Koło regionalne "M jak Mońki"

SPOTKANIE Z TOMASZEM KRAWCZUKIEM
DSC_7785

Dziewczęta z koła regionalnego spotkały się z p. Tomaszem Krawczukiem – autorem legend i gawęd z okolic Knyszyna i pobliskich miejscowości. Pan Tomasz opowiedział o swoim życiu i twórczości literackiej. Spotkanie było okazją do lepszego poznania warsztatu literackiego. Pan Krawczuk  zachęcał dziewczęta do większego  zaangażowania się w odkrywanie  bogatej historii naszego regionu.

KÓŁKO REGIONALNE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Program pracy w roku szkolnym 2010/2011:

1. Zebranie informacji o Mońkach i powiecie monieckim

2. Zebranie informacji o tradycjach naszego regionu

3. Wykonanie prezentacji pt. "Mońki - moja mała ojczyzna"

4. Wykonanie prezentacji pt. " Święta z tradycją na Podlasiu"

KÓŁKO REGIONALNE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Program parcy Kółka Regionalnego w roku szkolnym 2009/2010

1. Zebranie wiadomości o historii Moniek - w formie prezentacji multimedialnej

2. Opracowanie katalogu znanych osób z powiatu monieckiego - w formie prezentacji multimedialnej

3. Opracowanie  przepisów na tradycyjne potrawy regionalne - w formie prezentacji multimedialnej.

Podsumowanie pracy Kółka Regionalnego

Opracowałyśmy 3 prezentacje multimedialne: "Historia Moniek", "Znani ludzie z Moniek" i "Regionalna kuchnia podlaska". Będą one wykorzystane w przyszłym roku szkolnym jako pomoce dydaktyczne.

Uczennice z klasy V c za aktywny udział w pracach Kółka Regionalnego dostały nagrody ksiązkowe.

PRACA W KÓŁKU REGIONALNYM

kolo1internet.jpg

kolofoto.jpg

Uczennice wyszukują  w książkach i czasopismach lokalnych informacje o znanych ludziach z powiatu monieckiego