Szkolne Schronisko Młodzieżowe Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach

Szkolne Schrninisko Młodzieżowe Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach w Dzieżkach służy wszystkim grupom zorganizowanym, które przyjeżdżają na obozy, kolonie, biwaki, "zielone szkoły". W ośrodku znajduje się 35 miejsc noclegowych z tapczanami, kompletnym węzłem sanitarnym, prysznicami, łazienkami i aneksem kuchennym.

Przy ośrodku znajduje się kompleks boisk piaszczystych, największy w województwie podlaskim, o wymiarach 60 m x 25 m, na których rozgrywane były już m. in. Mistrzostwa Województwa w piłce siatkowej plażowej. Docelowo będą znajdować się tam cztery boiska do gry w piłkę siatkową plażową, a także będą rozgrywane zawody piłki nożnej plażowej.

Osoby indywidualne i grupy liczące nie więcej niż 10 osób rezerwują noclegi telefonicznie, faksem lub pocztą elektroniczną (tel./fax 85 716 2507, e-mail: sp2monki@poczta.onetpl)

Istnieje również możliwość skorzystania z oferty Pływalni Powiatowej w Mońkach oraz hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach.

Cennik opłat w schronisku

Cennik opłat za korzystanie z miejsc noclegowych w szkolnym schronisku młodzieżowym w Mońkach z siedzibą w Dzieżkach

1) miejsce noclegowe w pokoju mniejszym niż czteroosobowym - 20 zł,-/1osoba/doba,

2) miejsce noclegowe w pokoju większym niż czteroosobowy - 15 zł,/1osoba/doba,

3) wypożyczenie bielizny  pościelowej -  5zł,/komplet.

W przypadku osób korzystających ze schroniska przez okres dłuższy niż 1 tydzień istnieje możliwość negocjacji z dyrektorem schroniska obniżenia opłat za korzystanie z miejsc noclegowych:

1) dla grup liczących od 10 do 20 osób, nie więcej niż 10% opłat za korzystanie z miejsc noclegowych,

2) dla grup liczących od 21 do 30 osób, nie więcej niż 20% opłat za korzystanie z miejsc noclegowych,

3) dla grup liczących powyżej 30 osób, nie więcej niż 50% opłat za korzystanie z miejsc noclegowych.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach podyktowanych trudną sytuacją materialną lub ze względu na charakter grupy uczestników, dyrektor schroniska może udzielić specjalnej zniżki, lub udostępnić schronisko nieodpłatnie (grupy dzieci chorych lub pochodzących z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej).

Załącznik do Zarządzenia Nr 35/10

Burmistrza Moniek z dnia 18 czerwca 2010r.