Siatkówka w naszej szkole

Finał Grupy Południowej w piłce siatkowej chłopców

20 grudnia 2011r. w hali Zespołu Szkół w Mońkach odbył się Finał Grupy Południowej w siatkówce chłopców. Należy przypomnieć, że dnia 23 listopada 2011r. nasz zespół wygrał Igrzyska Powiatowe 2:1 z SP Mońki. W finale uczestniczyły drużyny Zespołu Szkół w Mońkach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach, Szkoły Podstawowej w Białowieży oraz Szkoły Podstawowej w Supraślu. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym uwzględniając wynik z półfinałów grupy (wygraliśmy 2:1 z SP Supraśl). Nasza drużyna przegrała 2:1 z SP Mońki i 2:0 z SP Białowieża. Po zaciętej rywalizacji kolejność była następująca:

 

I m SP Białowieża

II m SP Mońki

III m SP nr 2 Mońki

IV m SP Supraśl

 

Do finału wojewódzkiego awansowały 3 najlepsze zespoły, w którym zmierzy się 12 najlepszych szkół podstawowych.

W składzie naszego zespołu wystąpili: Rafał Stypułkowski, Konrad Łapiński, Michał Minkiewicz, Piotr Stankiewicz, Karol Wojtach, Rafał Sulewski, Julian Leszkowicz, Michał Pawelski, Karol Czajkowski i Wojciech Grom.

                                                                                                                                                     Marcin Jabłoński

III miejsce w Polsce

BRĄZOWE    MEDALISTKI     IGRZYSK   MŁODZIEŻY   SZKOLNEJ    W   PIŁCE   SIATKOWEJ

 

 

W dniach 03-06.06.2010 r. w Elblągu odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Grach Zespołowych. Prawo startu w tych zawodach miały szkoły, które zdobyły mistrzostwo województwa. Województwo podlaskie w piłce siatkowej dziewcząt reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach. Wszystkie reprezentacje wojewódzkie przyjechały w komplecie. System rozgrywek „z góry ustalony” był bardzo ubogi w ilości rozgrywanych meczy i trochę niesprawiedliwy, ( w przeciągu 3 dni drużyna z Moniek rozegrała tylko 6 meczy, a inne zespoły jeszcze mniej). Po losowaniu, które odbyło się wcześniej w Warszawie utworzono cztery grupy po cztery zespoły. Zespoły, które zajęły I i II m. w grupach w rundzie eliminacyjnej zostały podzielone na dwie grupy po cztery zespoły grając systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem meczy z fazy eliminacyjnej. O 1 m. walczył zwycięzca grupy I ze zwycięzcą z grupy II, o 3 miejsce 2m. z grupy I z 2m. z grupy II itd. Nie grano meczy na krzyż, nie dając szansy innym zespołom grać o wyższe miejsca.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach przegrywając tylko jeden mecz w grupie eliminacyjnej z SP nr 85 w Gdańsku zajęły 2 m. w grupie i mogły grać tylko o 3m. z SP nr 28 w Toruniu. Po bardzo dobrej grze zawodniczki zdecydowanie górowały nad przeciwniczkami zdobywając III m. w Polsce.

 

Końcowa klasyfikacja pierwszej ósemki:

I m.- SP nr 6 Biała Podlaska

II m. – SP nr 85 Gdańsk

III m. – SP nr 2 Mońki

IV m. – SP nr 28 Toruń

V m. – SP Borowno

VI m. – SP nr 92 Wrocław

VII  m. – SP Bobowa

VIII m. – SP 10 Tomaszów Mazowiecki

 

Skład zespołu SP nr 2 w Mońkach:  Magdalena Dzierżanowska, Patrycja Jeleń, Weronika Wojtach, Sylwia Andraka, Paulina Wrutniak, Kinga Zabielska, Magdalena Rafało, Anita Jarocka, Karolina Tekień, Julita Szczepańska.

                                          

Jolanta Rafało

Finał Minisiatkówki ,,czwórki"

Finał Minisiatkówki „czwórki”

 

      W dniu 29 maja 2010 w hali sportowej SP 21 W Białymstoku odbył się finał Mistrzostw Woj. Podlaskiego w Minisiatkówce Dziewcząt „Czwórki” o Puchar Kinder+ Sport.

W turnieju wzięło udział 8 najlepszych zespołów z województwa podlaskiego wyłonionych w grach eliminacyjnych, które odbyły się w Mońkach i Białymstoku.

 

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Województwa:

I m.- UKS „Olimpik” Mońki

Skład zespołu: Magdalena Dzierżanowska, Patrycja Jeleń, Weronika Wojtach, Sylwia Andraka, Karolina Tekień, Kinga Zabielska.

II m.- UKS „Oczko” Białystok

III m.- MUKS Gim-Net Mońki

IV m.- UKS ,,Hubal” Białystok

 

       Zawodniczki z UKS ,,Olimpik” Mońki będą reprezentować nasze województwo na Mistrzostwach Polski, które odbędą się we wrześniu w Zabrzu.

Jolanta Rafało

Najlepsze w województwie

Mistrzynie Województwa Podlaskiego

 

    Dnia 22.05.2010 w hali sportowej w SP1 w Mońkach odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w mini siatkówce w kategorii „dwójek”. Prawo startu w finale miały po cztery najlepsze zespoły z Mistrzostwa Miasta Białystok i eliminacji wojewódzkich w których wystąpiło ponad 40 dwójek. Po rozegraniu meczy w grupie, półfinału i finału wyłoniono najlepszą czwórkę w województwie podlaskim.

 

I m. UKS „Olimpik” Mońki: Magdalena Rafało i Aleksandra Dębowska

II m. UKS „Jedynka” Sejny

III m. BTPS Białystok

IV m. UKS „Jedynka” Sejny

 

Dziewczęta z UKS „Olimik” Mońki będę reprezentowały województwo podlaskie na Mistrzostwach Polski w Zabrzu.

 

                                                                                                   Jolanta Rafało

Turniej w Gdańsku

Turniej  minisiatkówki dziewcząt i chłopców PLATAN Cup 2010

 

 

W dniach 1-3.05.2010 siatkarki z UKS Olimpik Mońki gościły na turnieju minisiatkówki w Gdańsku. Na turniej zjechały jedne z najlepszych drużyn w Polsce m.in. Sparta Braniewo, Energa Gedania Gdańsk, Chmielno, Virtus Volley Szlichtyngowa, UKS Libero Starogard, Skra Bełchatów, Legionovia, UKS Jasieniak Gdańsk i UKS Olimpik Mońki. Zawodniczki w eliminacjach zostały podzielone na dwie grupy po siedem zespołów grając każdy z każdym. Następnie zostały rozegrane półfinały do dwóch wygranych setów i finały również do dwóch wygranych setów. Dziewczęta z Moniek wystąpiły w osłabionym składzie, grały bardzo nierówno. Pierwszego seta dominując nad przeciwnikiem wygrywały bardzo wysoko, a drugiego po wyrównanej grze ulegały przeciwnikowi. Dopiero w finale, grając o miejsce III siatkarki wykazały się swoimi prawdziwymi, wysokimi umiejętnościami i wygrały 2:1 z aktualnym Mistrzem Polski z Zabrza- Skrą Bełchatów.

 

Klasyfikacja końcowa finałowej ósemki:

I m.- UKS Jasieniak Gdańsk

II m.- Energa Gedania Gdańsk

III m. UKS Olimpik Mońki

IVm.- Skra Bełchatów

Vm.- Chmielno

VIm.- Legionovia

VIIm.- UKS Jasieniak Gdańsk 2

VIIIm.- UKS Olimpik Mońki 2

 

Jedną z czterech najlepszych zawodniczek turnieju została Magdalena Dzierżanowska.

Skład UKS Olimpik Mońki: M. Dzierżanowska, P. Jeleń, S. Andraka, K. Tekień, K. Zabielska, A. Jarocka, M. Rafało, J. Szczepańska, A. Świerzbińska, A. Dębowska, A. Sadkowska, O. Grygo.

Jolanta Rafało

 

Złoto w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w Siatkówce Dziewcząt

,,ZŁOTO” W IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W PIŁCE SIATKOWEJ

 

Dnia 23 kwietnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 21 w Białymstoku odbył się długo oczekiwany finał Igrzysk Województwa Podlaskiego w Siatkówce Dziewcząt. Spotkały się w nim cztery najlepsze zespoły z województwa wyłonione w drodze kilkustopniowych eliminacji. Oto wyniki poszczególnych gier:

Mecze w półfinale -SP Sejny- SP1 Mońki (2:1)

                                SP 2 Mońki- SP 21 Białystok (2:1)

 

Mecze finałowe- SP1 Mońki- SP21 (2:1)

                            SP2 Mońki- SP Sejny (2:0)

 

Klasyfikacja końcowa - I miejsce - SP2 Mońki

                                      II miejsce – SP Sejny

                                      III miejsce – SP1 Mońki

                                      IV miejsce – SP 21 Białystok

Turniej organizowany przez Wojewódzki Podlaski Szkolny Związek Sportowy był jednym z najważniejszych w krótkiej karierze naszych siatkarek. Szczególnie zacięty okazał się mecz półfinałowy, gdzie nasze dziewczęta pokazały wyższość nad zespołem z Białegostoku. Mecz finałowy to pokaz dobrej siatkówki z naszej strony, brak bloku ze strony przeciwnika ułatwiał ,,wbijanie gwoździ” przez nasze zawodniczki.

  Oto skład Mistrzyń Województwa – SP 2 Mońki:

Dzierżanowska Magdalena, Jeleń Patrycja, Wojtach Weronika, Andraka Sylwia, Zabielska Kinga, Jarocka Anita, Wrutniak Paulina, Tekiem Karolina, Tabor Zuzanna, Sulima Kamila, Rafało Magdalena, Szczepańska Julita- trener Jolanta Rafało

 

W turnieju wyróżnione zostały- Magdalena Dzierżnowska i Patrycja Jeleń jako najlepsze zawodniczki Igrzysk Województwa Podlaskiego w Siatkówce i Weronika Wojtach jako najlepsza zawodniczka z zespołu SP 2 Mońki.

 

Życzymy powodzenia oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Elblągu na początku czerwca.

                                                                                                             Jolanta Rafało

UKS "Olimpik" na meczu

PLUS LIGA KOBIET

 

 

    Dnia 6.03.2010r. o godzinie 17 w hali sportowej SP nr 50, ul. Pułaskiego  w Białymstoku odbył się mecz ekstraklasy kobiet w piłce siatkowej  Pronar Zeto Astwa AZS Białystok – BKS Aluprof Bielsko – Biała. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem faworyta rozgrywek i pretendenta do Mistrzostwa Polski w tym sezonie- BKS Bielsko-Biała 3:0 (25:19, 25:21, 25:14).

Uczennice naszej szkoły mogły na żywo obejrzeć najlepsze siatkarki Polski w akcji, m.in. Annę Barańską, Natalię Bamber, Dorotę Świeniewicz, Agatę Sawicką, Lenę Dziękiewicz, Katarzynę Skorupę. Zawodniczki w wielu akcjach pokazały wysoką klasę i wyśmienitą formę. Po meczu chętnie pozowały z naszymi dziewczynami do zdjęć i rozdawały autografy.

Jolanta Rafało

Ćwierćfinał Igrzysk Województwa Podlaskiego w Piłce Siatkowej

Ćwierćfinał   Igrzysk Województwa Podlaskiego w Piłce Siatkowej

 

 

Dnia 1 marca 2010r. w Szkole Podstawowej Nr1w Mońkach odbył się ćwierćfinał Igrzysk Województwa Podlaskiego w Piłce Siatkowej. W zawodach wzięły udział: SP 4 Grajewo, SP26 Białystok i SP 2 Mońki. Po rozegraniu meczy ,,każdy z każdym” 

I miejsce zajęła SP 2 Mońki

II miejsce – SP 26 Białystok

III miejsce – SP 4 Grajewo

Dwie pierwsze drużyny awansują do półfinału, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

 

 

 

                                                                                                     Jolanta Rafało

 

 

Finał Grupy Południowej w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Finał Grupy Południowej w Piłce Siatkowej Dziewcząt

 

 

 Dnia 7 grudnia 2009 w SP1 w Mońkach odbył się Finał Grupy Południowej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach prawo udziału miały następujące szkoły: Szkoła Sportowa w Supraślu, SP w Kleosinie, SP 2 w Mońkach i SP 1 w Mońkach. W wyniku rozegranych meczy ustalono następującą kolejność:

I m- SP 2 w Mońkach

II m- SP 1 w Mońkach

III m- SP w Kleosinie

IV m- Szkoła Sportowa w Supraślu

 

Skład zwycięskiej drużyny: M. Dzierżanowski, P. Jeleń, W. Wojtach, S. Andraka, K. Tekień, K. Sulima, K. Zabielska, A. Jarocka, P. Wrutniak, J. Szczepańska, M. Rafało, Z. Tabor

 

 

Jolanta Rafało

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR BURMISTRZA SOKÓŁKI

  Dnia 5 grudnia 2009 roku w Sokółce odbył się Mikołajkowy Turniej o Puchar Burmistrza Sokółki. W turnieju brały udział klasy czwarte, piąte i szóste w kategorii „dwójek”, „trójek” i „czwórek” z następujących miast: Białegostoku, Sejn, Ełku, Kamionki, Sokółki i Moniek. Nasze najmłodsze zawodniczki wystąpiły w składzie: Luiza Magnuszewska, Aleksandra Walukiewicz, Monika Olechno, Patrycja Wroceńska, Aleksandra Dębowska, Paulina Poduch, Emilia Rutkowska i Emilia Turczyńska. Mimo zaciętej gry do ostatniego punktu dziewczynki nie zdołały zająć czołowych lokat w turnieju.

Klasyfikacja końcowa „dwójek”:

I m -Sejny

IIm- Sejny

IIIm- SP 21 Białystok

W „trójkach” UKS Olimpik Mońki w składzie: Magdalena Rafało, Julita Szczepańska i Anita Świerzbińska po bardzo dobrej grze, bez porażki uplasowały się na I miejscu. Druga „trójka” w składzie: Anna Sadkowska, Oliwia Grygo, Joanna Wiśniewska i Paulina Woźniak uplasowały się na VI miejscu.

Klasyfikacja końcowa „trójek”:

Im- Olimpik Mońki

IIm- Sejny

IIIm- Sejny

IVm- SP 7 Ełk

Vm- Sokółka

VIm- Olimpik Mońki

W „czwórkach” wzięło udział 10 zespołów. Nasze siatkarki w swoim stylu wygrały turniej nie dając szans pozostałym zespołom, co zauważył i podkreślił na zakończenie turnieju Burmistrz Sokółki.

Klasyfikacja końcowa „czwórek”

Im- Olimpik Mońki – Magdalena Dzierżanowska, Patrycja Jeleń, Weronika Wojtach i Sylwia Andraka

IIm- SP 31 Białystok

IIIm-  SP 21 Białystok

IVm- Olimpik Mońki – Kinga Zabielska, Paulina Wrutniak, Anita Jarocka, Karolina Tekień i Zuzanna Tabor

 

                                                                                                          Jolanta Rafało

I Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej

W dniach 24-25.10.09r. UKS ,,Olimpik” Mońki gościł na I Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt w Połczynie- Zdroju ( Pojezierze Drawskie, w województwie zachodniopomorskim). Uczestnikami turnieju byli: UKS Środa Wielkopolska, KS Jasieniak Gdańsk, UKS Libero Wałcz, UKS Morena Miastko, Stęszew, UKS Libero Starogard Gdański, PSP nr18 Koszalin, PTPS Piła, KS Olimpijczyk Drawsko Pom., Złotów, UKS Dwójka Milicz, Pałac Bydgoszcz, PSP nr 48 Szczecin, PSP nr 39 Szczecin, Kwidzyn, Mogilno, UKS 18 Szczecin, OSiR Darłowo, Połczyn –Zdrój i UKS Olimpik Mońki. Nasze najmłodsze siatkarki rocznik 1999 startowały w kategorii ,,single”, była to najbardziej obsadzona kategoria, startowało aż 63 zawodniczki. Magdalena Rafało nie przegrywając ani jednego meczu zajęła I miejsce w turnieju, jej koleżanka Aleksandra Dębowska po zaciętych pojedynkach uplasowała się na drugim miejscu. Końcowa klasyfikacja singli:  

I miejsce- Magdalena Rafało UKS Olimpik Mońki

II miejsce- Aleksandra Dębowska- UKS Olimpik Mońki

III miejsce- Koszalin

IVm.- Drawsko Pom.

Vm.- Milicz

 W kategorii ,,trójek” startowało 30 zespołów, nasze zawodniczki ( Julita Szczepańska, Anita Świerzbińska, Joanna Wiśniewska i Edyta Rogowska) zajęły XII miejsce.

W kategorii ,,czwórek” startowało 24 zespoły, system rozgrywek był bardzo zawiły, najpierw eliminacje –kilka etapów, następnie półfinały- dwa etapy i ostatecznie finały, również dwa etapy rozgrywane systemem pucharowym. Nasza czwórka: Magdalena Dzierżanowski, Patrycja Jeleń, Weronika Wojtach i Sylwia Andraka dodarły do ścisłego finału, w którym pokonały zespół z Gdańska. Druga czwórka w składzie: Kinga Zabielska, Kamila Sulima, Zuzanna Tabor, Anita Jarocka i Paulina Wrutniak dość strachliwie podeszła do swoich meczy i z małą wiarą we własne siły i możliwości i ostatecznie zajmującXIV miejsce.

Klasyfikacja czwórek:

I miejsce- UKS Olimpik Mońki

II miejsce- UKS Jasieniak Gdańsk

III miejsce-   Szczecin

IV m.- Pałac Bydgoszcz I

V m. - Pałac Bydgoszcz II

VI m.- Środa Wielkopolska

                                                                   

                      Jolanta Rafało          
Mistrzostwa Polski w Zabrzu

II miejsce w Mistrzostwach Polski w Minisiatkówce

 W dniach 25-27 września w Zabrzu odbył się XV Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Kinder + Sport o Puchar Polski. Prawo uczestnictwa w tym turnieju mieli jedynie mistrzowie województwa -16 drużyn i 8 drużyn wyłonionych w makroregionalnych barażach. Nasz klub UKS ,,Olimpik” Mońki reprezentowały Mistrzynie Województwa Podlaskiego w kategorii ,,dwójek”- Magdalena Rafało, Julita Szczepańska, Zuzanna Florczak i w kategorii ,,trójek”- Magdalena Dzierżanowska, Patrycja Jeleń, Weronika Wojtach i Katarzyna Kuklik.

 Nasza ,,trójka” od początku występowała w roli faworyta, dziewczęta szły jak burza pokonując wszystkie etapy zawodów, wygrywając z takimi zespołami jak: SP Olsztyn, SP3 Wrocław, MKS Wodzisław, SP11 Kędzieżyn- Koźle, SKS Szóstka Biała Podlaska, UKS Trójka Sulechów, LKPS Borowno,  EKS SKRA Bełchatów i MKS MOS Wieliczka. W finale nasze siatkarki jeszcze raz spotkały się z zespołem z Bełchatowa i tym razem uległy 31:33, a wcześniej łatwo i szybko wygrały 25:17.Końcówka meczu była bardzo zacięta, o czym świadczy wynik spotkania.

Klasyfikacja końcowa ,,Trójek”

I miejsce- EKS SKRA Bełchatów

II miejsce- UKS ,,Olimpik” Mońki

III miejsce- UKS Jasieniak Gdańsk

IV miejsce – MKS MOS Wieliczka

 

W kategorii ,,dwójek” dziewczęta w eliminacjach pokonały zespoły:Chobrzany i MKS Bobowa. W następnym etapie nasze zawodniczki przegrywając mecz z SP 50 Wrocław 28:30, zaprzepaściły swoją szansę gry w grupie o miejsca 1-8. Następne mecze wygrywały dość łatwo  z  takim zespołami jak: SP 3 Środa Wielkopolska, Legionovia Legionowo, SP2 Środa Wielkopolska, SPS Sparta Braniewo. Ostatecznie uplasowały się na IX, najwyższym miejscu w tej  grupie.

Dziewczęta godnie reprezentowały nasze województwo, pokazały bardzo dobrą siatkówkę, walcząc dzielnie, osiągnęły wielki sukces zdobywając Wicemistrzostwo Polski w Minisiatkówce

Organizatorzy turnieju zapewnili wszystkim uczestnikom wielką atrakcję- połączyli finałowe rozgrywki w minisiatkówce z Mistrzostwami Europy Kobiet, które odbywały się na hali Spodka w Katowicach.

                                                                                          Trener zespołu Jolanta Rafało

VIII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki w Białymstoku

                            VIII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki

 

 

 

      W dniach 14-15 listopada 2009r. w Białymstoku odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku

W turnieju udział wzięły następujące zespoły: MOS Wola Warszawa, SP 222 Warszawa, ATENA Warszawa, PLAS Warszawa, Olimp Ełk, Sparta Braniewo, Dragfil Tomaszów Mazowiecki, HUBAL Białystok, Pomorzanka Sejny, Oczko Białystok i Olimpik Mońki

Zawody rozgrywane były w kategorii ,,dwójek’’ klasy IV, ,,trójek” klasy V i ,,czwórek” klasy VI. W kategorii ,,dwójek” pośród 23 zespołów zdecydowanie najlepsze okazały się zawodniczki z UKS Olimpik Mońki – Magdalena Rafało i Aleksandra Dębowska. Bez porażki uplasowały się na I miejsce

Klasyfikacja końcowa ,,dwójek”

I .UKS Olipmik Mońki

II. Pomorzanka Sejny

III. Pomorzanka Sejny

 

W ,,trójkach” udział wzięło 20 zespołów. Nasze dziewczęta uplasowały się na VI miejscu – Szczepańska Julita, Świrzbińska Anita, Grygo Oliwia i XVIII – Wiśniewska Joanna, Rogowska Edyta, Joświg Ewelina

W kategorii ,,czworek” wystartowało 17 zespołów. Po bardzo zaciętej walce, w finale z MOS Wola Warszawa, nasze zawodniczki zajęły I miejsce. Zawodniczki z Warszawy zdecydowanie wzrostem przewyższały nasze dziewczyny (174cm – 184cm), ale te nie przestraszyły się i grały do końca z poświęceniem. Wyszły w końcówce spotkania na prowadzenie i ,,dowiozły je do końca” udowadniając, kto jest lepszy.

Klasyfikacja końcowa

  1. UKS Olimpik Mońki – Dzierżanowska Magda, Jeleń Patrycja, Wojtach Weronika, Andraka Sylwia
  2. MOS Wola Warszawa
  3. Oczko Białystok
  4. SP 222 Warszawa

8. UKS Olimpik Mońki – Zabielska Kinga, Jarocka Anita, Sulima Kamila, Tabor Zuzanna

 

Zawodniczki udekorowane zostały medalami, pucharami, dyplomami, drobnymi pamiątkami i okolicznościowymi koszulkami, a dodatkowo Magdalena Rafało otrzymała statuetkę za najlepszą zawodniczkę turnieju w kategorii ,,dwójek’’ i Magdalena Dzierżanowska w kategorii ,,czwórek’’.

 

                                                                                                    Jolanta Rafało

II miejsce w Polsce

WICEMISTRZYNIE POLSKI

   W dniach 04-05.09.2010r. w Zabrzu odbyły się Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce o Puchar Kinder+ Sport w kategorii dwójek, trójek i czwórek. W zawodach prawo udziału miały zespoły, które zajęły I miejsce w województwie (16 zespołów) i 8 zespołów wyłonionych w makroregionalnych barażach, w sumie 24 zespoły. Nasz klub UKS,,Olimpik” Mońki reprezentowały zawodniczki w kategorii ,,dwójek’’- Magdalena Rafało, Aleksandra Dębowska, Monika Olechno i w kategorii ,,czwórek”- Magdalena Dzierżanowska, Patrycja Jeleń, Sylwia Andraka, Katarzyna Kuklik, Martyna Bućkun, Anita Pilcicka.

  Bardzo pechowo rozpoczęły swój występ ,,dwójki”, A.Dębowska na rozgrzewce  ,,skręciła nogę” i musiała ją zastąpić zawodniczka rezerwowa M.Olechno. Dziewczęta wcześniej nie grały ze sobą, a mimo to poradziły sobie wyśmienicie. W pierwszym etapie zawodów pokonały Remis Świdnik 26:24 i MKS Gryf Brzesko 25:12. W drugim etapie pokonały UKS Libero Starogard Gdański 25:11, UKS Smolnik 25:9 i UKS Wodzisław 25:11. W trzecim etapie również wszystkie mecze wygrane: z OSIR Turek 25:23, Rosario Lubowidz II 25:23, Pomorzanka Sejny 25:22. Czwarty etap turnieju to już finał. Tutaj w walce o srebro pokonały zespół MKS Bobowa 25:20. W finale o złoto dziewczęta walczyły z zespołem Rosario Lubowidz I. Od początku mecz układał się po naszej myśli, zawodniczki miały dużą przewagę , wygrywały 22:17 i przy tym stanie przeciwniczki zaczęły walczyć ,,jak lwice”, doprowadziły do stanu 24:22 i nasz zespół miał piłkę meczową, której nie wykorzystał. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 25:27. Mimo przewagi wzrostowej przeciwniczek (ok. 180cm.) nasze dziewczęta radziły sobie bardzo dobrze, walczyły zacięcie o każdy punkt do końca meczu, wielkie brawa.

Ostateczna klasyfikacja miejsc medalowych:

I miejsce- Rosario Lubowidz I

II miejsce- UKS ,, Olimpik” Mońki

IIImiejsce- MKS Bobowa

 Trener Jolanta Rafało

 Dariusz Jaworowski

 

W kategorii ,, czwórek” od początku było bardzo ciężko. Po losowaniu trafiliśmy do najmocniejszej grupy, a tylko dwie drużyny przechodzą dalej, trzecia gra  o miejsca 17-24

W pierwszym etapie, przegrana z UMKS Tuszyn 21:25 i wygrany mecz z UKS Jasieniak Gdańsk 25:18 ( srebrne medalistki z Igrzysk SZS w Elblągu).

W drugim etapie również grałyśmy z bardzo silnymi przeciwniczkami:

UKS ,,Olimpik’’ Mońki-UKS Orzeł Malbork 20:25

UKS ,,Olimpik” Mońki- Iława 25: 16

UKS ,,Olimpik’’ Mońki- MOS Wola Warszawa 25:21

W trzecim etapie wszystkie mecze wygrane : z MKS MOS Wieliczka 26:24, z Wrocławiem 25 :14, Białą Podlaską 25: 21 ( złote medalistki z Igrzysk SZS w Elblągu)

W finale o srebro znowu spotkałyśmy się z zespołem UMKS Tuszyn, tym razem to my zdecydowanie wygrałyśmy 25:15.

Finał o złoto to powtórka meczu z Wieliczką. Mecz ten rozegrałyśmy z zawodniczką rezerwową, gdyż S. Andraka we wcześniejszym meczu uległa kontuzji. Cały mecz dziewczęta prowadziły z przewagą 2,3 punktów, dopiero końcówka meczu należała do przeciwnika, ostatecznie mecz zakończył się wygraną Wieliczki 25:21

Końcowa klasyfikacja :

I miejsce- MKS MOS Wieliczka

II miejsce – UKS,, Olimpik” Mońki

III miejsce- UKS Orzeł Malbork

IV miejsce – UMKS Tuszyn

 Zawodniczki w tak krótkiej ,,karierze sportowej’’ osiągnęły wielki sukces, zdobywając w Zabrzu 2008 –złoty medal, 2009 – srebrny medal i 2010 – srebrny medal , mało komu to się udało. Wielkie gratulacje!!!!!

Na ceremonii wręczenia nagród gościli S. ŚWIDERSKI i P. WOICKI

  Trener Jolanta Rafało

Międzynarodowy Turniej

Międzynarodowy Turniej na Łotwie

W dniach 17-19.12.2010r. dziewczęta z SP2 i SP1 w Mońkach ( klasy szóste) brały udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej na Łotwie w mieście Daugavpils. W turnieju wzięło udział 8 drużyn: Rosja- zespół z Moskwy, Litwa- zespoły z Wilna i Sauli, trzy zespoły z Daugavpils, Sejny i Mońki. Zawodniczki grały ,,szóstkami’’, a trzeba nadmienić, iż w Polsce klasy VI grają ,,czwórkami” i na mniejszym boisku, więc dla naszych dziewcząt był to pierwszy taki turniej, gdzie grały w takim ustawieniu. Bardzo byłyśmy ciekawe jaki poziom gry reprezentują zawodniczki z innych krajów. Poziom turnieju był bardzo wyrównany. Można powiedzieć, że wszystkie zespoły grały podobną siatkówkę. Po rozegraniu wszystkich meczy drużyna z Moniek uplasowała się na IV miejscu, wygrywając cztery spotkania, a trzy po zaciętej walce na przewagi ulegając przeciwnikowi. Skład zespołu: Julita Szczepańska, Magdalena Rafało, Anita Świerzbińska, Edyta Rogowska, Anna Sadkowska, Oliwia Grygo, Joanna Wiśniewska, Zuzanna Florczak, Ada Zdańska, Ada Gawędzka, Katarzyna Zalewska, Katarzyna Beczko.

Julita Szczepańska została wyróżniona jako najlepsza zawodniczka zespołu.

 Jak na debiut, nasze zawodniczki pokazały się z jak najlepszej strony, walczyły do końca nie poddając się, z czego jesteśmy bardzo dumne.

Jolanta Rafało


[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )