WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

 

Świetlica działająca przy Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach czynna jest od 7.00 do 16.40 z przerwami, kiedy wychowankowie przebywają na zajęciach lekcyjnych.

 

 

 Zorganizowana jest dla uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy swoich rodziców (opiekunów), organizację przywozów i odwozów dzieci lub inne okoliczności wymagające zapewnienia im opieki w szkole.

 

Kwalifikacji i przyjmowania uczniów dokonujemy na podstawie kart zgłoszeń składanych przez rodziców (opiekunów).

  

W skład świetlicy szkolnej wchodzą: pomieszczenie przy ul. Konopnickiej 1 (kl.I - III) oraz Tysiąclecia 17 (kl.IV - VIII).

 

Sale wyposażone są w odpowiedni sprzęt dostosowany do potrzeb dzieci. Świetlica systematycznie doposażana jest i wzbogacana w nowe gry, pomoce dydaktyczne, zabawki, sprzęt do zajęć rekreacyjno - sportowych. Pieniądze wpłacane przez rodziców na rzecz świetlicy przeznaczone są w szczególności na materiały plastyczno - techniczne.

 

 

 

Do zadań świetlicy należy:

 

 • stworzenie odpowiednich warunków do nauki i wypoczynku;
 • dbanie o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wychowanków;
 • rozwijanie zainteresowań i zamiłowań;
 • propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu;
 • wdrażanie zasad moralnego współżycia i współdziałania w grupie;
 • niwelowanie trudności dydaktycznych (pomoc w odrabianiu prac domowych);
 • rozwijanie umiejętności radzenia sobie z rożnymi sytuacjami trudnymi;

 

 

 

Realizując swoje zdania świetlica współpracuje z rodzicami (opiekunami), wychowawcami klas, specjalistami pracującymi w szkole.

 

 

 

Podczas pobytu w świetlicy wychowankowie uczestniczą w różnorodnych zajęciach:

 

 • plastyczno - technicznych;
 • sportowo - rekreacyjnych;
 • ruchowych z elementami muzyki;
 • zabawach i grach dydaktycznych;
 • zajęciach tematycznych związanych z kalendarzem (Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Dzień Matki itp.)
 • zajęciach czytelniczych oraz rekreacyjnych.

 

 

 

Organizowane są również uroczystości i imprezy okolicznościowe, konkursy i kiermasze (Pasowanie na "świetlika", Andrzejki, Kiermasz Bożonarodzeniowy i Wielkanocny, Dzień Dziecka itp.)

 

 

 

Dokumenty do pobrania
opis dokumentutypdata

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

doc21-09-2018[ Pobierz ]
49 kB

Regulamin świetlicy szkolnej

doc25-10-2018[ Pobierz ]
44 kB
Dzień Babci i Dziadka

Dnia 18.01.2019 r.wychowankowie świetlicy przy ul.Konopnickiej odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Mońkach. Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprezentowali pensjonariuszom wiersze i piosenki, wręczyli piękne laurki oraz poczęstowali słodyczami.

 

Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa

W grudniu 2018 r. odbył się świetlicowy konkurs" Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa". Wszyscy wychowankowie, którzy wzięli w nim udział otrzymali nagrody. Prace zostały zaprezentowane na Kiermaszu Bożonarodzeniowym,zostały one również na nim sprzedane.

 

 

 

 

 

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Zgodnie z tradycja naszej świetlicy od 06.12.2018 r. do 13.12.2018 r. w naszej szkole trwał Świetlicowy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Można było na nim zakupić piękne ozdoby świąteczne wykonane przez wychowawców i dzieci. Zgromadzone fundusze jak co roku zostają przeznaczone na potrzeby naszej świetlicy. Za pozyskane pieniądze kupujemy materiały plastyczno - techniczne, sprzęt niezbędny do świetlicy ( aparat fotograficzny, mikrofon, głośniki, pufy, gry planszowe oraz wiele innych rzeczy).

Dziękujemy za udział w naszym kiermaszu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasowanie na Świetlika

Zgodnie z tradycją świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach dnia 21.11.2018 r. odbyła się uroczystość "Pasowanie na Świetlika". Uczniowie klas I zostali przyjęci do grona Świetlików. Zanim to nastąpiło musieli przejść wiele prób. Po zaliczeniu ich,  kandydaci na świetlika złożyli uroczystą przysięgę: 

 

Uroczyście ślubuję być zawsze wesołym, uśmiechniętym i koleżeńskim.
Dbać o bezpieczeństwo własne oraz kolegów, 
Dbać o porządek i czystość w świetlicy.
Nigdy nie zapomnę powiedzieć:
Dzień dobry, dziękuję, przepraszam.
Obiecuję grzecznie się bawić i odrabiać lekcje.
I oczywiście kochać swoje panie!”. 

 

Na pamiątkę tego wydarzenia wychowankowie otrzymali dyplomy oraz medale.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wykonujemy zakładki do książek dla pierwszaków z okazji ich ślubowania

 

 

Wesoło i aktywnie spędzamy czas w świetlicy

 

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

Konkurs organizowany przez KRUS

"Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy"

 

Wychowankowie naszej świetlicy wzięli udział w Ogólopolskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez KRUS. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi przed zakończeniem roku szkolnego.

 

 

 

 

Świetlicowy konkurs

Dnia 27.03.2018 r. został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs "Baranek lub zajączek wielkanocny".

Najbardziej pomysłowe i najpiękniejsze prace zostały nagrodzone.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiermasz Wielkanocny

W dniach 21.03.2018 r. - 28.03.2018 r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole Świetlicowy Kiermasz Wielkanocny. Można było na nim zakupić piękne palmy, kartki świąteczne i inne dekoracje wielkanocne. Zebrane fundusze jak co roku przeznaczone zostaną na doposażenie świetlicy. 

Wszystkim dziękujemy za zakupienie ozdób wielkanocnych, a tym samym wsparcie działań naszej świetlicy.

 

 

 

 

 

 

Dnia 17.01.2018 r. dzieci z naszej świetlicy wystąpiły w Domu Pomocy Społecznej z częścią artystyczną z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasi wychowankowie wręczyli również pensjonariuszom DPS -u laurki i słodycze.

 

 

 

 

Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa

W grudniu 2017 r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs "Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa"

Celem konkursu było przede wszystkim utrwalanie tradycji i zwyczajów świątecznych, stworzenie szansy do wykazania się swoimi umiejętnościami i uzdolnieniami.

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali nagrody, dodatkowo dzieci ze świetlicy przy ul. Konopnickiej koszulki z logo naszej szkoły. Większość prac zaprezentowaliśmy również na Kiermaszu Bożonarodzeniowym.

 

 

 

 

 

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Od 06.12.2017 r. trwa przy naszej świetlicy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zaprezentowaliśmy wszystko to, co udało się wykonać przez około półtora miesiąca. Choinki wykonane różnymi technikami, stroiki, bombki, lampiony, kartki i różne inne ozdoby świąteczne lśniły na stołach i kusiły do kupna przechodzących rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Uzyskane fundusze przeznaczone zostaną na potrzeby naszych wychowanków.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasowanie na "Świetlika" od wielu lat jest tradycją świetlicy szkolnej. W tym roku odbyło się ono 20 XI 2017 r. Uroczystość ma na celu symboliczne przyjęcie w poczet "świetlików" dzieci z klas pierwszych. Zanim wychowankowie dołączyli do gromady świetlicowej musieli przejść tzw. test gotowości świetlicowej:

 • znajomość regulaminu świetlicy
 • rozwiązywanie zagadek
 • układanie puzzli na czas
 • stworzenia z danej figury geometrycznej pojazdu lub postaci

Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko  otrzymało dyplom oraz drobny upominek.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

Przygotowujemy upominki dla uczniów klas pierwszych z okazji ich ślubowania na uczniów

Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach

 

 

   

 

 

Tak spędzamy czas w naszej świetlicy

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

W dniach 06.04.2017 r. - 12.04.2017 r. trwał w naszej szkole Świetlicowy Kiermasz Wielkanocny. Można było na nim zakupić piękne palmy, kartki świąteczne,  króliczki z włóczki, stroiki oraz inne dekoracje wielkanocne. Zebrane fundusze na tym kiermaszu zostaną przeznaczone na potrzeby naszych wychowanków.

Chcemy poinformować, iż za pieniądze zebrane na poprzednim Kiermaszu  Bożonarodzeniowym zakupiliśmy do świetlicy przy ul. Tysiąclecia 17  zestaw kina domowego. Część funduszy przeznaczyliśmy na zakup materiałów plastyczno - technicznych oraz przygotowanie Kiermaszu Wielkanocnego.

 

 

Wszystkim dziękujemy za zakupienie ozdób i artykułów świątecznych,  wykonanych przede wszystkim  przez  wychowawców świetlicy. 

 

 

 

 

 

 

Zdobienie pisanek

31.03.2017 r. w naszej świetlicy odbyły się zajęcia, na których dzieci poznały sposoby  zdobienia pisanek woskiem oraz lakierem. Pierwszy sposób dekorowania jajek zaprezentowała Pani Ela Kuklo - Bogdan - nauczyciel naszej szkoły. Piękne pisanki będzie można nabyć na naszym Świetlicowym Kiermaszu Wielkanocnym.

 

 

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 19.01.2017 r. dzieci z naszej świetlicy wystąpiły w Domu Pomocy Społecznej z częścią artystyczną z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasi wychowankowie wręczyli również pensjonariuszom DPS piękne laurki.

 

 

 

 

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

W dniach 05.12.2016 r. - 09.12.2016 r. w świetlicy przy ul. Konopnickiej i Tysiąclecia trwał Kiermasz Bożonarodzeniowy. Od ponad miesiąca wychowawcy wraz z dziećmi z wielkim zaangażowaniem przygotowywali ozdoby świąteczne: (choinki wykonane różnymi technikami, bombki, świeczniki

oraz kartki świąteczne).

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zechcieli odwiedzić nasz kiermasz.

Środki pozyskane ze sprzedaży ozdób przeznaczone zostaną na potrzeby świetlicy.

 

 

 

 

 

 

 

Pasowanie na "Świetlika"

Zgodnie z tradycją świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach, 22 listopada 2016 r. odbyło się kolejne uroczyste pasowanie na "Świetlika". Uczniowie z klas I - szych zostali przyjęci do grona świetlików. Zanim to nastąpiło wychowankowie musieli przejść test gotowości świetlicowej. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki od wychowawców. Uroczystość przebiegała

w wesołej i przyjaznej atmosferze.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Świetlicowy Konkurs "Jesienne cudaki"

W dniach 07.10.2016 r. - 12.10.2016 r. trwał Świetlicowy Konkurs pod nazwą "Jesienne cudaki" realizowany w ramach projektu dofinansowanego przez Urząd Miejski w Mońkach.

Nagrody otrzymali:

Klasy I 

Gawędzki Damian kl.i b, Kakareko Daniel kl.I b, Grochowski Łukasz kl. I a, Pawelska Gabriela kl. I a

 

Klasy II

Nagroda specjalna: Dzierżanowska Zuzanna, Sawicki Szymon kl. II b, Karwowska Natalia kl. II b

Pozostali nagrodzeni: Roszkowski Filip kl. II a, Poduch Juliusz kl. II b, Jóźwiak Kacper kl. II b, Kupińska Zuzanna kl. II a, Wojtkielewicz Nikola kl. II b

 

Klasy III

Nagroda specjalna: Wiktor Osicki kl. III a

Pozostali nagrodzeni: Olechno Zuzanna kl. III b, Kulikowska Kinga kl. III b, Balcewicz Dominika kl. III b, Grochowska Weronika kl. III d, Rafałko Dawid kl. III c

 

 

 

 

 

 

Udział w konkursie zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku

"Skarby akwenów wodnych województwa podlaskiego w otoczeniu bezpiecznej drogi" to hasło konkursu plastycznego zorganizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku.

Uczniowie naszej szkoły, którzy otrzymali nagrody:

 1. Obuchowski Jakub - kl.III a
 2. Sak Michał - kl. II a
 3. Wyszkowska Wiktoria - kl. II b
 4. Pawelska Gabriela - kl. I a
 5. Osicka Zuzanna - kl. I a
 6. Łoś Weronika - kl. I a
 7. Kozłowska Gabriela - kl. III a

 

 

 

 

 

 

W roku szkolnym 2015/2016 świetlica w naszej szkole działa od 7.00 do 16.35

z przerwami, kiedy nasi uczniowie przebywają na zajęciach lekcyjnych.

 

 

 Nasza świetlica wspomaga i uzupełnia pracę szkoły w zakresie opieki,

oddziaływań wychowawczych i dydaktycznych.

W zajęciach zorganizowanych dziecko ma możliwość wykorzystania wolnego czasu, utrwalenia poprawnych nawyków w komunikowaniu się z ludźmi, form zachowania aprobowanych przez społeczeństwo, może rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia.

 

 

  

 

 

Udział w Wojewódzkim w Konkursie Plastycznym "Bajki i baśnie"

Nasi wychowankowie po raz kolejny wzięli udział w X Jubileuszowym Konkursie Plastycznym "Bajki i baśnie" zorganizowanym przez świetlicę SP nr 49 w Białymstoku.

Nagrody otrzymały:

1. Rutkowska Julia - kl. II a

2. Znosko Julia - kl. III a

 

 

 

 

  

Kiermasz Wielkanocny

W dniach 17.03. - 22.03.2016 r. trwał w naszej szkole świetlicowy Kiermasz Wielkanocny. Można było na nim zakupić piękne palmy, kartki świąteczne, pisanki wykonane różnymi technikami, króliczki z włóczki oraz dekoracje na stół - stroiki. Zebrane fundusze na tym kiermaszu zostaną przeznaczone na potrzeby naszych wychowanków.

Chcemy poinformować, iż za pieniądze zebrane na poprzednim kiermaszu - Bożonarodzeniowym zakupiliśmy rolety do świetlicy przy ul. Konopnickiej. Część funduszy przeznaczyliśmy na zakup materiałów plastyczno - technicznych oraz przygotowanie Kiermaszu Wielkanocnego.

 

 

Wszystkim dziękujemy za zakupienie ozdób i artykułów świątecznych,  wykonanych przez wychowanków, ale z ogromnym wsparciem wychowawców świetlicy.

 

 

 

 

 

 

 

Występ w Domu Pomocy Społecznej

Dnia 22.01.2016 r. dzieci z naszej świetlicy wystąpiły w Domu Pomocy Społecznej z częścią artystyczną z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Nasi wychowankowie wręczyli również pensjonariuszom DPS piękne laurki.

 

 

 

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ

Od 07.12.2015 r. trwa w naszej szkole kiermasz Bożonarodzeniowy. Został on zorganizowany po raz pierwszy przez świetlicę szkolną we współpracy z Samorządem Uczniowskim. Były przepiękne ozdoby świąteczne: bombki, choinki, stroiki, świeczniki oraz kartki świąteczne. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców. Zakończył się  dużym sukcesem. Niemal wszystko zostało sprzedane w ciągu dwóch dni, wręcz na bieżąco dorabialiśmy ozdoby. Wszystkim dziękujemy za wsparcie oraz współpracę. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasowanie na "Świetlika"

Pasowanie na "Świetlika" należy już do tradycji naszej świetlicy.

27 XI 2013 r. odbyła sie uroczystość przyjęcia najmłodszych uczniów do gromady świetlicowej. Dzieci zanim zostały włączone do grona "świetlików" musiały przejść wiele prób: próbę smaku, sprawności, dotyku. Musiały też rozwiązać zagadki i wykazać się znajomością regulaminu świetlicy. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki.

Na uroczystość zaproszono wychowawców klas pierwszych wraz z pozostałymi

uczniami,którzy nie uczęszczają do świetlicy.

 

 

     

 

Pasowanie na "Świetlika"

17.11.2015 r. w świetlicy szkolnej już po raz dziesiąty odbyło się  ślubowanie i pasowanie na "Świetlika". W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I uczęszczający do świetlicy szkolnej oraz zaproszeni goście - wychowawcy klas z pozostałymi dziećmi. Nasi wychowankowie zostali poddani sprawdzianowi gotowości świetlicowej. Wszyscy pomyślnie przeszli kolejne jego etapy. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz drobny upominek.

 

   

   

   

   

   

   

Upominki pierwszkom

Co roku z okazji ślubowania klas pierwszych wręczamy dzieciom prezenty. Tym razem wychowawcy świetlicy wraz z dziećmi wykonali piękne zakładki do książek.

 

 

 

Konkurs

Wychowankowie naszej świetlicy wzięli udział w Konkursie Plastycznym p.n. "Bezpieczna wieś w oczach dzieci i młodzieży" zorganizowany przez KRUS i MOK. Wyróżnienie otrzymała

Klaudia Wilamowska ucz. kl. V a

 

 

 

Świetlicowy konkurs

Od kilku lat organizujemy świetlicowy konkurs pod nazwą "Jesienne cudaki". Jak zawsze  prace były ciekawe i pomysłowe.

 

 

Nagrody: Rutkowska Oliwia kl. III c, Olechno Emilia kl. III c, Rafałowska Aleksandra kl. III a, Michaluk Anita kl. II a, Olechno Zuzanna kl. II b, Tałałaj Tomasz kl. II c, Balcewicz Dominika kl. II b

 

Wyróżnienia: Wilamowska Klaudia kl. V a, Kozlowska Kornelia III a, Szmurło Anna kl. III a, Pawelska Wiktoria kl. II d, Grom Klaudia kl. IV b

 

 

 

 

  

 

 

 

Już wakacje

Wszystkim "świetlikom", uczniom oraz wychowawcom życzymy spokojnych oraz bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu.

Nagrody książkowe

Nagrody książkowe za aktywny udział w życiu świetlicy szkolnej i bardzo dobre oraz dobre zachowanie otrzymali uczniowie:

 

1. Dziekoński Piotr kl. I c

2. Grochowska Weronika kl. I d

3. Kozłowska Weronika kl. II a

4. Rafałowska Aleksandra kl. II a

5. Znosko Julia kl. II a

6. Amonowicz Damian kl. II b

7. Kamiński Michał kl. II b

8. Roszko Szymon kl. II b

9. Balcewicz Szymon kl. III b

10. Łobacz Ewelina kl. V b

11. Znosko paulina kl. VI b

12. Januszewska Patrycja kl. VI b

 

 

Udział w wojewódzkim konkursie

Nasze świetlice wzięły udział w IX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Bajki i baśnie widziane oczami dzieci i młodzieży" zorganizowany przez świetlicę SP nr 49

w Białymstoku.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

Nagrody otrzymały:

1. Januszewska Patrycja - kl VI b

2. Jarmołowicz Zuzanna - kl V b

3. Łapińska Wiktoria - kl I a

 

Udział w wojewódzkim konkursie

Od wielu lat bierzemy udział w Wojewódzkim Przeglądzie Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych. Za palmy i kwiaty otrzymaliśmy w tym roku dyplomy i nagrody.

 

 

 

 

W świątecznym nastroju

 

 

 

Konkurs "Najpiękniejsza kartka wielkanocna"

Nagrody w konkursie "Najpiękniejsza kartka wielkanocna" otrzymali:

 

Tałałaj Joanna kl.VI a

Siemionko Aleksandra kl. III a

Łobacz Ewelina kl. V b

 

 

 

 

 

  

UPOMINKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Jak co roku włączyliśmy się w promocję naszej szkoły. Przygotowaliśmy dla 5 - latków

i 6 - latków, które odwiedziły naszą placówkę zabawne upominki.

 

 

 

 

Występ dzieci w Domu Pomocy Społecznej

Dnia 23.01.2015 r. dzieci z naszej świetlicy wystąpiły w Domu Pomocy Społecznej z częścią artystyczną z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasze świetliczaki pięknie recytowały i śpiewały piosenki, co ze wzruszeniem

oglądali   pensjonariusze DPS.

Na koniec wychowankowie wręczyli laurki.

 

 

 

 

Konkurs 'Kartka bożonarodzeniowa"

Został rozstrzygnięty konkurs p.h. "Kartka bożonarodzeniowa".

Nagrody otrzymali:

Dominika Balcewicz kl. I b

Miłosz Borawski kl. I b

Hubert Łapiński kl. I b

Julia Znosko kl. II a

Kornelia Kozłowska kl. II a

Szymon Balcewicz kl. III b

Katarzyna Matan kl. VI b

Paulina Znosko kl. VI b

Wyróżnienia:

Anita Michaluk kl. I a

Zuzanna Olechno kl. I b

Emilia Tekień kl. III b

Natalia Karwacka kl. IV c

Patrycja Januszewska kl. VI b

 

  

 

  

 

  

 

  

Konkurs

Nasza świetlica wzięła udział w XIV powiatowym konkursie

"Na choinkę bożonarodzeniową". Otrzymaliśmy nagrodę.

 

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

PASOWANIE NA "ŚWIETLIKA"

Dnia 18.11.2014 r. w naszej świetlicy odbyło się pasowanie na "świetlika". Podczas uroczystości pierwszoklasiści brali udział w różnych konkursach i zagadkach.

Po zabawie Pan Dyrektor dokonał pasowania na "świetlika", dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie. Na zakończenie wychowankowie otrzymali certyfikaty

oraz drobne upominki.

 

  

 

  

 

  

 

  

 

 

 

UPOMINKI DLA PIERWSZAKÓW

Co roku w świetlicy przygotowujemy pierwszakom upominki. W tym roku nowi uczniowie naszej szkoły otrzymali piękne zakładki do książek.

 

  

 

                                              

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "JESIENNE CUDAKI"

W konkursie ogłoszonym przez świetlicę wzięło udział 35 uczniów z klas I - VI. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością, co zaowocowało przepięknymi pracami. Z tego też powodu jury doceniło wszystkich uczestników konkursu. Otrzymają oni pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

 

  

 

  

 

  

 

  

 

    

 

  

DBAMY O ZDROWIE

Tydzień poświęcony zdrowemu odżywianiu i dbaniu o własną kondycję zakończyliśmy przygotowaniem pożywnych posiłków. Młodsze dzieci robiły owocowe koreczki, zaś starsze przyrządziły kanapki z warzywami.

 

  

 

  

 

  

NASZE PRACE

  

 

  

WITAJCIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2013/2014

Witamy i zapraszamy nowych uczniów oraz starych bywalców

do świetlicy szkolnej.

 

Nasza świetlica mieści się w dwóch budynkach. Przy ul. Konopnickiej przebywają dzieci z klas I - III, a przy ul. Tysiąclecia kl. IV - VI. W tym roku szkolnym do świetlicy przy ul. Tysiąclecia uczęszczają też uczniowie z kl. III a i III b. 

 

Nasze świetlice są doskonale wyposażone w niezbędne do wypoczynku, zabawy, nauki sprzęty, zabawki oraz pomoce naukowe.

 

 

 

 

                         

 

 

 

                         

 

 

                    

 

PISANKI DECOUPAGE NA STYROPIANIE

Pisanki zostały wykonane metodą decoupage przez wychowanków uczęszczających do naszej świetlicy. 

 

 

 

 

 

 

UDZIAŁ W XIX PRZEGLĄDZIE ZDOBNICTWA OBRZĘDOWEGO CYKLU WIOSENNEGO I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Zdobyliśmy nagrodę za palmę w XIX Wojewódzkim Przeglądzie Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i świąt Wielkanocnych

 

 

 

 

ŚWIETLICOWY KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA"

 

 

 

 

Upominki dla przedszkolaków

Od wielu lat świetlica włącza się w promocję naszej szkoły. W tym roku przygotowaliśmy

dla 5-latków i 6- latków, które wkrótce odwiedzą naszą placówkę zabawne upominki.

 

 

 

 

 

 

ORIGAMI

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszą się zajęcia, na których wykorzystujemy technikę "origami płaskie z koła lub kwadratu"

 

 

 

 

 

DBAMY O NASZE ZDROWIE

W związku z hasłem tygodnia "Dbamy o nasze zdrowie" dzieci z klas I - III robiły owocową sałatkę.

 

 

 

CUDAKI - WARZYWNIAKI

Nagrody i wyróżnienia w świetlicowym konkursie "Cudaki - Warzywniaki"

 

 

 

 

 

UWAGA KONKURS!

Każdy z Was może spróbować swoich sił i wykonać śmiesznego "Cudaka - Warzywnika".

Wykonujemy go przede wszystkim z warzyw, ale można wykorzystać  również inne dary jesieni (kasztany, liście żołędzie, jarzębinę).

Samodzielnie wykonane prace przynosimy do świetlicy do 18.10.2013 r.

 

Miłej pracy!

DLA RODZICÓW

Każdy nauczyciel zatrudniony w świetlicy wie, że jego praca ma odmienny i specyficzny charakter. Pobyt dziecka w świetlicy to przedłużony proces dydaktyczno - wychowawczy, którego głównym celem jest wszechstronny rozwój osobowości każdego ucznia.

 

Wychowawcy świetlicy pracują według rocznego planu pracy, który został opracowany w oparciu o Szkolny Program Wychowawczy

i Szkolny Program Profilaktyki.

Poprzez realizację tego plany kształtujemy u dzieci umiejętność współdziałania w grupie, wdrażamy zasady estetyki życia codziennego, promujemy zdrowy styl życia, przeciwdziałamy agresji wśród uczniów oraz przyczyniamy sie do rozwoju indywidualnych

zainteresowań i uzdolnień u dzieci. 

 

DZIECIOM OFERUJEMY:

- Stałą opiekę wykwalifikowanej kadry od 7.00 - 16.40;

 

- Zajęcia artystyczne (zajęcia plastyczne, techniczne, umuzykalniające, małe formy teatralne);

 

- Gry i zabawy ruchowe w sali i na świeżym powietrzu;

 

- Pomoc przy odrabianiu prac domowych;

 

- Konkursy plastyczne, recytatorskie;

 

- Imprezy okolicznościowe dla rodziców, babć, dziadków i dzieci z klas pierwszych.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )