Religia

stronę redaguje: p. H. Radomska, s. B. Kiliańska

Rowerowy wyjazd scholki do Kalinówki Kościelnej 07.05.2016

Dzieci służby liturgicznej ołtarza wzięły udział w wyjeździe rowerowym do Kalinówki, gdzie zostały zapoznane z historią kościoła. Zwiedziły zabytkowy Lamus. Przy ognisku przygotowano kiełbaski na posiłek. Grą i zabawą na boisku i placu zabaw zakończono spotkanie.

 

Udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Białymstoku 2016

Jasełka w kościele 2016

Udział w IX Diecezjalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Białymstoku

17.01.2015 r. w Kinie Forum w Białymstoku odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Z naszej Szkoły wystąpiło pięć solistek prezentując pastorałki.  Na zakończenie wysłuchano Koncertu Kolęda z Gwiazdą.

Jasełka 19.12.2014

Na Apel przed Świętami Bożego Narodzenia zostały przygotowane Jasełka pt. "Ach! Co za noc" Adama Szafrańca. Jasełka wykonała klasa III b pod kierunkiem S. Damiany Kiliańskiej i P. Bożeny Żak. Pastorałki przygotowały S. Damiana i p. Halina Wojtach. Korekty dokonał Pan Organista.

Trzeci Zjazd Dzieci Rocznicowych w Sokółce 7.06.2014

S. Damiana zorganizowała wyjazd do Sanktuarium cudu eucharystycznego w Sokółce na Rocznicę I Komunii św. Mszę św. odprawił Eksc. Ksiądz Arcybiskup. Po Mszy świętej dzieci przeszły na stadion, gdzie przygotowane były: nauka tańca Zumby, stoisko Misyjne, mecz policjanci kontra księża, przeprawa przez busz bez strącenia węża oraz inne.

 

Program słowno-muzyczny "Święty Jan Paweł II" 27.04.2014

Z okazji kanonizacji Wielkiego bł. Papieża Jana Pawła II młodzież przedstawiła rozważania nad jego życiem i nauką. Na skrzypcach została zagrana "Barka", zaśpiewano piosenkę "Lolek".

Szymon i Weronika na Drodze Krzyżowej 2014

Podczas rekolekcji wielkopostnych młodzież prowadząc rozważania stacji Drogi Krzyżowej przedstawiła Szymona i Weronikę z chustą na której odbite zostało Oblicze Jezusa.

 

Wielkopostne zamyślenia w Masiach 2014

W ramach formacji dziewczęta ze scholki odbyły spotkanie ze Słowem Bożym w pięknym budynku dla młodzieży w Masiach.

 

 

"Kulig" w Trofimówce 15.02.2014

Zaplanowany kulig scholki z młodzieżą, z powodu małej ilości śniegu zamienił się w przejażdżkę wozem i traktorem przez las oraz po okolicy Trofimówka koło Janowa. Dotleniając się na świeżym powietrzu uczestniczyliśmy w pikniku. S.D.

 

Wyjazd scholki na lodowisko i do kina Helios w Białymstoku 01.02.2014

Dnia 1 lutego 2014 r. dzięki pięknej, chociaż mroźnej pogodzie, wyjechaliśmy na lodowisko oraz na film pt.: "Robaczki z zaginionej doliny". S.D.

 

 

Udział w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Czarnej Białostockiej 27.01.2014

Dwie dziewczynki uczestniczyły w Wojewódzkim Konkursie "Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi" w kategorii solistów klas I-III Szkół Podstawowych, jaki odbył 27 stycznia 2014, w Czarnej Białostockiej. S. D.

Jasełka i pastorałki w kościele św. Br. Alberta w Mońkach 19.01.2014


W kościele św. Alberta klasa III b przedstawiła Jasełka: "Światłość w ciemności świeci" Adama Szafrańca i wykonała pastorałki.

W ten sposób kolędowaliśmy w naszej Parafii. S. Damiana

Przegląd Kolęd i Pastorałek 18.01.2014 w Białymstoku

Po raz drugi dzieci ze scholi Boże Nutki i klasy III b  pięknie się zaprezentowały śpiewając pastorałki w gronie uczestników Przeglądu Kolęd i Pastorałek pod hasłem: "Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali", w Białymstoku. S.D.

Dzień skupienia scholki w Malawiczach Dolnych 29XI - 1XII.2013

Scholka pod opieką S. Damiany razem z młodzieżą wzięła udział w dniu skupienia w Malawiczach Dolnych. Zadawliśmy sobie pytanie na co czekam? Na szczęście, miłe spotkanie, zdane egzaminy. Maryja czekała na Jezusa. Jej oczekiwanie było niezwykłe. Będzie Ona Patronką naszego przygotowywania się do spotkania z Jezusem w Boże Narodzenie.

Udział w Nabożeństwie Różańcowym 2013

 

Uczestnicy tegorocznego nabożeństwa październikowego mogli z otrzymywanych puzelków ułożyć obraz z Matką Bożą podczas objawień dzieciom w Fatima, w Portugalii. Dzieci pięknie odpowiedziały na zaproszenie do modlitwy.

Niedziela Misyjna 20.X.2013

Uczniowie klasy Vb oraz scholka przedstawiły Misterium Misyjne o trudnej sytuacji dzieci krajach doświadczających głodu i wojny. Chórek wykonał pieśń: Dzielmy się wiarą jak chlebem. Podczas Mszy św. Dary do ołtarza niesiono w strojach reprezentujących dzieci pięciu kontynentów świata. S.D.

 

Misterium: W Rodzinie Państwa Martin z okzji św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Z okazji św. Teresy od Dzieciątka Jezus S. Damiana ze scholka i klasą V b przygotowała Misterium pt.: W rodzinie Państwa Martin.

Rocznica Pierwszej Komunii św. 2013

Dzieci przygotowane przez S. Damianę przeżyły swoją Rocznicę I Komunii św. Wdzięcznym darem dla Pana Jezusa były Książeczki Pierwszych Piątków Miesiąca, odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych i zapewnienie o swojej wierności.

Drugi Zjazd Dzieci Pierwszokomunijnych w Sokółce 2013

 

1 czerwca 2013 r. w Sokółce odbył się Drugi Zjazd Dzieci Pierwszokomunijnych. Dzieci naszej Szkoły, wraz z Rodzicami i Opiekunami  wzięli udział w tym spotkaniu.

 

 

Jasełka 2012

lightboxlightbox

lightbox

Na Boże Narodzenie S. Damiana z dziećmi przygotowała Jasełka pt.:"Tak, On jest Królem" . Zostały przedstawione na apelu w Małej Szkole, następnie w kościele św. Alberta oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Mońkach.

Piękny udział dzieci w nabożeństwie różańcowym, październik 2012

Duchowy bukiet róż złożyły dzieci Matce Bożej uczestnicząc w modlitwie różańcowej. Modlić się na różańcu, to patrzeć na Jezusa oczami Maryi. Radością dla dzieci był obraz złożony z puzelków otrzymywanych za każdy dzień obecności w kościele.

 

Spotkanie z misjonarką 23.10.2012 w klasach I-III

 

Spotkanie w Downarach

2012-09-29

Spotkanie w Downarach na rozpoczęcie pracy. 

 

   

   

 

Pierwszy Zjazd Dzieci Pierwszokomunijnych w Sokółce 2012

 

Spotkanie scholki z Ks. Abpa Edwardem Ozorowskim

ZDJECIE_277 ZDJECIE_276

Wizyta Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego w naszej Szkole, dnia 24.04.2012

lightboxlightbox

lightboxlightbox

 

 

Z okazji wizyty Arcypasterza uczniowie klas III przedstawili krótką scenkę o św. Bracie Albercie. Montaż słowno-muzyczny przygotowała S. Damiana przy współpracy Pań Wychowawczyń.

 

Droga Krzyżowa 2012

lightbox

 

W Wielkim Poście, w piątki o godzinie 16.00 w kościele św. Brata Alberta odbywało się nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach. Nagrodą za uczestnictwo były obrazki przedstawiające poszczególne stacje Drogi Krzyżowej. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w nabożeństwie.

 

 

IMG_5548_1 IMG_5551

Jasełka 2011

Dnia 22.10.2011 roku odbył się apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka pt. "Leśna historia o narodzinach Jezusa" przygotowała p. Helena Radomska z uczniami klasy VI a oraz dziećmi z kółka religijnego. Oprawą muzyczną zajęła się p. Agnieszka Januszewska. Serdecznie dziękuję za udział w jasełkach i życzę Wesołych Świąt!

 

IMG_5528 IMG_5534

 

IMG_5536 IMG_5537

 

 

 

 

 

 

Jasełka w małej szkole 2011

Klasa III b przedstawiła Jasełka pt.: Europo nie możesz żyć bez Boga.

 

Tydzień Misyjny 2011

W niedzielę 23 października rozpoczął się Tydzień Misyjny. Z tej okazji, na zaproszenie P. Heleny Radomskiej Gościliśmy s. Ewę P. misjonarkę z Afryki. W ramach katechez przeprowadzonych przez naszego gościa, dzieci poznały pracę i życie ludzi poświęcających się  dziełu misyjnemu oraz zobaczyły namiastkę kultury i realia panujące w Środkowej Afryce w plemieniu Pigmejów.

Atrakcją była możliwość spróbowania codziennych potraw typu: maniok, zasuszone robaki. Radość sprawiały również przedmioty zrobione przez afrykańskie dzieci.

Wyświetlony przez s. Ewę film uwrażliwił uczniów naszej szkoły na pomoc drugiemu człowiekowi.

Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za złożenie ofiar na rzecz misji.

 

IMG_5493 IMG_5500

 

IMG_5508 IMG_5509

Różaniec 2011

Liczna grupa dzieci uczestniczyła w nabożeństwie różańcowym. Dzieci chętnie mówiły Zdrowaś Mario przez mikrofon w kościele. Otrzymany obraz z puzelków uczył odmawiania i rozważania tajemnic różańcowych.

 


s. Damiana Kiliańska
p. Helena Radomska

Wielki Post 2011

W Wielkim Poście, w piątki o godzinie 16.00 w kościele św. Brata Alberta odbywało się nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach. Nagrodą za liczny udział w tym nabożeństwie były książeczki pt. "Krzyże Jana Pawła II" z naklejkami na każdy piątek Wielkiego Postu. Wydarzenia z życia Jana Pawła II przedstawione na naklejkach są przygotowaniem do nadchodzącej beatyfikacji Jana Pawła II, która odbędzie się 1 maja 2011 r. 

Dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz scholce "Boże Nutki" za liczny udział w Drodze Krzyżowej.

s. Damiana Kiliańska

p. Helena Radomska

 

IMG_4796 IMG_4813

 

IMG_4817 IMG_4820

 

Jasełka w MOK-u

Dnia 16 stycznia 2011 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 2 przedstawili jasełka pt "Niezwykły Gość". Przedstawienie zostało wystawione w Monieckim Ośrodku Kultury. Przygotowała je Pani Helena Radomska we współpracy z Panią Agnieszką Januszewską, która zajęła się akompaniamentem. Nasi mali aktorzy spisali się na medal a publiczność była zachwycona.

 

IMG_4663 IMG_4690

Jasełka Bożonarodzeniowe w "Małej Szkole" 2010

lightboxlightboxlightboxlightbox

Dnia 22.XII.2010 r. o godz. 11,00, podczas Apelu kończącego naukę przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy III a, pod kierunkiem S. Damiany przedstawili Jasełka. Pastuszkowie wyrazili tęsknotę ludów za Zbawicielem, a potem byli pierwszymi adorującymi Boże Dzieciątko. Królowie z pokorą oddali pokłon władców i złożyli dary osiągając cel podróży. Dzieci ze Szkoły Nr 2 wierszem wyrazili swój pokłon. Jasełka zakończono Kolędą góralską składając życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne Panu Burmistrzowi Miasta, Dyrekcji Szkoły, Księdzu Proboszczowi, Nauczycielom, Rodzicom i wszystkim obecnym. Inscenizacja ubogacona była kolędami wykonywanymi nie tylko przez artystów, ale wszystkie dzieci klas I-III.

Partie solowe wykonali:

Kamiński Kuba - śpiew pieśni "Ach ta Ewa" oraz pastorałki "Oj Maluśki, Maluśki"

Adamczyk Małgorzata - skrzypce I - Kolęda Góralska oraz inne kolędy

Chodak Katarzyna - skrzypce II - kolędy

Stankiewicz Agnieszka  kl. I c - śpiew kolędy "Cicha Noc"

Nikołajuk Karolina kl. I c - śpiew kolędy "Cicha Noc"

Pani Wojtach Halina - akordeon - kolędy.

Jasełka wprowadziły w piękny klimat świętowania. Apel zakończył się rozdaniem opłatków i złożeniem sobie wzajemnie życzeń. Z całego serca dziękuję uczniom klasy III a, Rodzicom i wszystkim zaangażowanym za trud przygotowania i z iście talentem aktorskim wykonanie inscenizacji. Szczególnie dziękuję Pani Halinie Wojtach za akompaniament muzyczny i wspólne próby i wszystkim Paniom uczącym za chętną pomoc i współpracę.

 

Jasełka

Dnia 22.10.2010 roku odbył się apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka przygotowała p. Helena Radomska z dziećmi należącymi do kółka religijnego. Kolędami zajęła się p. Agnieszka Januszewska.

 

aswieta_040 aswieta_024

 

 

aswieta_029 aswieta_037"Jaskinia"
Dnia 10 grudnia dla dzieci z naszej szkoły należących do scholki "Boże nutki" oraz ministrantów został zorganizowany wyjazd do Białegostoku na sztukę wystawioną przez kleryków Seminarium Duchownego pt. "Jaskinia". Wyjazd zorganizowała p. Helena Radomska we współpracy z siostrą Damianą oraz ks. Tomaszem. 
X Dzień Papieski
Dnia 19 października 2010 roku odbył się apel poświęcony 32. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową Sługi Bożego Jana Pawła II pod hasłem "Odwaga Świętość". Prezentację przygotowała Pani Helena Radomska z dziećmi należącymi do kółka religijnego. Na zakończenie została odśpiewana pieśń "Lolek".
Święty Stanisław Kostka
Dnia 17 września odbył się apel, na którym w formie prezentacji przybliżona została postać św. Stanisława Kostki- patrona dzieci i młodzieży. Pokaz slajdów został przygotowany przez p. Helenę Radomską oraz uczniów należących do koła religijnego.
Zakończenie spotkań scholki "Boże nutki"

Dnia 12.06 w piękny sobotni dzień scholka "Boże nutki" zakończyła swoją całoroczną pracę przy grilu u Państwa Tabor. W czasie tego spotkania s. Małgorzata podziękowała dziewczynkom za 6 -cio letnią wspólna pracę, której owocem było wspieranie śpiewem Msze św. dla dzieci w Parafii św. Brata Alberta oraz liczne wyjazdy na festiwale i konkursy piosenek. Wspólnie spędzony czas scholki, to także wycieczki po Polsce. Za wspólne tworzenie i wspólną radość serdecznie dziękuję. s. Małgorzata.

 

Obraz_gril_001 Obraz_gril_028

Obraz_gril_087 Obraz_gril_072

Rocznica Komunii

W dniu 27.05 uczniowie z klas III - cich odbyli tradycyjną wycieczkę rocznicową po suwalszczyźnie. w wycieczce wzięło udział 80 uczniów wraz z wychowawcami, s. Małgorzatą oraz z Ks. Proboszczem Henrykiem Mironem. Uczniowie płynęli statkiem "Serwy" po Kanale Augustowskim do Studzienicznej, gdzie została odprawiona Msza św. w intencji dzieci z racji Pierwszej Komunii św. Ze Studzienicznej udaliśmy się do Suwałk, ady odwiedzić do, w którym urodziła się i mieszkała do 8 roku życia Maria Konopnicka. Przewodnicy muzeum zapoznali dzieci z życiorysem poetki oraz jej twórczością szczególnie dotyczącą dzieci. Z Suwałk pojechaliśmy do Wigier, gdzie uczniowie zwiedzili miejsce odpoczynku Jana Pawła II w czasie Jego pobytu na Wigrach. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Maryjnego w Sejnach gdzie siostra zakonna opowiedziała dzieciom historię figury Matki Bożej Sejnejskiej, która już od ponad 400 lat przebywa na ziemiach sejnejskich. z Sejn wyruszyliśmy pełni wrażeń i przeżyć w drogę powrotną do Moniek.

 

Misterium_Paschalne_sejny_055 Misterium_Paschalne_sejny_076

 

Misterium_Paschalne_sejny_084 Misterium_Paschalne_sejny_094

 

 

 

Misterium Paschalne

Dnia 30.03 w szkole przy ul.Konopnickiej uczniowie obejrzeli Misterium Paschalne p.t. "W poszukiwaniu Mistrza". Misterjum przygotowali uczniowie z religijnego koła teatralnego"Co słychać w Bożym świecie" pod opieką

s. Małgorzaty. Treścią Misterium były wydarzenia z Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku oraz wydarzenie Wielkiej Nocy - czyli Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

IMG_2651 IMG_2653


IMG_2660 IMG_2661

IMG_2665 IMG_2677

Festiwal Kolęd i Pastorałek

Dnia 22.01 w szkole przy ulicy Konopnickiej w klasach I - III odbył sie II Festiwal Kolęd i Pastorałek. Celem festiwalu jest propagowanie wśród dzieci śpiewu kolęd i pastorałek. W tegorocznym festiwlu wzięło udział 71 uczestników. Wśród uczestników byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Knyszynie, Uczniowie z Kalinówki Kościelnej oraz uczniowie z naszej szkoły. Po odśpiewaniu przez dzieci kolęd bardziej znanych i mniej znanych oraz pastorałek uczestnicy zostali obdarowani upominkami, które częściowo były darowizną hurtowni białostockiej "Żebra". Opiekunowie grup śpiewaczych otrzymali podziękowania.

 

festiwal_kol__d_005.jpg festiwal_kol__d_009.jpg

 

festiwal_kol__d_020.jpg festiwal_kol__d_012.jpg

 

festiwal_kol__d_034.jpg festiwal_kol__d_037.jpg

 

Jasełka w klasach I - III

W dzisiejszym świecie największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszy się komputer. Komputer i Boże Narodzenie to temat tegorocznych jasełek bożonarodzeniowych, które wystawiło kółko teatralne "Co słychać w Bożym świecie" w klasach I - III.

Przygodę dzieci grających na komputerze w czasie Wigili Bożego Narodzenia mogły obejrzeć: osoby samotne, które 19.12 w Domu Kultury miały śwój opłatek, dzieci niepełnosprawne z Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Świetlicy Terapeutycznej oraz Rodzice aktorów i scholki "Boże nutki". W czasie tego spotkania był obecny Ks. Proboszcz Henryk Miron. Po jasełkach dzieliliśmy się opłatkiem.

Uczniowie z "małej dwójki" obejrzeli jasełka 22.12.2009. Mali aktorzy z jasełkami udali się do szeciolatków, aby im także pokazać historię dzieci z komputerem.

10.01.2010r jasełka zostaną wystawione dla mieszkańców Moniek w Domu Kultury.

Serdecznie wszystkich chętnych do obejrzenia zapraszamy.

jase__ka_023.jpg jase__ka_037.jpg

 

jase__ka_059.jpg jase__ka_061.jpg

 

Jasełka Kl IV - VI

Dnia 22 grudnia odbył się apel z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, podczas którego zostały wystawione jasełka. Przygotowała je klasa VI c pod opieką Pani Heleny Radomskiej. Śpiewem kolęd zajęła się Pani Agnieszka Januszewska. 

ozdoby2.jpg IMG_9174.JPG

IMG_9176.JPG


Scholka "Boże nutki"

 

Gril_Przytulanka_032.jpg

 Dnia 19.09.09 uczestniczki scholki "Boże nutki" wznowiły po wakacjach swoją działalność. Spotkanie odbyło się na łonie natury w Przytulance. Wyprawa do Prztulanki odbyła się na rowerach. Gościliśmy u Państaw Purta na grilu. 

W czasie spotkania nie brakowało uśmiechu i pomysłów do zabawy. Na spotkanie przybyły także absolwentki gimnazjum: Marta Kasabuła, Magdalena Jankowska, Wioletta Zabielska, Karolina Joświg, Katarzyna Lenczewska, Patrycja Grzegorczyk, które z racji innych obowiązków po czterech latach wspólnego śpiewania pożegnały naszą wspólnotę.

 

Scholka "Boże nutki" spotyka się dwa razy w tygodniu w piątek o godzi. 16.00 w salce przy plebanii, aby poznawać zasadu prawidłowego śpiewu, a także przygotować pieśni liturgiczne na niedzielną Mszę św. z udziałem dzieci o godz. 12.45 w Parafii Świętego Brata Alberta Chmielowskiego.

Opiekunami scholki są s. Małgorzata Raczkowska i Pani Helena Radomska.

Gril_Przytulanka_021.jpg Gril_Przytulanka_135.jpg Gril_Przytulanka_074.jpg
Październik miesiącem różańcowym

W październiku około stu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w modlitwie różańcowej w parafii św. Brata Alberta. Codziennie otrzymywały jedną część układanki, której końcowym efektem były wizerunki Matki Bożej. Ostatniego dnia dzieci w nagrodę otrzymały lizaki dla osłody.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )