Danówku

  28.03.2010 roku w Danówku ( powiat Grajewo ) odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podlaskiego LZS w szachach. 

Zawody te zgromadziły wielu doskonałych zawodników z różnych części naszego województwa, zostały rozegrane systemem szwajcarskim ( 7 rund ) w tempie 15 minut na partię dla każdego zawodnika. 

W zawodach wzięło udział około 110 zawodników podzielonych na kilka kategorii wiekowych.


Bardzo dobrze zaprezentowali się w tej imprezie zawodnicy ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mońkach wraz ze swym trenerem.


W najmłodszej kategorii wiekowej do 10 lat II miejsce wywalczył Radosław Filewicz , zaś miejsce IV zdobył Przemysław Filewicz w kategorii do 13 lat.

W kategorii seniorów IV miejsce wywalczył trener młodych szachistów z SP 2 pan Andrzej Radziwonowicz.


                                                                                                                            Stanisław Filewicz  

Turniej Szachowy w Kruglanach

  21.03.2010 roku w Kruglanach k. Kuźnicy Białostockiej w przepięknym zajeździe ,, Sosna” odbył się turniej szachowy o Puchar Przewodniczącego RW LZS ,, Powitanie Wiosny Pod Sosną” Patronat nad zawodami objął marszałek woj. podlaskiego pan Mieczysław Baszko.

W zawodach tych wzięło udział 84 zawodników podzielonych na kilka kategorii wiekowych, a byli to szachiści z Białegostoku, Suwałk, Sokółki, Suchowoli, Janowa, Krynek, Czarnej Białostockiej, Szudziałowa, Wasilkowa i Moniek.


Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim, 7 rund po 30 minut na partię dla każdego zawodnika. W turnieju tym bardzo dobrze spisali się zawodnicy z SP 2 Mońki.

W kategorii chłopców do 13 lat II miejsce zajął Przemysław Filewicz, a do 10 lat III miejsce zdobył Radosław Filewicz.

Wyniki tego turnieju zostały zaliczone do IV ( ostatniej ) rundy Sokólskiej Ligi Szachowej. Po rozegraniu wszystkich rund okazało się, że w kategorii do lat 10 zwyciężył Radosław Filewicz , natomiast w kategorii do 13 lat III miejsce zajął Przemysław Filewicz.

Serdeczne podziękowania kieruję na ręce trenera szachistów pana Andrzeja Radziwonowicza, który prowadzi sekcję szachów w SP 2 Mońki.


                                                                                                                                     Stanisław Filewicz  

Turniej Szachowy LZS w Sokółce

30.01.2010 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa LZS Powiatu Sokólskiego w szachach szybkich. Zawody składały się z 7 rund rozgrywanych systemem szwajcarskim po 15 minut na partię dla zawodnika.


W turnieju tym wzięli udział zawodnicy z Moniek wraz ze swym trenerem panem Andrzejem Radziwonowiczem. W zawodach startowali zawodnicy z Sokółki, Białegostoku, Szudziałowa, Krynek, Suchowoli i Moniek.



Bardzo dobrze spisali się w turnieju zawodnicy UKS ,,Olimpik” Mońki.


W kategorii do lat 10:  


I m – Hapunik Jakub 4.5 pkt.( Białystok )

II m- Filewicz Radosław 4.0 pkt.( Mońki )

III m- Kieda Hubert 4.0 pkt. ( Sokółka )


W kategorii do lat 14:


I m – Galewski Piotr 6.0 pkt. ( Sokółka )

II m – Filewicz Przemysław 5.0 pkt. ( Mońki )

III m –Maliszewski Jakub 4.5 pkt. ( Szudziałowo)


Wynik zawodników byłby jeszcze lepszy, gdyby bracia nie zagrali ze sobą po komputerowym losowaniu w jednej z rund.

Najlepiej w turnieju wypadł trener monieckich szachistów pan Andrzej Radziwonowicz – 6 pkt., który zwyciężył w kategorii seniorów przed Olekszą Radosławem – 5.5 pkt. (Sokółka) oraz Krutulem Piotrem – 4.5 pkt. ( Suchowola ). Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary, pierwsza trójka medale i nagrody pieniężne.


                                                                                                                                       Stanisław Filewicz  

XV Edycja Czwartków Lekkoatletycznych w Łomży

Młodzi lekkoatleci z UKS ,,Olimpik” przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Mońkach dwa razy w rundzie jesiennej startowali w Czwartkach Lekkoatletycznych w Łomży, gdzie uzyskiwali bardzo dobre wyniki i najczęściej zwyciężali w swoich konkurencjach.

Szkołę naszą reprezentowali następujący zawodnicy:

 • Wojtach Karol - I m- bieg na 300m ( kl. IV)

 • Kapica Grzegorz - II m- bieg na 1000 m(kl.IV) III m- rzut piłeczką palantową

 • Sulewski Rafał – III m – bieg na 1000 m (kl.IV) II m- bieg na 300m

 • Mocarski Marcin – I m- rzut piłeczką palantową(kl.V) I m- bieg na 300 m

• Olechno Rafał - I m- rzut piłeczką palantową ( kl.VI) - I m- bieg na 300 m - II m- bieg na 1000 m

 • Olszyński Kamil - I m – bieg na 1000 m (kl. VI)

• Węgrzynowicz Damian – II m- rzut piłeczką palantową(kl. VI) - II m- bieg na 300 m

• Jarmołowicz Karol – III m- bieg na 300 m ( kl. VI) - IV m – bieg na 1000 m

 

Kolejne starty na wiosnę przyszłego roku.

 

                                                                                                                                  Stanisław Filewicz

XV Bieg Niepodległości w Sokołach

30.10.2009 roku odbył się XV Jubileuszowy Bieg Niepodległości w Sokołach. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej znanych biegów ulicznych w województwie podlaskim.

We wszystkich biegach wzięło udział łącznie 353 biegaczy podzielonych na 5 kategorii wiekowych.

Nasze miasto było reprezentowane przez biegaczy ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mońkach, którzy zajęli czołowe lokaty w swoich biegach.

 Nasi zawodnicy uplasowali się kolejno:

 Klasy IV.

III m – Wojtach Karol

IV m- Sulewski Rafał

 X m- Kapica Grzegorz


Klasy VI.

 II m- Olechno Rafał

III m- Olszyński Kamil

 IV m- Jarmołowicz Karol

XIVm- Węgrzynowicz Damian

Był to jeden z ostatnich startów w zawodach kończących tegoroczny sezon lekkoatletyczny.


                                                                                                                                      Stanisław Filewicz 


Turniej Szachowy w Szudziałowie

14.11.2009 roku w Szudziałowie odbył się Turniej Szachowy o Puchar Prezesa UKS ,, Sudowia” Szudziałowo.

 

 W zawodach tych brali udział dwaj zawodnicy ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mońkach.

 

W kategorii junior do lat 10 chłopców zwyciężył Radosław Filewicz (8 lat ), a w kategorii junior do lat 13 chłopców III m – zajął Filewicz Przemysław.

 

Dekoracji zawodników dokonał marszałek województwa podlaskiego pan Mieczysław Baszko.

 

                                                                                                                                        Stanisław Filewicz

Białostocka Liga Szachowa

21.11.2009 roku w Białymstoku odbyła się 3 runda Białostockiej Ligi Szkolnej w szachach.

Jest to bardzo silnie obsadzony turniej, w którym startuje wielu znakomitych szachistów w kategorii szkół podstawowych.

Z Moniek startowali dwaj zawodnicy uczący się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Mońkach.

 

Bardzo duży sukces odniósł Przemysław Filewicz, który zwyciężył w kategorii do 13 lat pokonując po drodze kilku zawodników z wyższymi kategoriami szachowymi.

 

Zawodnik ten nie przegrał żadnej partii – zaliczył tylko 2 remisy.

W tej grupie wiekowej startowało 48 zawodników.

 

Drugi zawodnik Radosław Filewicz zajął XXVI m na 81 zawodników w swojej grupie ( grał ze starszymi o 1 rok ).

 

Serdeczne podziękowania trenerowi szachistów panu Andrzejowi Radziwonowicz za włożony wkład pracy w przygotowanie zawodników do tego i wielu innych turniejów.

 

                                                                                                                              Stanisław Filewicz

II Turniej Sokólskiej Ligi Szachowej

    05.12.2009 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 w Sokółce odbył się II Turniej Sokólskiej Ligi Szachowej.


W grupie dzieci ze szkół podstawowych wzięło udział 35 szachistów podzielonych na 2 kategorie wiekowe:

do 10 lat, 13 lat.


Młodzi szachiści, którzy grali w turnieju pochodzą z następujących miejscowości: Białegostoku, Sokółki, Szudziałowa, Babik, Wasilkowa, Suchowoli , Janowa, Krynek i Moniek.


Bardzo dobrze w tych zawodach spisali się szachiści ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mońkach, a byli to Radosław i Przemysław Filewicz. Przemek zwyciężył w kategorii do 13 lat, a Radek wygrał w kategorii do 10 lat.


Młodych szachistów na co dzień trenuje wielki pasjonat szachów i wspaniały trener pan Andrzej Radziwonowicz .



                                                                                                                                       Stanisław Filewicz   

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )